G20 tippkohtumise esimese päeva lõpetasid riigijuhid teatrietenduse ja õhtueinega

G20 tippkohtumise esimese päeva lõpetasid riigijuhid teatrietenduse ja õhtueinega

36
(Uuendatud 18:20 28.06.2019)
G20 riigijuhid saabusid koos oma abikaasadega Osakas toimuva tippkohtumise esimese päeva tulemustele pühendatud pidulikule õhtueinele.

TALLINN, 28. juuni — Sputnik. G20 juhid kohtuvad 28.–29. juunil Osakas, kuna esimest korda on G20 eesistujariigiks Jaapan. Venemaa president Vladimir Putin ja USA riigipea Donald Trump suhtlesid 28. juunil G20 tippkohtumise raames.

Ühenduse riigpead veedavad õhtu 16. sajandil rajatud Osaka kindluse külalistemajas. Kindlus on oma olemasolu vältel kõvasti kahjustada saanud ja nüüdseks rekonstrueeritud ning seda ümbritseb park, mis on eriti populaarne kirsipuude õitsemise ajal, edastas RIA Novosti.

G20 tippkohtumine Osakas >>

Riigijuhtidele oli koostatud spetsiaalne kultuuriprogramm: enne õhtusöögi algust näidati neile kyōgeni teatri etendust tuntud näitleja Mansai Nomura esituses. Riigipeade abikaasad veetsid tänase päeva jaapanlaste iidses pealinnas ning nüüdsel ajal Jaapani turistide seas ühes populaarseimas linnas Kyotos.

Kuni riigipead digimajanduse asjus ja rahvusvaheliste probleemide lahendamise üle aru pidasid, veetsid nende naised ja mehed aega märksa lõbusamate tegevustega – toitsid tiigis karpkalu ja said osa teetseremooniast. Suure Kahekümne välisministritele oli korraldatud omaette õhtusöök.

Sellele kohtumisele panid asjatundjad suuri lootusi, kuna maailma liidrite viimasest isiklikust kohtumisest peale on Venemaa ja USA suhetesse kogunenud rohkesti murettekitavaid küsimusi.

Osapooled arutasid olukorda Iraanis, Süürias, Venezuelas ja Ukrainas. Peale selle leppisid USA president ja Venemaa president kokku, et jätkavad kaasaegse relvastuskontrolli mudeli arutamist. Donald Trumpi arvates peab see uus mudel kindlasti hõlmama ka Hiinat.

Osapooled olid ka ühel meelel selles, et Venemaa ja Ameerika Ühendriikide suhete paranemine vastab mõlema riigi ja kogu maailma huvidele.

36
Tagid:
Donald Trump, Vladimir Putin, poliitika, tippkohtumine, G20, Jaapan
Teema:
G20 tippkohtumine Osakas (13)
Samal teemal
G20 tippkohtumine Osakas