Mitmeotstarbeline hävitaja Su-57

Lennundusekspert: lennukil Su-57 on ainult üks puudus

120
(Uuendatud 17:40 20.07.2019)
Vene armee relvastuse peavalitsuse ülem Anatoli Guljajev on teatanud, et hävitajatele Su-57 paigaldatakse relvastus, mis ületab oma võimalustelt välismaised analoogid. Selle lennuki eripäradest rääkis raadio Sputnik eetris lennundusekspert Dmitri Drozdenko.

TALLINN, 17. juuli — Sputnik. Kõik hävitajad Su-57 varustatakse relvadega, mis ületavad oma tehniliste võimaluste poolest välismaa analoogid, jutustas ajalehele Krasnaja Zvezda relvastuse peavalitsuse ülem kindralleitnant Anatoli Guljajev. 

Ta tuletas meelde, et maikuus andis president Vladimir Putin ülesande kolm õhu- ja kosmosejõudude lennuväepolku 2028. aastaks täielikult ümber relvastada lennukitega Su-57.

„Tuleb öelda, et alates Su-57 ilmumisest on paljud väliseksperdid juba hinnanud Vene lennuki ainulaadseid võimalusi, mille poolest on see masin teadaolevatest lääne analoogidest üle,“ ütles Guljajev kokkuvõtteks.

© Sputnik / Aleksey Nikolskyi
Vene president suhtleb Su-57 pilootidega.

Venemaa viienda põlvkonna hävitaja Su-57 tõusis esmakordselt õhku 2010. aastal. Seda masinat iseloomustab kombinatsioon heast manööverdamisvõimest ja ülehelikiirusest. Nüüdisaegne pardavarustuse kompleks ja vähene märgatavus aga tagavad tema paremuse konkurentide ees.

Ajakirja Arsenal Otetšestva lennundusekspert Dmitri Drozdenko rääkis raadio Sputnik eetris Su-57 eripäradest.

„Su-57 puuduseks on vaid see, et selliseid lennukeid on seni veel vähe. Aga tema eeliste hulka arvaksin eelkõige märkamatuse, mis sobitub hästi kokku lennuki ülihea manööverdamisvõimega. Vaieldamatute eeliste hulgas on ka raadioelektroonikasüsteem. Selle ligikaudsed analoogid, ainult halvema kvaliteediga, on ka Ameerika lennukil F-35. See on niinimetatud hajusradar, mis tagab 360-kraadise vaatevälja. Su-57 peal on need süsteemid vooderdisse sisse ehitatud,“ märkis Dmitri Drozdenko.

Sellega tema sõnul uue Vene lennuki eelised veel ei piirdu.

„Lennukile paigaldatud optikasüsteem on meie lemmikleiutis, mis võimaldab avastada võimalikke sihtmärke väga suurelt kauguselt passiivses infrapunarežiimis, olemata ise signaali allikaks. Analoogiline süsteem on ka F-35, aga neil on see tagasihoidlikemate tehniliste näitajatega. Seetõttu ilmub internetti aeg-ajalt kaadreid sellest, kuidas isegi meie lennukid Su-35 püüavad selle süsteemi abil risttulle nii Ameerika Raptoreid kui ka muid sarnaseid lennukeid. Mis puutub Su-57 peale paigaldatavasse relvastusse, siis me veel ei tea, mis välja valitakse. Teada on vaid see, et sinna pandavad relvad on välismaistest analoogidest paremad,“ ütles Dmitri Drozdenko.

120
Teema:
Relvastus (196)
Samal teemal
Sõjaline analüütik hindas India huvi Su-57 hävitajate vastu
Putin: Su-57 on maailma parim hävituslennuk
Allikas kommenteeris Türgi Su-57 ostu plaane
Su-57 maksab 2,5 korda vähem kui F-35