Põhja Ringkonnaprokuratuur

Kus oli Russakov: prokuratuur eitas MTÜ "Vene kool Eestis" juhi kinnipidamist

60
(Uuendatud 09:08 10.07.2019)
Vaatamata tõenditele, et MTÜ "Vene kool Eestis" juht Mstislav Russakov võeti pärast tema korteri läbiotsimist vahi alla, väitsid prokuratuuri esindajad, et keegi ei ole teda "kinni pidanud".

TALLINN, 10. juuli — Sputnik.  Teisipäeval, 9. juulil korraldasid õiguskaitseorganid mittetulundusliku inimõigusorganisatsiooni "Vene kool Eestis" (VKE) juhataja Mstislav Russakovi kodus läbiotsimise.

Mstislav Russakov
© Sputnik / Вадим Анцупов

Sellest teavitas ERR-i Eesti Riigiprokuratuur, märkides, et kriminaalasi algatati karistusseadustiku paragrahvi 281 alusel - "Ebaõigete andmete esitamise eest mittetulundusühingute ja sihtasutuste registrile" - juba 2018. a. detsembris.

Info Eesti juristi, MTÜ "Vene kool Eestis" juhi Mstislav Russakovi kinnipidamise kohta saabus 9. juuli hommikul. Ühingu esindaja Alissa Blintsova sõnul teatas Russakov oma sõnumirakenduse viimases teates, et tema uksele koputatakse ja väidetakse, et tegu on politseiga.

Infot Mstislav Russakovi vahistamisest kinnitas intervjuus Sputnik Eestile kohapeal käinud kirjastaja Aleksandr Kornilov.

Pärast läbiotsimist viidi MTÜ juhataja teadmata suunas, teatas Kornilov. Sputnik Eesti jälgib sündmuste arengut. 

Viimaste andmete kohaselt vabastati Russakov eile õhtul, ootame temalt endalt täpsemat informatsiooni.

60
Tagid:
inimõigusorganisatsioon, inimõiguste päev, inimõigused, vene keel, MTÜ Vene Kool Eestis, Vene Kool Eestis, vene kool
Teema:
MTÜ Vene kool Eestis juhi kriminaalmenetlus (7)
Samal teemal
Ühendus Vene Kool Eestis käis haridusministeeriumis