Uudisteagentuuri Sputnik stuudio

Uskumatu, aga tõsi Guardian vabandas Sputniku ees oma libasüüdistuse pärast

78
(Uuendatud 12:12 06.08.2019)
Parem hilja kui mitte kunagi: "ilmeksimatute brittide" ajaleht Guardian tunnistas nelja kuu möödudes oma viga ja palus Sputnikult vabandust alusetute süüdistuste eest valeinformatsiooni levitamises.

TALLINN, 6. august — Sputnik. Järjekordse libasüüdistuste põhjuseks sai Sputnik France'i korrespondendi foto, mis tehti aprillis Notre Dame'i katedraalis toimunud tulekahju ajal: stseeni keskel asub leegitsev katedraal, esiplaanil aga kaks naeratavat idamaise välimusega noormeest, kes politsei piirdelindi alt läbi astuvad, vahendab RIA Novosti

© Sputnik /
Sputnik France"i korrespondendi foto, mis tehti aprillis Notre Dame"i katedraalis toimunud tulekahju ajal

Toimetajad ei lisanud materjalile kommentaare. Samal ajal hakkas paljude teiste fotode seas ilmunud pilt Internetis viiruslikult levima: sotsiaalvõrgustikes kasutati jäädvustust tõendusmaterjalina selle kohta, et moslemid väidetavalt rõõmustasid tragöödia üle.

Samal ajal süüdistasid mõningad lääne massiteabevahendid Sputnikut pildi tahtlikus sotsiaalmeediasse paiskamises - justkui negatiivse suhtumise külvamiseks moslemitesse.

Briti armee küberüksus levitab teadlikult valeinfot ja võltsinguid >>

Nii postitas Guardian 19. aprillil sellesama Sputniku foto oma Instagrami rubriiki "Võlts või tõeline". Ajaleht liigitas pildi võltsingute hulka, viidates "mõningate Ameerika ekspertide" arvamusele, kes väitsid, et "fotot olla töödeldud". "Kui kasutate suumi, näete ilmseid montaaži tunnuseid mehe põsel," seisis väljaandes.

Vahepeal esitas aga Sputnik tõendusmaterjali selle kohta, foto on ehtne, postitades tema algfaili koos kõigi metaandmetega. Guardianil aga kulus mitu kuud, et oma eksimust tunnistada.

Ekraanipilt Guardiani kontost Instagramis.

Mine tea, ehk kuuleme paarikümnekonna aasta pärast sarnast vabandust ka Skripalide juhtumi kohta.

78
Tagid:
peavoolumeedia, sotsiaalmeedia, lääne meedia, meedia, massimeedia, laim, Suurbritannia, London, libauudis
Teema:
Meedialahingud (254)
Samal teemal
Zahharova paljastas vale Bellingcati "uues uurimises"
Kohutav tõde Venemaa kohta: salajasele propagandale kulutatakse miljoneid