Läti välisminister Edgars Rinkēvičs

Läti välisminister: me ei pea portaali Baltnews massiteabevahendiks

28
(Uuendatud 14:05 26.07.2019)
Läti välisminister Edgars Rinkēvičs, kes viibis visiidiga Valgevenes, kommenterisSputniku korrespondendile otsust portaal Baltnews tõkestada.

TALLINN, 26. juuli — Sputnik. Läti välisministeeriumis ei peeta portaali Baltnews massiteabevahendiks, tegemist on "tervenisti propagandavahendiga", teatas Läti välisminister Edgars Rinkēvičs vastuseks portaali Sputnik Belarusian korrespondendi küsimusele, kuidas portaali blokeerimisotsus sobib kokku põhiseaduse sättega tsensuuri keelamisest.

EL, Läti ja Venemaa lipud, illustreeriv foto
Sputnik / Алексей Тихомиров

Minister lisas ka, et tõkestusotsus langetati kooskõlas 2014. aastal Euroopa Liidu poolt kehtestatud sanktsioonidega. "Seda tehti täiesti seaduslikult, järgides 2014. aastal kehtestatud sanktsioone terve rea isikute suhtes, kes juhivad Rossija Segodnja ja teisi asjaomaseid portaale," ütles Rinkēvičs.

"Ma arvan, et meie kolleegid Venemaal võiksid juhul, kui nad selliste täiesti seadusekohaste otsuste pärast väga muretsevad, tagada omalt poolt demokraatliku valikuvaduse oma kohalikes omavalitsustes," märkis Rinkēvičs.

"See on täielikus kooskõlas Läti Vabariigi põhiseaduse ja seadustega," rõhutas minister.

Tuletame meelde, et Läti võimud blokeerisid teabeportaali Baltnews.lv, sellekohane teavitus ilmus kolmapäeval Telegrami-kanalis Sputnik Lähivälismaa. Läti välisministeeriumi arvates ohustab teabeagentuuri veebileht "Ukraina territoriaalset terviklikkust ning õõnestab tema iseseisvust ja suveräänsust," teatatakse Telegrami-kanalis.

Venemaa välisministeeriumis oodatakse hukkamõistvat vastukaja asjaomaste rahvusvaheliste struktuuride ja mittetulundusühingute, eeskätt OSCE meediavabaduse esindaja poolt.

Meediaagentuuri Rossija Segodnja ja telekanali RT peatoimetaja Margarita Simonjan kommenteeris Läti võimude otsust portaali blokeerimise kohta oma Telegrami-kanalis.

Главный редактор телеканала RT и МИА Россия сегодня Маргарита Симоньян
© Sputnik /
Meediaagentuuri Rossija Segodnja ja telekanali RT peatoimetaja Margarita Simonjan

"Läti blokeerisid meie võrgulehe Baltnews.lv ― väidetavalt ohustame me Ukraina sõltumatust ja territoriaalset terviklikkust. Viidatakse EL-ile. Kas ma saan õigesti aru, et nüüd võime me blokeerida mis tahes Euroopa meediakanalid Venemaal. Kui meile tundub, et need ohustavad näiteks Tadžikistani suveräänsust?" kirjutas Simonjan.

28
Tagid:
Edgars Rinkēvičs, Venemaa, Läti, meedialahingud, sõnavabadus, Baltnews
Teema:
Meedialahingud (266)
Samal teemal
Meedialahingud