Siin on pildile jäänud Hispaania pederastid

Poliitiline analüütik: välisministri seisukoht gay-paraadide osas on õiguslikult pädev

72
(Uuendatud 14:32 21.06.2019)
Balti riikide poliitikud teevad harva iseseisvaid avaldusi. Kuid Eesti Vabariigi välisministri Urmas Reinsalu avaldus ja sellest tulenev positsioon keelata igasugune riiklik toetus gay-liikumisele on õiguslikult igati veatu, arvab Venemaa poliitikaanalüütik.

TALLINN, 21. juuni — Sputnik. Taoline on Venemaa välispoliitilise analüütiku Dmitri Lõssenkovi arvamus Urmas Reinsalu seisukoha osas mis puudutab homoseksuaalide liikumist. Erinevalt eelnevast praktikast, mil Eesti saatkonnad teistes riikides "toetasid igati gay-liikumist ja gay paraade", näitab Eesti välisministeeriumi praegune juhtkond harvaesinevat tervemõistuslikkust, nii väljendab oma arvamust Dmitri Lõssenkov.

"Uue ministri poliitilise korra kohaselt ei tee välisriikide saatkonnad Eesti Vabariigi nimel enam avaldusi seksuaalvähemuste paraadide kohta. Taolised avaldused tähendaksid ühtlasi ka sekkumist teiste riikide siseasjadesse, ehk teiste riikide siseasjadesse mitte sekkumise põhimõtte rikkumist," - ütles ekspert Sputnik Eesti intervjuus.

Lõssenkovi sõnul valis välisminister õige seisukoha järgides väga lihtsat vaatenurka: kui tahad minna gay-paraadidesse - mine, kui ei taha – ära mine. Kuid igal juhul Eesti vabariik ei tohi sekkuda inimese isiklikesse valikutesse. Inimese seksuaalne sättumus lihtsalt ei ole riigi probleem. "Mulle tundub, et Reinsalu positsioon siin on veatu, poliitiliselt ja diplomaatiliselt täpne," rõhutas veelkord Lõssenkov.

Пикет под названием Гомопропаганду вон из школы перед зданием Министерства образования и науки в Таллинне
© Sputnik / Вадим Анцупов

Nagu Sputnik Eesti kirjutas, saatis Eesti Välisministeerium kirja vabariigi välismissioonidele, soovitades neil keelduksid toetamast oma elukohariigis peetavaid seksuaalvähemuste paraade.

Eesti vabariigi uue välisministri Urmas Reinsalu seisukoht on seotud tema partei – "Isamaa" - negatiivse suhtumisega seksuaalvähemuste sotsiaalsele tegevuse antava riigiabi osas. Ja nii, korrates veelkord - Eesti välisministri Urmas Reinsalu sõnul ei sobi õiguslikust vaatepunktist Eesti riigi osalemine seksuaalvähemuste paraadides ja asjakohaste avalduste tegemises Eesti riigi nimel.

Endine välisminister Sven Mikser ja tema sotsiaaldemokraatlik partei olid erinevalt tänasest olukorrast, mitte ainult väljendanud toetust kohalike geiaktivistide avalikule tegevusele, vaid seda ka nende käsutuses olnud administratiivsete võimaluste piires toetanud ja osutanud neile riigi eelarvest rahalist abi.

72
Tagid:
Urmas Reinsalu, välisministrid, Välisministeerium, homoseksuaalsus
Samal teemal
Skandaal: õppealajuhataja lubas LGBT kuulutuse kooli teadetetahvlile
Venemaa LGBT kaheldav võit
Meeleavaldus koolides toimuva homopropaganda vastu
Saadikud ja avalikkus nõudsid "homopropaganda väljajuurimist" koolidest
Руководитель представительства МИА Россия сегодня в Эстонии, шеф-редактор Sputnik Эстония Елена Черышева

Sputnik Eesti asus tööle erirežiimis. Peatoimetaja avaldus

(Uuendatud 00:17 01.01.2020)
Sputnik Eesti juhataja Elena Cherysheva selgitas portaali lugejatele suunatud pöördumises olukorda seoses portaali töö peatumisega. Avaldame avaliku pöördumise tervikteksti.

Austatud lugejad!

Tänasest, nagu näete, erineb Sputnik Eesti veebisait tavapärasest. Tõenäoliselt teate juba muutuse põhjust, kuid pean vajalikuks toimunu veel kord lahti seletada.

Alates 1. jaanuarist võeti meilt võimalus teie heaks töötada.

Eesti politsei- ja piirivalveamet esitas meile kõigile ultimaatumi: me kas katkestame töölepinguid rahvusvahelise uudisteagentuuriga "Rossiya Segodnja" ega tööta enam Sputnik Eestis, või meie suhtes algatatakse kriminaalasjad.

Eelmise aasta viimastel päevadel arutasime korduvalt kujunenud olukorda ja jõudsime järeldusele, et hoolimata võimude nõudmiste absurdsusest ja ohust, mille reaalsusse me tegelikult uskuda ei tahaks, ei ole meil õigust oma inimeste saatusega riskida.

Selle tulemusel olid toimetuse töötajad sunnitud 1. jaanuarist lõpetama töösuhted Sputnik Eesti ja RIA "Rossiya Segodnjaga". Kas see tähendab, et saidi elupäevad on lõppenud? Ei, see pole nii.

Sait jätkab tööd täies mahus, kuid protsessi organiseerimine selliselt, et me ei peaks Eesti võimude pideva surve all elama, võtab veel natuke aega. Loomulikult proovime töö võimalikult kiiresti taastada. 

Tahan tänada teid, kallid lugejad, meie tegevuse toetamise eest nelja aasta vältel ja eriti viimastel kuudel, kui surve ja ähvardused kõigi meie ja meie partnerite vastu muutusid äärmuslikeks.

Pangad külmutasid meie palgad, meie büroo omanikule avaldati survet ja sunniti teda meiega lepingut lõpetama. Seda kõike tehti karistusseadustiku paragrahviga ähvardamise taustal, mis näeb ette kuni viis aastat vabadusekaotust.

Meie ainus "süü" on selles, et oleme ajakirjanikud võimudest sõltumatus meediaväljaandes ja lihtsalt teeme oma tööd.Võideldes võimaluse eest töötada, võitleme me nii Eestis kui ka välismaal asuvate lugejate õiguse eest saada täielikku teavet.

Meiega võib mitte nõustuda. Võib vaielda ja kritiseerida. Kuid meie jaoks on peamine lugejate võimalus iga päev meie sait avada ja iseseisvalt infot, kommentaare ja pakutavaid järeldusi hinnata.

Seda nimetatakse sõnavabaduseks, mis kahjuks tänases Eestis puudub, vaatamata tõsiasjale, et "Piirideta reporterite" arvates sobib meie riik väljendusvabaduse pingereas maailmas 11. kohale.

Täname veelkord kõiki meie lugejaid, kolleege, avaliku elu tegelasi, poliitikuid ja lihtsalt kõiki ausaid inimesi nende toetuse eest nii Eestis kui ka teistes riikides.

Saadud toetus ei jäta meile muud valikut, kui jätkata võitlust õiguse eest tõtt rääkida ja teile täielikku ja kvaliteetset informatsiooni pakkuda. Tuleme varsti tagasi!

Lugupidamisega,

Elena Cherysheva
RIA "Rossija Segodnja" Eesti esinduse juhataja

Tagid:
tagakiusamine, sõnavabadus, Sputnik Eesti, Eesti
Teema:
Võimud ähvardavad ajakirjanikke kriminaalkaristusega
Ekspert Kaljulaidi mõttekäigust – kas Eestis on halb venelane olla

Ekspert Kaljulaidi mõttekäigust kas Eestis on halb venelane olla

(Uuendatud 22:04 30.12.2019)
Eesti Inimõiguste Teabekeskuse direktor Aleksei Semjonov kommenteeris Sputnik Eestile president Kersti Kaljulaidi uusaasta arutelu sellest, kas Eestis on halb venelane olla.

TALLINN, 30. detsember — Sputnik. Hiljuti üllatas president Kersti Kaljulaid publikut oma uusaastaintervjuuga, kus ta rääkis avalikult riigi vene elanikkonna küsimusest. 

Aleksei Semjonov tunnistas, et on Kaljulaidi sõnavõttude suhtes äärmiselt skeptiline, kui mitte suisa irooniline. Inimõiguslase sõnul on "selle naise peas täielik puder ja kapsad".

"Ühelt poolt mingid natsionalistlikud mõtted ja ideed, mis talle Eestis sisendati, teisalt omamoodi liberaalne õhkkond, kus ta olulise osa oma elust Euroopas veetis. Sellistel nn "tolerantsest keskkonnast" naasnud natsionalistidel on väga sageli mitmesuguseid kognitiivseid dissonantse.

Ta räägib kord üht, teinekord aga hoopis teist juttu," märgib Semjonov. ("Sõna on Vaba" – jõuline seisukohaväljendus presidendi dressipluusil liberaalset, poliitkorrektset ajakirjandust kaitstes ja probleemi täielik ignoreerimine Sputniku tagakiusamisel ajal – Toim.).

Tema sõnul satuvad need klišeed, eelarvamuslikud arusaamad omavahelisse vastuollu, kuid president isegi ei tunneta selle konflikti olemasolu: "Ta ise ei saa arugi, et räägib täpselt vastupidiseid asju ja selles ongi dissonants."

"Ühest küljest on Kaljulaidil see, mis pärit lapsepõlvest, tema natsionalistlikust keskkonnast, mis saatis ta Euroopasse, teiselt poolt euroopalikud motiivid, ja kolmandaks, mingid pragmaatilised katsed läheneda venelaste küsimuse lahendusele, suhetele Venemaa endaga, milles ta samuti tugev ei ole," loetles Semjonov.

Seetõttu ei näegi inimõiguslane siin mingeid suundumusi. 

"See on lihtsalt veel üks sümptom, et tal puudub selge maailmapilt, küll on aga erinevad arvamused, mida ta aeg-ajalt kuuldavale toob," lõpetas Eesti Inimõiguste teabe keskuse direktor Aleksei Semjonov. 

Nagu Sputnik Eesti juba kirjutas, rääkis Kersti Kaljulaid uusaastaintervjuus, kuidas kord pärast koolisaabumist tema väike poeg küsis: "Ema, miks on Eestis halb olla venelane?"

Kaljulaid ütles, et just siis sai ta ootamatult aru, et on mõne Eesti inimese mõtteviisi lihtsalt omaks võtnud: nad leiavad, et kui sa oled venelane, on see halb.

"Minu laps oli multikultuursest kogukonnast Eestisse tulles kui puhas leht ja selline küsimus tekkis temas umbes kaks kuu möödudes.

Nii et kuskil on see peidus. Ja see tähendab, et me peaksime sellest rääkima," tunnistas Eesti riigipea.

Tema arvates on mõne eestlase negatiivne suhtumine venelastesse muutunud omamoodi kättemaksuks Nõukogude mineviku eest.

Lugege lisaks:

Tagid:
venelased, Kersti Kaljulaid, Eesti
Teema:
Võimud ähvardavad ajakirjanikke kriminaalkaristusega
Samal teemal
Eesti president sõitis Vatikani Rooma paavsti juurde