Donald Trumpi ja Vladimir Putini kohtumine Helsingis

Kreml rääkis Putini ja Trumpi kohtumise kohast

49
(Uuendatud 09:29 17.06.2019)
Kreml ei välista Putini ja Trumpi täiemahulist kohtumist lähitulevikus ning rääkis riigipeade läbirääkimiste toimumiskohast.

TALLINN, 17. juuni — Sputnik. Venemaa ja Ameerika Ühendriikide presidentide Vladimir Putini ja Donald Trumpi kohtumine võib toimuda enne G20 tippkohtumist Jaapanis Osakas, rääkis Venemaa riigipea pressisekretär Dmitri Peskov. "Putini ja Trumpi täiemahulist kohtumist saab korraldada isegi vahetult enne G20 tippkohtumist," ütles Kremli pressiesindaja RIA Novostile

Samal ajal märkis Peskov, et on veel vara midagi konkreetset öelda, sest Washingtoni sellekohaseid algatusi ei ole veel olnud.

Teadaolevalt toimub järgmine G20 tippkohtumine juuni lõpus Jaapanis Osakas. 12. juunil teatas Donald Trump kavatsustest korraldada ürituse käigus ka täiemahuline kohtumine Vladimir Putini ja Hiina liidri Xi Jinpingiga.

Venemaa välisministri asetäitja Sergei Rjabkov ütles Trumpi sõnu kommenteerides ajakirjanikele, et Ameerika poolelt pole seni tulnud mingeid ettepanekuid Venemaa ja USA riigipeade võimaliku kohtumise teemal. Ta ei välistanud, et riigipeade vestlus võib toimuda ka "püstijalu". 

Vene presidendi abi Juri Ušakov ütles omakorda, et Putini ja Trumpi kohtumise idee "hõljub õhus". Ta kinnitas, et pooled ei pea selles küsimuses sisulisi läbirääkimisi.

Sputnik Eesti on juba kirjutanud, et esimene ja siiani ainus Venemaa ja Ameerika Ühendriikide presidentide täiemahuline kohtumine toimus eelmise aasta juulis Soome pealinnas Helsingis.

Tippkohtumisele järgnenud ühisel pressikonverentsil tunnistasid Vladimir Putin ja Donald Trump selle edukaks.

Trump seletas minutiga ära maailma riigijuhtidega kohtumiste vajaduse >>

Vene presidendi sõnul peeti kõnelusi "avameelses ja asjalikus õhkkonnas", Valge maja peremees ütles, et neil oli "Venemaa liidriga avatud ja produktiivne dialoog, mis läks "väga hästi".

49
Tagid:
Jaapan, G20 kohtumine, Donald Trump, Vladimir Putin, tippkohtumine, USA, Venemaa
Teema:
Putini ja Trumpi kohtumine Helsingis (46)
Samal teemal
Politoloog: Venemaa ja USA vahelised suhted võivad paraneda
Trump helistas Putinile
Miks Trump Putinile helistas
"Ootamatu" — politoloog üleskutsest Ühendriikides suhetes Venemaaga kurssi muuta