Военный техник дает отмашку на взлет истребителя Су-27

Sõjaline analüütik hindas India huvi Su-57 hävitajate vastu

71
(Uuendatud 12:32 20.07.2019)
India nimetas Venemaa Su-57 ostu eeltingimuseks, et lennuk peab ennast enne ostutehingu sõlmimist reaalsetes oludes näitama. Sõjaline politoloog arvab, et selles osas ei peaks olema küll mingeid kahtlusi.

TALLINN, 20. juuli — Sputnik. India naaseb Venemaalt Su-57 ostmise küsimuse juurde pärast seda, kui lennuk on end reaalsetes tingimustes näidanud, teatas India õhujõudude peamarssal Birender Singh Dhanoa. Nii vahendab India seisukohta RIA Novosti.

Birender Singh Dhanoa lisas, et India on esitanud Venemaale taotluse Su-30MKI tüüpi hävitajate moderniseerimiseks. Nendele hävitajatele on paigaldatud kaasaegseim relvastus ja avioonikasüsteemid. India on neid masinaid kasutanud viimastel õppustel ja "tulemustega jäädi väga rahule".

Marssali sõnul kaalub India võimalust saata oma piloodid ümberõppeks Venemaale. Sõjaline politoloog, Plehhanovi-nimelise Venemaa majandusülikooli kateedrijuhataja Andrei Koškin kommenteeris raadios Sputnik India huvi Venemaa hävitajate vastu.

"See tähendab, et meie, Venemaa toodang on ülemaailmsel relvaturul nõutud. Ja kui India õhujõudude ülem naaseb ostuküsimuse juurde, tähendab see, et India ei suuda loobuda ideest omandada just meie Su-57. See on suurepärane hävituslennuk, multifunktsionaalne, tabab kõiki sihtmärke õhus, vee kohal, maapinnal. See lennumasin, on maailmas väga nõutud," on Andrei Koškin kindel.

Tema sõnul Su-57 võrdlus Ameerika F-35-ga on Venemaa hävitaja kasuks.

"Paljud kurdavad, et ameeriklaste projekt (F-35 – toim.) ei ole korralikult lõpuni välja arendatud, et see on kallis - nad müüvad lennukit ja mootorit eraldi. Mootoritel on erinevad modifikatsioonid. See tähendab, et lennuki lahinguvalmiduses hoidmise skeem on väga keeruline.

Nüüd on neil veel probleem nende lennukitega lisaks - kiiresti on vaja leida ostjad F-35-le, mis nad olid lubanud Türgile. Olukord on nii kriitiline, et USA president tegeleb sellega isiklikult. Nii et ma näen siin kõige muu kõrval ka olulist majanduslikku komponenti," ütles Andrei Koškin.

Новейший истребитель пятого поколения Су-57
Министерство обороны РФ
Venemaa kõige uuem hävituslennuk, viienda põlvkonna hävitaja Su-57

Venemaa ja India on suurimad partnerid sõjalise-tehnilise koostöö valdkonnas: üle 70% India armee, õhujõudude ja mereväe relvastusest ning varustusest on Venemaa ja Nõukogude Liidu toodang. Igal aastal müüb Venemaa Indiale mitme miljardi dollari väärtuses relvastust ja sõjalist varustust.

71
Tagid:
USA, Su-35, India
Teema:
Relvastus (196)
Samal teemal
Vene hävitajad Su-27 saatsid kahel korral USA pommitajaid Balti mere kohal
Vene hävitajad MiG-31 tõrjusid õppuste käigus raketirünnaku
Euroopa Liidus on võimu võtmas selle hävitajad