Raimond Kaljulaid

Raimond Kaljulaid teatas Keskerakonnast lahkumisest

88
(Uuendatud 12:25 05.04.2019)
Raimond Kaljulaid kahkub Keskerakonnast ja jätkab Riigikogus fraktsioonitu saadikuna. Ühtlasi kandideerib ta eelseisvatel Euroopa parlamendi valimistel üksikkandidaadina.

TALLINN, 5. aprill — Sputnik. Keskerakonna minekut ühte koalitsiooni EKRE-ga vastustanud Kaljulaid ütles, et ta ei saanud korraga kuuluda koalitsiooni ja opositsiooni, edastab ERR. Kaljulaid ütles, et andis oma lahkumisest teada Jüri Ratasele neljapäeva õhtul. 

Ta teatas samuti, et kandideerib eelseisvatel Euroopa parlamendi valimistel üksikkandidaadina. Kui ta valituks ei osutu, jätkab ta riigikogus fraktsioonitu saadikuna ehk n-ö akna all.

Raimond Kaljulaid astub Keskerakonna juhatusest tagasi >>

Kolmapäeval teatas Raimond Kaljulaid oma blogis, et lahkub Põhja-Tallinna vanema ametist: "Täna on minu viimane tööpäev Põhja-Tallinna vanemana. Alustasin selles ametis kolm aastat tagasi, samuti kevadel, ilusal ja päikeselisel ajal. Need kolm aastat on olnud tööalaselt minu elu kõige huvitavamad aastad. Isegi põnevamad kui varem ettevõtluses."

Riigikokku valitud Põhja-Tallinna linnaosa vanem, Keskerakonda kuuluv Raimond Kaljulaid
© Sputnik / Вадим Анцупов

Neljapäeval andis Kaljulaid Riigikogu liikme ametivande. "Eeskätt mõtlen vannet andes ja edasisi otsuseid tehes kõigile neile, kes on mind toetanud nii kohalikel kui Riigikogu valimistel," kirjutas ta oma blogis. 

Uudisteportaal Sputnik Eesti edastas märtsikuus, et Riigikokku valitud Põhja-Tallinna linnaosa vanem, Keskerakonda kuuluv Raimond Kaljulaid alustab kampaaniaga, kus kutsus Kõlvartit, Toomi ja teisi Keskerakonna nö "vene tiiva" poliitikuid veel kord kaaluma, millised on nende võimalused EKRE peatamiseks.

Protestiks Keskerakonna juhatuse otsuse vastu alustada EKRE-ga koalitsioonikõnelusi otsustas Raimond Kaljulaid erakonna juhatusest välja astuda ning ta ei välista ka keskpartei lõhenemist, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti.

Simson: kampaania mõjub hästi Kaljulaidi tuntusele, kuid halvemini erakonnale >>

Keskerakonna aseesimees ja majandusminister Kadri Simson tõdes valitsuse pressibriifil, et Raimond Kaljulaid on kahtlemata väga hea kampaaniameister. Samas märkis Simson, et erakonna liikmel oleks kindlasti oma kodupartei sees lihtsam arvamust avaldada, kui teha seda massimeedia kaudu.

President nimetas peaministrikandidaadiks Kaja Kallase
© Фото : VABARIIGI PRESIDENDI KANTSELEI

Simson märkis, et avalik kampaania mõjub kindlasti hästi Kaljulaidi tuntusele, kuid halvemini erakonnale. "Loobuda erakonnasisesest diskussioonist on Kaljulaidi enda otsus ja mina nii ei teeks," lisas Simson.

2019. aasta Riigikogu valimised ehk XIV Riigikogu korralised valimised toimusid 3. märtsil. 

President Kersti Kaljulaid kirjutas täna alla otsusele nimetada peaministrikandidaadiks Kaja Kallas kui riigikogu valimistel enim parlamendikohti saanud Reformierakonna esimees.

Kaja Kallasel on nüüd 14 päeva, et teha Riigikogus ettekanne tulevase valitsuse moodustamise põhimõtetest ja saada parlamendilt toetus. Kaja Kallas märkis, et soovib oma toimingutega lõpule jõuda ühe nädala jooksul.

Nagu Sputnik Eesti kirjutas, pälvis riigis valitsev Keskerakond parlamendivalimiste tulemuste kohaselt teise koha (23,1%), jäädes alla opositsioonilisele Reformierakonnale (28,9%).

88
Tagid:
poliitika, Euroopa Parlament, Riigikogu, EKRE, Keskerakond, Raimond Kaljulaid
Teema:
Eesti valitsus - 2019 (111)
Samal teemal
Europarlamendi valimised - 2019
Eesti valitsus - 2019