EKRE esimees ja siseministri kandidaat Mart Helme

President rääkis Helme isikust ja sobivusest ministriametisse

124
(Uuendatud 12:08 23.04.2019)
President Kersti Kaljulaid jätkas teisipäeval Kadriorus kohtumist uute ministrikandidaatidega. Esmalt kohtus president välisministrikandidaat Urmas Reinsaluga (Isamaa), seejärel siseministrikandidaat Mart Helmega (EKRE).

TALLINN, 23. apr — Sputnik. Reinsalu ütles pärast kohtumist ajakirjanikele, et ta rääkis presidendiga välisministri ja presidendi omavahelise suhtluse olulisusest, samuti Eesti välispoliitilistest sihtidest. Reinsalu sõnul andis Kaljulaid ülevaate ka kohtumisest Venemaa presidendi Vladimir Putiniga, edastas ERR.

President Kaljulaidi visiit Moskvasse >>

EKRE esimehe ja siseministri kandidaadi Mart Helme sõnul rääkisid nad presidendiga muuhulgas ka tema persoonist ja selle võimalikust sobivusest ametisse, samutisse EKRE retoorikast.

Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna aseesimees Martin Helme
© Sputnik / Вадим Анцупов

President Kersti Kaljulaid kohtub Kadriorus uute ministrikandidaatidega, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti esmaspäeval. Kaljulaid on varem avaldanud soovi kohtuda ministritega, kes on avalikkusele vähetuntud või esinenud avalikkuses arusaamatust põhjustanud avaldustega.

Esmaspäeval kohtus Kaljulaid rahvastikuministri kandidaadi Riina Solmani (Isamaa), maaeluministri kandidaadi Mart Järviku, keskkonnaministri kandidaadi Rene Koka ning väliskaubandus- ja infotehnoloogiaministri kandidaadi Marti Kuusikuga.

Teisipäeval kohtus president Kaljulaid välisministri kandidaadi Urmas Reinsaluga ja siseministri kandidaadi Mart Helmega.

Maailma ajakirjandus toob esile EKRE pääsu Eesti valitsusse >>

President Kaljulaid kirjutas 16. aprillil alla otsusele nimetada peaministrikandidaadiks Eesti Keskerakonna esimees Jüri Ratas. Riigikogu andis peaministrikandidaat Jüri Ratasele volitused valitsuse moodustamiseks.

Jüri Ratase juhitav Keskerakond ning Eesti Konservatiivne Rahvaerakond ja Isamaa allkirjastasid juba 8. aprillil võimuleppe. Kolme erakonna volikogud kiitsid heaks ka ministrikandidaadid, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti.

Keskerakonna kandidaat haridus- ja teadusministri kohale on Mailis Reps, majandus- ja taristuministri kohale Taavi Aas, regionaalministri kohale Jaak Aab ja sotsiaalministri kandidaat on Tanel Kiik. Jüri Ratas on peaministrikandidaat.

Kaitseministriks esitab Isamaa Jüri Luige, justiitsministriks Raivo Aegi, välisministriks Urmas Reinsalu, rahvastikuministriks Riina Solmani ja kultuuriministriks Tõnis Lukase.

Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna (EKRE) ministrikandidaadid loodavasse valitsusse said samuti heakskiidu. EKRE siseministrikandidaat on Mart Helme, rahandusministrikandidaat Martin Helme, keskkonnaministrikandidaat on ettevõtja Rene Kokk, maaeluministri koha saab Mart Järvik ning väliskaubandus- ja IT-ministri kohale esitab erakond Marti Kuusiku.

124
Tagid:
poliitika, peaministrid, valitsus, Mart Helme, Urmas Reinsalu, Kersti Kaljulaid
Teema:
Eesti uus valitsus - 2019 (99)
Samal teemal
Eesti uus valitsus - 2019