Jeffrey Epstein

Jeffrey Epsteini enesetapp osutus "selgeks kui seebivesi"

150
(Uuendatud 12:09 13.08.2019)
Vanglahooletuse tõttu märgati süüdimõistetud seksuaalkurjategijat alles mitu tundi pärast viimase surma, teatas ajakirjandus.

TALLINN, 13. august — Sputnik. Seksikaubanduse süüdistuste eest vangistatud endine finantsist kasutanud poomisnööri valmistamiseks õhukesest pabermaterjalist voodilina, et end oma vangikongis üles puua, vahendab Sputnik International esmaspäevast New York Posti. 

Aruande kohaselt pidanuks Epstein olema põlvili ja põranda poole kaldu, et poomist välistava voodipesu abil narivoodi küljes üles puua, vältides meisterlikult igasuguseid enese päästmise tingreflekse, mille rakendumine olnuks sellises asendis elementaarne.

Süüdistatav pedofiil avastati mõni aeg tagasi kägistusjälgedega kaelal ja seati seejärel 24/7 enesetapuvalve alla, mis aga "tema advokaadi jõupingutuste tulemusena" katkestati.

Sellegipoolest pidid valvurid teda iga 30 minuti tagant kontrollima, kuid surmaööl seda mõistagi ei tehtud. Fox Newsi sõnul ei külastatud Epsteini mitme tunni vältel, enne kui ta surnuna avastati.

Personalinappuse tõttu palkas Epsteini vangla töötajaid, kes pidevalt mitmel kohal ületunnitööd tegid. 

Vanglareeglite kohaselt pidanuks Epsteinil olema ka kongikaaslane, kuid seegi inimene viidi vahetult enne finantseerija "enesetappu" üle mujale. Pole selgitatud, miks tema asemele kedagi teist ei toodud.

Джеффри Эпштейн
© REUTERS / Handout
Jeffrey Epstein

Epsteini enesetapp on tekitanud mitmeid "vandenõuteooriaid", kuna paljud on märkinud, et tema surm on liiga mugav, pidades silmas teateid, mille kohaselt oleks mees võinud avaldada kompromiteerivat teavet paljude võimukate, eriti Clintonite ringkonda kuulunud inimeste kohta, sealhulgas president Bill Clintoni enda, aga ka Briti kuningakoja prints Andrew kohta. 

Clintoni vastu tunnistada plaanivate inimeste "enesetapulembus" on aga viimaste aastatega legendaarseks muutunud…

Kahtlustele annab lisapõhjust ka asjaolu, et sündmuspaigaks olnud vangla – Metropolitan Correctional Centeri – personali eest kandsid hoolt samuti kaks Hillary Clintoniga seotud ja teda igati toetanud ametiühingu tippjuhti — Ameerika valitsustöötajate föderatsiooni (AFGE) president J. David Cox Sr. ja Ameerika valitsustöötajate föderatsiooni Local 3148 president Serene Gregg — kes kontrollis konkreetse üliturvalise paranduskeskuse vangivalvurite palkamist ja nende töögraafikute koostamist. 

Viimase 21 aasta jooksul on asutuses enesetapu suutnud sooritada vaid üks kinnipeetav, sedagi aastal 1998. Võimalik, et kuuleme peagi, et ka vangla arvukad turvakaamerad lakkasid saatuslikul õhtul salvestamast.

Süüdimõistmise korral, oleks Epsteini seksikaubanduse eest oodanud 45 aastane vangistus, mistõttu tema motivatsioon süüdistusega koostööd teha oli arvestatav.

Viimaste levivate kahtluste kohaselt võib aga Epsteini surm olla hoopiski lavastatud, eesmärgiga tunnistaja turvalisemasse paika toimetada. Selgitust annab vaid aeg.

150
Tagid:
inimkaubandus, riik, Hillary Clinton, Bill Clinton, pedofiil
Samal teemal
Pedofiilia eest kümneks aastaks vangistatud Kaur Hanson vahetas nime
Seksuaalvägivalda on kogenud iga kümnes noor
Руководитель представительства МИА Россия сегодня в Эстонии, шеф-редактор Sputnik Эстония Елена Черышева

Sputnik Eesti asus tööle erirežiimis. Peatoimetaja avaldus

(Uuendatud 00:17 01.01.2020)
Sputnik Eesti juhataja Elena Cherysheva selgitas portaali lugejatele suunatud pöördumises olukorda seoses portaali töö peatumisega. Avaldame avaliku pöördumise tervikteksti.

Austatud lugejad!

Tänasest, nagu näete, erineb Sputnik Eesti veebisait tavapärasest. Tõenäoliselt teate juba muutuse põhjust, kuid pean vajalikuks toimunu veel kord lahti seletada.

Alates 1. jaanuarist võeti meilt võimalus teie heaks töötada.

Eesti politsei- ja piirivalveamet esitas meile kõigile ultimaatumi: me kas katkestame töölepinguid rahvusvahelise uudisteagentuuriga "Rossiya Segodnja" ega tööta enam Sputnik Eestis, või meie suhtes algatatakse kriminaalasjad.

Eelmise aasta viimastel päevadel arutasime korduvalt kujunenud olukorda ja jõudsime järeldusele, et hoolimata võimude nõudmiste absurdsusest ja ohust, mille reaalsusse me tegelikult uskuda ei tahaks, ei ole meil õigust oma inimeste saatusega riskida.

Selle tulemusel olid toimetuse töötajad sunnitud 1. jaanuarist lõpetama töösuhted Sputnik Eesti ja RIA "Rossiya Segodnjaga". Kas see tähendab, et saidi elupäevad on lõppenud? Ei, see pole nii.

Sait jätkab tööd täies mahus, kuid protsessi organiseerimine selliselt, et me ei peaks Eesti võimude pideva surve all elama, võtab veel natuke aega. Loomulikult proovime töö võimalikult kiiresti taastada. 

Tahan tänada teid, kallid lugejad, meie tegevuse toetamise eest nelja aasta vältel ja eriti viimastel kuudel, kui surve ja ähvardused kõigi meie ja meie partnerite vastu muutusid äärmuslikeks.

Pangad külmutasid meie palgad, meie büroo omanikule avaldati survet ja sunniti teda meiega lepingut lõpetama. Seda kõike tehti karistusseadustiku paragrahviga ähvardamise taustal, mis näeb ette kuni viis aastat vabadusekaotust.

Meie ainus "süü" on selles, et oleme ajakirjanikud võimudest sõltumatus meediaväljaandes ja lihtsalt teeme oma tööd.Võideldes võimaluse eest töötada, võitleme me nii Eestis kui ka välismaal asuvate lugejate õiguse eest saada täielikku teavet.

Meiega võib mitte nõustuda. Võib vaielda ja kritiseerida. Kuid meie jaoks on peamine lugejate võimalus iga päev meie sait avada ja iseseisvalt infot, kommentaare ja pakutavaid järeldusi hinnata.

Seda nimetatakse sõnavabaduseks, mis kahjuks tänases Eestis puudub, vaatamata tõsiasjale, et "Piirideta reporterite" arvates sobib meie riik väljendusvabaduse pingereas maailmas 11. kohale.

Täname veelkord kõiki meie lugejaid, kolleege, avaliku elu tegelasi, poliitikuid ja lihtsalt kõiki ausaid inimesi nende toetuse eest nii Eestis kui ka teistes riikides.

Saadud toetus ei jäta meile muud valikut, kui jätkata võitlust õiguse eest tõtt rääkida ja teile täielikku ja kvaliteetset informatsiooni pakkuda. Tuleme varsti tagasi!

Lugupidamisega,

Elena Cherysheva
RIA "Rossija Segodnja" Eesti esinduse juhataja

Tagid:
tagakiusamine, sõnavabadus, Sputnik Eesti, Eesti
Teema:
Võimud ähvardavad ajakirjanikke kriminaalkaristusega
Ekspert Kaljulaidi mõttekäigust – kas Eestis on halb venelane olla

Ekspert Kaljulaidi mõttekäigust kas Eestis on halb venelane olla

(Uuendatud 22:04 30.12.2019)
Eesti Inimõiguste Teabekeskuse direktor Aleksei Semjonov kommenteeris Sputnik Eestile president Kersti Kaljulaidi uusaasta arutelu sellest, kas Eestis on halb venelane olla.

TALLINN, 30. detsember — Sputnik. Hiljuti üllatas president Kersti Kaljulaid publikut oma uusaastaintervjuuga, kus ta rääkis avalikult riigi vene elanikkonna küsimusest. 

Aleksei Semjonov tunnistas, et on Kaljulaidi sõnavõttude suhtes äärmiselt skeptiline, kui mitte suisa irooniline. Inimõiguslase sõnul on "selle naise peas täielik puder ja kapsad".

"Ühelt poolt mingid natsionalistlikud mõtted ja ideed, mis talle Eestis sisendati, teisalt omamoodi liberaalne õhkkond, kus ta olulise osa oma elust Euroopas veetis. Sellistel nn "tolerantsest keskkonnast" naasnud natsionalistidel on väga sageli mitmesuguseid kognitiivseid dissonantse.

Ta räägib kord üht, teinekord aga hoopis teist juttu," märgib Semjonov. ("Sõna on Vaba" – jõuline seisukohaväljendus presidendi dressipluusil liberaalset, poliitkorrektset ajakirjandust kaitstes ja probleemi täielik ignoreerimine Sputniku tagakiusamisel ajal – Toim.).

Tema sõnul satuvad need klišeed, eelarvamuslikud arusaamad omavahelisse vastuollu, kuid president isegi ei tunneta selle konflikti olemasolu: "Ta ise ei saa arugi, et räägib täpselt vastupidiseid asju ja selles ongi dissonants."

"Ühest küljest on Kaljulaidil see, mis pärit lapsepõlvest, tema natsionalistlikust keskkonnast, mis saatis ta Euroopasse, teiselt poolt euroopalikud motiivid, ja kolmandaks, mingid pragmaatilised katsed läheneda venelaste küsimuse lahendusele, suhetele Venemaa endaga, milles ta samuti tugev ei ole," loetles Semjonov.

Seetõttu ei näegi inimõiguslane siin mingeid suundumusi. 

"See on lihtsalt veel üks sümptom, et tal puudub selge maailmapilt, küll on aga erinevad arvamused, mida ta aeg-ajalt kuuldavale toob," lõpetas Eesti Inimõiguste teabe keskuse direktor Aleksei Semjonov. 

Nagu Sputnik Eesti juba kirjutas, rääkis Kersti Kaljulaid uusaastaintervjuus, kuidas kord pärast koolisaabumist tema väike poeg küsis: "Ema, miks on Eestis halb olla venelane?"

Kaljulaid ütles, et just siis sai ta ootamatult aru, et on mõne Eesti inimese mõtteviisi lihtsalt omaks võtnud: nad leiavad, et kui sa oled venelane, on see halb.

"Minu laps oli multikultuursest kogukonnast Eestisse tulles kui puhas leht ja selline küsimus tekkis temas umbes kaks kuu möödudes.

Nii et kuskil on see peidus. Ja see tähendab, et me peaksime sellest rääkima," tunnistas Eesti riigipea.

Tema arvates on mõne eestlase negatiivne suhtumine venelastesse muutunud omamoodi kättemaksuks Nõukogude mineviku eest.

Lugege lisaks:

Tagid:
venelased, Kersti Kaljulaid, Eesti
Teema:
Võimud ähvardavad ajakirjanikke kriminaalkaristusega
Samal teemal
Eesti president sõitis Vatikani Rooma paavsti juurde