USA sõjaväelased NATO ühisõppustel Eestis

Ekspert: sõja korral Balti riikide "partisanidega" juhtuvast on parem mitte rääkida

206
(Uuendatud 19:22 03.05.2019)
USA poolt Balti riike võimaliku "Venemaa agressiooni" puhuks ette valmistatava partisanisõjasõja stsenaarium on absoluutselt ebarealistlik ja eluvõõras, arvab sõjaline ekspert.

TALLINN, 4. mai — Sputnik. Venemaa sõjaline ekspert Juri Melkonov hindas partisanisõja perspektiivi, milleks ameeriklased "Venemaa agressiooni korral" Balti riikide elanikke ette valmistavad. See partisanisõjasõja stsenaarium on absoluutselt ebarealistlik ja eluvõõras, leiab ekspert. 

Kolonel Riho Ühtegi: kui venelased Tallinnasse sisenevad, siis siin nad ka surevad >>

"Kõik teavad, millised sõjaväeõppused toimuvad Venemaal ja Valgevenes. Kõigil neil harjutatakse ka "võitlust ebaseaduslike relvarühmitustega", "terrorismivastast võitlust", "võitlust luure- ja sabotaažirühmadega". Selleks kaasatakse eriüksusi, tanke, suurtükiväge, helikoptereid - lühidalt, kõike. On raske ette kujutada, et mingid elanikud alustavad sissisõda. Sellest, mis nendest siis saab, on parem mitte rääkida," ütles Juri Melkonov intervjuus portaalile Sputnik Eesti.

Sputnik Eesti on varem kirjutanud, et aprilli lõpus esitas Pentagoni ja Ameerika sõjatööstuskompleksi juures tegutsev RAND Corporation USA valitsusele raporti soovitustega Balti riikidele Venemaa heidutamiseks võimalikest sõjastsenaariudest.

Nende soovituste põhjal otsustades ei soovi ameeriklased nende riikide kaitseks sõdida, mistõttu soovitatakse Eesti, Läti ja Leedu elanikkonda ette valmistada sissisõjaks.

RAND soovitab anda nende riikide elanikele mootorrattad, maasturid, püstolid ja lõhkeseadmed.

Lisaks tuleb Balti riikidel endil asuda tegema ettevalmistusi "riigikaitse arengukava" elluviimiseks, mis näeb ette kogu riigi elanikkonna kaasamist riigikaitsesse ja tema võimekuse sõjalise sissetungi korral osutada iseseisvat vastupanu vähemalt 72 tunni jooksul.

See tähendab, et igas majas ja igas peres peab olema oma üleelamiseks vajalik varu toidust, veest, ravimitest jne.

Niinistö: Venemaa ei ründa Eestit >>

Eestis alustati elanikkonnale eriolukordades toimetulemiseks vajalike varude soetamiseks mõeldud juhendite väljastamisega 21. märtsil 2109. Moskva on korduvalt teatanud, et Venemaa ei kavatse kedagi rünnata, kuid kui NATO suurendab oma sõjalist kohalolekut tema piiridel, võtab ta tarvitusele vajalikud vastumeetmeid.

206
Tagid:
heidutus, sõda, Venemaa, RAND, partisanisõda
Teema:
NATO idarindel (273)