Военный техник дает отмашку на взлет истребителя Су-27

Sõjaline analüütik hindas India huvi Su-57 hävitajate vastu

74
(Uuendatud 12:32 20.07.2019)
India nimetas Venemaa Su-57 ostu eeltingimuseks, et lennuk peab ennast enne ostutehingu sõlmimist reaalsetes oludes näitama. Sõjaline politoloog arvab, et selles osas ei peaks olema küll mingeid kahtlusi.

TALLINN, 20. juuli — Sputnik. India naaseb Venemaalt Su-57 ostmise küsimuse juurde pärast seda, kui lennuk on end reaalsetes tingimustes näidanud, teatas India õhujõudude peamarssal Birender Singh Dhanoa. Nii vahendab India seisukohta RIA Novosti.

Birender Singh Dhanoa lisas, et India on esitanud Venemaale taotluse Su-30MKI tüüpi hävitajate moderniseerimiseks. Nendele hävitajatele on paigaldatud kaasaegseim relvastus ja avioonikasüsteemid. India on neid masinaid kasutanud viimastel õppustel ja "tulemustega jäädi väga rahule".

Marssali sõnul kaalub India võimalust saata oma piloodid ümberõppeks Venemaale. Sõjaline politoloog, Plehhanovi-nimelise Venemaa majandusülikooli kateedrijuhataja Andrei Koškin kommenteeris raadios Sputnik India huvi Venemaa hävitajate vastu.

"See tähendab, et meie, Venemaa toodang on ülemaailmsel relvaturul nõutud. Ja kui India õhujõudude ülem naaseb ostuküsimuse juurde, tähendab see, et India ei suuda loobuda ideest omandada just meie Su-57. See on suurepärane hävituslennuk, multifunktsionaalne, tabab kõiki sihtmärke õhus, vee kohal, maapinnal. See lennumasin, on maailmas väga nõutud," on Andrei Koškin kindel.

Tema sõnul Su-57 võrdlus Ameerika F-35-ga on Venemaa hävitaja kasuks.

"Paljud kurdavad, et ameeriklaste projekt (F-35 – toim.) ei ole korralikult lõpuni välja arendatud, et see on kallis - nad müüvad lennukit ja mootorit eraldi. Mootoritel on erinevad modifikatsioonid. See tähendab, et lennuki lahinguvalmiduses hoidmise skeem on väga keeruline.

Nüüd on neil veel probleem nende lennukitega lisaks - kiiresti on vaja leida ostjad F-35-le, mis nad olid lubanud Türgile. Olukord on nii kriitiline, et USA president tegeleb sellega isiklikult. Nii et ma näen siin kõige muu kõrval ka olulist majanduslikku komponenti," ütles Andrei Koškin.

Новейший истребитель пятого поколения Су-57
Министерство обороны РФ
Venemaa kõige uuem hävituslennuk, viienda põlvkonna hävitaja Su-57

Venemaa ja India on suurimad partnerid sõjalise-tehnilise koostöö valdkonnas: üle 70% India armee, õhujõudude ja mereväe relvastusest ning varustusest on Venemaa ja Nõukogude Liidu toodang. Igal aastal müüb Venemaa Indiale mitme miljardi dollari väärtuses relvastust ja sõjalist varustust.

74
Tagid:
USA, Su-35, India
Teema:
Relvastus (196)
Samal teemal
Vene hävitajad Su-27 saatsid kahel korral USA pommitajaid Balti mere kohal
Vene hävitajad MiG-31 tõrjusid õppuste käigus raketirünnaku
Euroopa Liidus on võimu võtmas selle hävitajad
Руководитель представительства МИА Россия сегодня в Эстонии, шеф-редактор Sputnik Эстония Елена Черышева

Sputnik Eesti asus tööle erirežiimis. Peatoimetaja avaldus

(Uuendatud 00:17 01.01.2020)
Sputnik Eesti juhataja Elena Cherysheva selgitas portaali lugejatele suunatud pöördumises olukorda seoses portaali töö peatumisega. Avaldame avaliku pöördumise tervikteksti.

Austatud lugejad!

Tänasest, nagu näete, erineb Sputnik Eesti veebisait tavapärasest. Tõenäoliselt teate juba muutuse põhjust, kuid pean vajalikuks toimunu veel kord lahti seletada.

Alates 1. jaanuarist võeti meilt võimalus teie heaks töötada.

Eesti politsei- ja piirivalveamet esitas meile kõigile ultimaatumi: me kas katkestame töölepinguid rahvusvahelise uudisteagentuuriga "Rossiya Segodnja" ega tööta enam Sputnik Eestis, või meie suhtes algatatakse kriminaalasjad.

Eelmise aasta viimastel päevadel arutasime korduvalt kujunenud olukorda ja jõudsime järeldusele, et hoolimata võimude nõudmiste absurdsusest ja ohust, mille reaalsusse me tegelikult uskuda ei tahaks, ei ole meil õigust oma inimeste saatusega riskida.

Selle tulemusel olid toimetuse töötajad sunnitud 1. jaanuarist lõpetama töösuhted Sputnik Eesti ja RIA "Rossiya Segodnjaga". Kas see tähendab, et saidi elupäevad on lõppenud? Ei, see pole nii.

Sait jätkab tööd täies mahus, kuid protsessi organiseerimine selliselt, et me ei peaks Eesti võimude pideva surve all elama, võtab veel natuke aega. Loomulikult proovime töö võimalikult kiiresti taastada. 

Tahan tänada teid, kallid lugejad, meie tegevuse toetamise eest nelja aasta vältel ja eriti viimastel kuudel, kui surve ja ähvardused kõigi meie ja meie partnerite vastu muutusid äärmuslikeks.

Pangad külmutasid meie palgad, meie büroo omanikule avaldati survet ja sunniti teda meiega lepingut lõpetama. Seda kõike tehti karistusseadustiku paragrahviga ähvardamise taustal, mis näeb ette kuni viis aastat vabadusekaotust.

Meie ainus "süü" on selles, et oleme ajakirjanikud võimudest sõltumatus meediaväljaandes ja lihtsalt teeme oma tööd.Võideldes võimaluse eest töötada, võitleme me nii Eestis kui ka välismaal asuvate lugejate õiguse eest saada täielikku teavet.

Meiega võib mitte nõustuda. Võib vaielda ja kritiseerida. Kuid meie jaoks on peamine lugejate võimalus iga päev meie sait avada ja iseseisvalt infot, kommentaare ja pakutavaid järeldusi hinnata.

Seda nimetatakse sõnavabaduseks, mis kahjuks tänases Eestis puudub, vaatamata tõsiasjale, et "Piirideta reporterite" arvates sobib meie riik väljendusvabaduse pingereas maailmas 11. kohale.

Täname veelkord kõiki meie lugejaid, kolleege, avaliku elu tegelasi, poliitikuid ja lihtsalt kõiki ausaid inimesi nende toetuse eest nii Eestis kui ka teistes riikides.

Saadud toetus ei jäta meile muud valikut, kui jätkata võitlust õiguse eest tõtt rääkida ja teile täielikku ja kvaliteetset informatsiooni pakkuda. Tuleme varsti tagasi!

Lugupidamisega,

Elena Cherysheva
RIA "Rossija Segodnja" Eesti esinduse juhataja

Tagid:
tagakiusamine, sõnavabadus, Sputnik Eesti, Eesti
Teema:
Võimud ähvardavad ajakirjanikke kriminaalkaristusega
Ekspert Kaljulaidi mõttekäigust – kas Eestis on halb venelane olla

Ekspert Kaljulaidi mõttekäigust kas Eestis on halb venelane olla

(Uuendatud 22:04 30.12.2019)
Eesti Inimõiguste Teabekeskuse direktor Aleksei Semjonov kommenteeris Sputnik Eestile president Kersti Kaljulaidi uusaasta arutelu sellest, kas Eestis on halb venelane olla.

TALLINN, 30. detsember — Sputnik. Hiljuti üllatas president Kersti Kaljulaid publikut oma uusaastaintervjuuga, kus ta rääkis avalikult riigi vene elanikkonna küsimusest. 

Aleksei Semjonov tunnistas, et on Kaljulaidi sõnavõttude suhtes äärmiselt skeptiline, kui mitte suisa irooniline. Inimõiguslase sõnul on "selle naise peas täielik puder ja kapsad".

"Ühelt poolt mingid natsionalistlikud mõtted ja ideed, mis talle Eestis sisendati, teisalt omamoodi liberaalne õhkkond, kus ta olulise osa oma elust Euroopas veetis. Sellistel nn "tolerantsest keskkonnast" naasnud natsionalistidel on väga sageli mitmesuguseid kognitiivseid dissonantse.

Ta räägib kord üht, teinekord aga hoopis teist juttu," märgib Semjonov. ("Sõna on Vaba" – jõuline seisukohaväljendus presidendi dressipluusil liberaalset, poliitkorrektset ajakirjandust kaitstes ja probleemi täielik ignoreerimine Sputniku tagakiusamisel ajal – Toim.).

Tema sõnul satuvad need klišeed, eelarvamuslikud arusaamad omavahelisse vastuollu, kuid president isegi ei tunneta selle konflikti olemasolu: "Ta ise ei saa arugi, et räägib täpselt vastupidiseid asju ja selles ongi dissonants."

"Ühest küljest on Kaljulaidil see, mis pärit lapsepõlvest, tema natsionalistlikust keskkonnast, mis saatis ta Euroopasse, teiselt poolt euroopalikud motiivid, ja kolmandaks, mingid pragmaatilised katsed läheneda venelaste küsimuse lahendusele, suhetele Venemaa endaga, milles ta samuti tugev ei ole," loetles Semjonov.

Seetõttu ei näegi inimõiguslane siin mingeid suundumusi. 

"See on lihtsalt veel üks sümptom, et tal puudub selge maailmapilt, küll on aga erinevad arvamused, mida ta aeg-ajalt kuuldavale toob," lõpetas Eesti Inimõiguste teabe keskuse direktor Aleksei Semjonov. 

Nagu Sputnik Eesti juba kirjutas, rääkis Kersti Kaljulaid uusaastaintervjuus, kuidas kord pärast koolisaabumist tema väike poeg küsis: "Ema, miks on Eestis halb olla venelane?"

Kaljulaid ütles, et just siis sai ta ootamatult aru, et on mõne Eesti inimese mõtteviisi lihtsalt omaks võtnud: nad leiavad, et kui sa oled venelane, on see halb.

"Minu laps oli multikultuursest kogukonnast Eestisse tulles kui puhas leht ja selline küsimus tekkis temas umbes kaks kuu möödudes.

Nii et kuskil on see peidus. Ja see tähendab, et me peaksime sellest rääkima," tunnistas Eesti riigipea.

Tema arvates on mõne eestlase negatiivne suhtumine venelastesse muutunud omamoodi kättemaksuks Nõukogude mineviku eest.

Lugege lisaks:

Tagid:
venelased, Kersti Kaljulaid, Eesti
Teema:
Võimud ähvardavad ajakirjanikke kriminaalkaristusega
Samal teemal
Eesti president sõitis Vatikani Rooma paavsti juurde