Petro Porošenko

Porošenko võttis oma pangakontodelt välja miljoneid dollareid sularahas

84
(Uuendatud 09:45 07.07.2019)
Ukraina endise presidendi Petro Porošenko vastased kavatsevad nüüd kohtus tõendada, et see raha on riigilt varastatud ja "maksuparadiisides puhtaks pestud".

TALLINN, 7. juuli — Sputnik. Ukraina endine president Petro Porošenko võttis oma pangakontodelt välja 34 miljonit dollarit sularahas, teatas oma Facebooki lehel Ukraina poliitik, endine presidendi administratsiooni juhi asetäitja Andrei Portnov. 

"Me kavatseme tõestada, et see raha on riigilt varastatud ja pestud maksuparadiisides. Nüüd tuleb uurimisel selgitada, kuhu see raha läks – kas see lihtsalt peideti eelseisvast arestimisest päästmiseks teise kohta, valijatele altkäemaksu andmiseks, valimisürituste rahastamiseks ja meedia üle mõjuvõimu säilitamiseks või porošebottitele," ütles Portnov.

Kuidas Ukrainat ja ukrainlasi õpetatakse NATO-t armastama >>

Ta pöördus ka Ukraina ajakirjanike poole palvega küsida endiselt riigipealt, kas teave suure rahasumma väljavõtmise kohta vastab tõele ja millisel eesmärgil seda tehti.

Kreekas kihutati ukrainlased lippude pärast hotellist välja >>

Sputnik Eesti on varem teatanud, et vähem kui kuu aega enne juulis toimuvaid Ukraina Ülemraada valimisi, langes endise presidendi Petro Porošenko juhitav "Euroopa solidaarsuspartei" erakondade reitingus viiendale kohale, lastes endast mööda partei "Golos", mida juhib kuulsa muusikakollektiivi "Okean Elzõ" juht Svjatoslav Vakartšuk.

Valimiseelset reitingut juhib Ukraina presidendi Volodõmõr Zelenski partei "Rahva teener" 43,2%. "Zelenski meeskonnale" järgneb suure vahega "Oppositsiooniplatvorm elu eest" (12%). Esikolmiku lõpetab Julia Tõmošenko "Batkivštšina", mille poolt on valmis hääletama 9,4% valijatest.

84
Tagid:
Volodõmõr Zelenskõi, valimised, Ukraina Ülemraada, Petro Porošenko, Ukraina
Teema:
Ukraina lahkub SRÜ-st. Mis hinnaga? (16)
Samal teemal
Zelenski rääkis uutest lahendustest Donbassis
Ukraina endine minister mõistis, et EL hävitab riiki
Eesti politoloog: Ukraina pärast ei maksa juuksekarva lõhki ajada
Havi käsul, Ukraina soovil, saagu Arktika Ukraina valduseks