Prantsusmaal ähvardatakse RT töötajaid tapmisega

Prantsusmaal ähvardatakse RT töötajaid tapmisega

82
(Uuendatud 14:15 19.03.2019)
Telekanali RT France toimetuse kaitset tugevdati pärast seda, kui toimetuse juht Ksenija Fjodorova sai tapmisähvardustega sõnumi.

TALLINN, 19. märts - Sputnik. Telekanal RT France oli sunnitud pöörduma seoses tema töötajatele tehtud ähvardustega politseisse. Pariisi toimetuse kaitset tugevdati pärast seda, kui telekanali RT France juht Ksenija Fjodorova sai sõnumi, milles teda ja telekanali ajakirjanikke ähvardati tapmisega.

"Öelge oma juhile Ksenija Fjodorovale edasi, et ta on surnud, see on vaid aja küsimus. Tema, nagu ka teie... ajakirjanike saatus on otsustatud," tsiteeris RT ja Sputnik peatoimetaja Margarita Simonjan kirja oma Twitteri kontol.

"Mis seal enam rõhuvast vihkamise atmosfäärist rääkida?" lisas ta järgmises postituses. 

RT France juht Ksenja Fjodorova ütles omakorda, et töötajate ohutus on esmatähtis. "On äärmiselt oluline, et meie meediaväljaande ajakirjanikud saaksid vabalt ja kartmata oma kutsealal tegutseda," tsiteerib teda RT.

RT France on ka varem saanud ähvardustega sõnumeid kelleltki Jean-Pierre Hondelatte'ilt. Oma läkitustes on ta saatnud "tervisi kommunistidele", maininud Putinit ja Stalinit ning nõudnud, et telekanal "keriks Prantsusmaalt minema kuni teda välja pole aetud".

Prantsuse ajakirjanik: Venemaa meedia populaarsuse põhjustest Pariisis >>

Hondelate on teinud samasisulise avaldusi RT France'i toimetusele teinud ka telefoni teel. Prantsusmaal töötav RT France puutub pidevalt kokku võimude sallimatusega, kes keelduvad telekanali akrediteerimisest ettekäändel, et see on väidetavalt "propagandavahend".

Pariisi äärelinnas alustas tööd RT France
© Sputnik / Евгений Биятов

Venemaa välisminister Sergei Lavrov on varem teatanud, et ametlik Pariis on kehtestanud meedia tööks oma reeglid, mis ei vasta rahvusvahelise õiguse põhimõtetele. Vene välisministeeriumi ametlik esindaja Maria Zahharova on varem märkinud, et Pariisi süüdistused tekitavad temas "šokisarnase" seisundi. Diplomaadi sõnul näitab selline suhtumine Venemaa meedia esindajatesse, et Prantsuse ametivõimud keelduvad "kuulamast alternatiivseid teabekanaleid".

Sellist võimude vaenulikku suhtumist on täheldatud paljudes lääneriikides, sealhulgas Eesti Vabariigis, kus riigiametnikel soovitatakse tungivalt mitte anda kommentaare "valele" Venemaa meediale, sealhulgas Sputnik Eesti-le. "Soovituste" rikkujaid kritiseeritakse karmilt ja häbistatakse avalikult.

RT kogub Saksamaal tuntust >>

Maria Zahharova teatas veebruaris, et Lääne süüdistused Venemaa meediaväljaannete propagandas ja kallutatuses on tõendamata. Moskvas peetakse kõiki ajakirjanike tööle seatud takistusi vahendiks võitluses sõnavabaduse ja alternatiivse teabe leviku vastu.

82
Samal teemal
Kaljulaid lubas Sputnikut ja RT-d mitte tõkestada
Prantsuse ajakirjandus avaldas lõigud RT ja Sputniku vastu suunatud dokumendist
Prantsusmaa võimud soovitasid mitte akrediteerida RT ja Sputniku ajakirjanikke
RT võitleb lihtsate inimeste tõe eest, teatas Simonjan
Lavrov lubas RT ahistamisele USA-s kiiret vastust
Sputniku ja RT spetsialistid hakkavad Kõrgemas Majanduskoolis loenguid pidama