Trump nimetas Venemaad võimsaks riigiks ja soovis Putiniga kohtuda

54
(Uuendatud 10:20 23.06.2019)
USA president Donald Trump rääkis ajakirjandusele eelseisvast kohtumisest Venemaa kolleegi Vladimir Putiniga G20 tippkohtumisel Jaapanis Osakas, nimetades Venemaad võimsaks riigiks.

TALLINN, 23. juuni - Sputnik. Fox Newsile antud intervjuus kinnitas Donald Trump, et Jaapanis plaanib ta kohtuda nii Venemaa kui Hiina riigipeaga. Samas väljendas ta veendumust, et Washingtoni suhetes Moskva ja Pekingiga seisavad ees positiivsed muutused, vahendab Ameerika presidendi sõnu RIA Novosti.

"Meil saavad olema head suhted nii Venemaa kui Hiinaga ning on väga oluline, et see nii läheks. Need on võimsad riigid, meie aga oleme väga võimas maa," lisas Donald Trump.

Vladimir Putini pressiesindaja Dmitri Peskov teatas mõni aeg tagasi ajakirjanikele, et Ameerika poolega ei ole kahe presidendi kokkusaamise asjus veel konkreetseid kokkuleppeid sõlmitud.

"Praegu tegeleme Osaka tippkohtumise kahepoolsete kokkusaamiste ajakava koostamisega. Aga antud küsimuses pole meil veel midagi konkreetset teatada," täpsustas Kremli esindaja.

Me klapime kindlasti: Trump alustas lemmikmantrat kohtumisest Putini ja Xiga >>

Ta kommenteeris ka ühel telegrammikanalitest ilmunud teavet, mille kohaselt Vladimir Putin ja Donald Trump justkui nõustusid 28. juunil kokku saama. "Ma ei ole seda Telegrammi-kanalit lugenud, ma ei tea, millest jutt," vastas Peskov ühe ajakirjaniku küsimusele.

Sputnik Eesti on varem kirjutanud, et esimene ja seni ainus täismahus kohtumine presidentide Vladimir Putini ja Donald Trumpi vahel toimus eelmise aasta juulis Helsingis. Tippkohtumisele järgnenud ühisel pressikonverentsil tunnistasid Venemaa ja Ameerika Ühendriikide juhid läbirääkimised edukaks.

Putini ja Trumpi kohtumine osutus edukaks >>

Venemaa president nimetas kohtumise atmosfääri "siiraks ja asjalikuks", Donald Trump omakorda märkis dialoogi avatust ja viljakust, öeldes, et kõik "läks väga hästi."

Eelseisev G20 tippkohtumine toimub Jaapanis Osakas 28.-29. juunil.

54
Tagid:
Donald Trump, USA, G20 kohtumine
Teema:
G20 tippkohtumine Osakas (13)
Samal teemal
Maailm tormab kontrollimatult kriisi suunas
Washington palus Putini ja Trumpi vahelist kohtumist
Kreml rääkis Putini ja Trumpi kohtumise kohast
Politoloog: Venemaa ja USA vahelised suhted võivad paraneda