On, millest rääkida: Putin ja Trump kohtusid Jaapanis

On, millest rääkida: Putin ja Trump kohtusid Jaapanis

60
(Uuendatud 10:35 28.06.2019)
G20 tippkohtumisel, mis käib praegu Jaapanis Osakas, toimus USA presidendi Donald Trumpi ja Venemaa juhi Vladimir Putini kohtumine. Enne vestlust märkis Vene riigipea, et tal on, mida Ameerika kolleegiga arutada.

TALLINN, 28. juuni — Sputnik. USA ja Venemaa presidendi läbirääkimised toimusid reede hommikul kahekümne suurriigi (G20) liidrite tippkohtumise raames, mida tänavu võõrustas Jaapani linn Osaka. Enne tippkohtumise avamist olid Putin ja Trump jõudnud juba paar fraasi vahetada. Oodati, et nad pühendavad oma vestluse stabiilsuse ja regionaalsete konfliktide küsimustele.

Президент РФ Владимир Путин и президент США Дональд Трамп (справа) во время встречи на полях саммита G20 в Осаке
© Sputnik / Илья Питалев
Venemaa president Vladimir Putin ja USA president Donald Trump

Enne vestlust märkis Venemaa president Vladimir Putin, et tal on, mida Ameerika kolleegiga arutada, kirjutab RIA Novosti. "Kõik teemad on paika pandud," teatas ta.

Donald Trump teatas omakorda, et kavatseb Vene presidendiga arutada selliseid teemasid nagu kaubandus, desarmeerimine, protektsionism ja muud küsimused. Ta väljendas veendumust, et vestlus tuleb huvitav ja selle tulemused on suurepärased.

Putini ja Trumpi kohtumist Osakas peavad eksperdid vajalikuks, sest Venemaa ja USA liidrite vahel pole juba pikemat aega olnud kontakte, aga probleemseid küsimusi on kogunenud väga palju. Jutt käib eelkõige Lähis-Idast, tuumadesarmeerimisest ja muudest teravatest küsimustest.

Nagu Sputnik Eesti on kirjutanud, sai Vladimir Putini ja Donald Trumpi kohtumisest Osakas nende kolmas isiklik kohtumine. Enne seda olid liidrid vestelnud mullu detsembris "püstijalu" G20 tippkohtumisel Buenos Aireses ja veel varem Helsingis.

Putini läbirääkimised Trumpiga Soome pealinnas 2018. aasta juulis olid täiemahulised. Ühisel pressikonverentsil kokkuvõtet tehes teatas Venemaa president, et need toimusid "avameelses ja asjalikus õhkkonnas". Donald Trump omakorda märkis, et tal oli Vene liidriga "avameelne produktiivne dialoog, mis läks väga hästi".

60
Tagid:
G20, poliitika, Jaapan, Donald Trump, Vladimir Putin
Teema:
G20 tippkohtumine Osakas (13)