SDE a esimees Jevgeni Ossinovski

Sotsiaaldemokraadid võtsid vastu Reformierakonna kutse koalitsioonikõnelustele

117
(Uuendatud 20:12 11.03.2019)
Esmaspäeval kogunenud Sotsiaaldemokraatliku Erakonna juhatus kiitis heaks Reformierakonna kutse valitsusliidu moodustamiseks.

TALLINN, 11. märts — Sputnik. Sotsiaaldemokraatide pressiteates märgitakse, et juhatus andis erakonna esimehele mandaadi alustada kõnelustega juhul, kui Kaja Kallas suudab läbirääkimistelaua taha tuua piisavalt osapooli enamusvalitsuse moodustamiseks, edastas ERR.

"Sotsiaaldemokraadid on valmis töötama sellise valitsuskoalitsiooni nimel, mis jätkab vaba euroopaliku Eesti ehitamist, kus seistakse kõigi Eesti inimeste võrdsete võimaluste eest," ütles erakonna esimees Jevgeni Ossinovski.

Kas naispeaminister suudab talitseda Riigikogusse pääsenud rahvuskonservatiive >>

Tema sõnul on sotsiaaldemokraatide jaoks ka nendel kõnelustel fookuses laste ja perede heaolu, eakate toimetulek ja keskkond.

Reede hommikul kogunenud Keskerakonna juhatus lükkas Reformierakonna ettepaneku alustada koalitsiooniläbirääkimisi tagasi.

Keskerakonna esimees Jüri Ratas ütles pärast koosolekut ajakirjanikele, et punaseks jooneks osutusid erimeelsused maksuküsimustes, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti.

Ratas ütles, et nendel tingimustel Keskerakond Reformierakonnaga koalitsioonikõnelustesse astuda ei saa. Ta lisas, et juhatuse koosolek oli läbi aegade üks keerulisemaid ja tõsisemaid. Kadri Simson lisas, et Reformierakonna poolt ette seatud tingimused olid liiga ultimatiivsed.

Reedel toimunud erakorralisel Reformierakonna juhatuse koosolekul otsustati teha ettepanek koalitsiooniläbirääkimisteks sotsiaaldemokraatidele ja Isamaale, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti.

Keskerakonna juhatus otsustas alustada koalitsoonikõnelusi Isamaa ja EKRE-ga, ütles ERR-ile Keskerakonna aseesimees Jaanus Karilaid.

Keskerakond ei lähe Reformierakonnaga koalitsiooni >>

"Keskerakonna juhatus tegi ettepaneku alustada läbirääkimisi Isamaa ja EKRE-ga võimaliku koalitsiooni moodustamiseks," ütles ERR-ile Jaanus Karilaid.

"Kuna Reformierakond on näidanud äärmist ebakindlust koalitsiooni moodustamise suhtes, pakkudes alguses ühele, siis teisele ja ei ole lahendust näha, siis me pakume ühe võimaliku versiooni lauale," rääkis Karilaid. 

© Sputnik / Deniss Grabussov
Riigikogu valimiste osalusprotsent
117
Tagid:
valimised, Riigikogu, poliitika, koalitsioonikõnelused, Reformierakond, SDE
Teema:
Eesti valitsus - 2019 (111)
Samal teemal
2019. aasta Riigikogu valimised