USA presidendi nõunik riikliku julgeoleku küsimustes John Bolton

"Ma tulen, ajakiri "Ogonjok" pihus" - kuidas USA oma plaanidele vihjab

80
(Uuendatud 21:37 29.01.2019)
Ajakirjanikud nägid John Boltoni märkmetes ühemõttelist ähvardust Venezuelale. Selleks polnud vaja isegi kuigivõrd pingutusi teha – USA riigiametnik tegi ise kõik, et tema sõnum kohale jõuaks.

Maria Baljabina, raadio Sputnik

USA jätab enesele Venezuelas manööverdusruumi ja teatab ikka-jälle, et kaalub kõiki tegutsemisvõimalusi.

USA presidendi nõunik riikliku julgeoleku küsimustes John Bolton otsustas oletatavate sammude ringi mõnevõrra ahendada. Mingisuguseid ametlikke avaldusi ta tegema ei hakanud, et ettevaatavalt, juhuks kui midagi viltu läheb, enda pealt vastutus maha raputada. Kuid sellegipoolest on ta sõnumi väga selgelt kõigile huvilistele edasi andnud.

ÜRO endine töötaja rääkis sellest, kuidas USA organisatsioonile oma tingimusi dikteerib>>

Pressikonverentsi ajal võttis ta oma sülearvuti ette, pöörates selle avatud kuvari publiku poole, kes nägid puhtal lehel ainult üht lauset: "5000 sõdurit Colombiasse."

Nagu märkis Venemaa välisministeeriumi ametlik esindaja Maria Zahharova, on telekanal NBC allikatele viidates teatanud, et USA ei saada oma sõdureid Colombiasse ega Venezuelasse. Aga vaat ametlikku teadaannet pole sellel teemal olnud. Samas kui "demokraatia taastamist" Venezuelas teostatakse nimelt Colombia territooriumilt. Nii et mitmetähenduslik lause Boltoni sülearvutis paneb mõtlikult kukalt kratsima.

Võib-olla küll, et "5000 sõdurit Colombiasse" on filmi pealkiri, mida Bolton kavatseb vaatama minna. Võib-olla nuputab pealkirja oma tulevastele memuaaridele. Võib-olla on tegemist ülepea juhusliku tähekogumiga, mis täitsa kogemata sõnad moodustas.

Või vahest käis jutt mingist eraviisilisest väeüksusest, mis kuulub Boltonile enesele – sel juhul tõepoolest USA vormiliselt mingeid oma sõdureid teele ei saada. Kui aga miski viltu läheb, kõlbavad kõik need variandid – mitte keegi pole mitte midagi väitnud, teile on miski vaid viirastunud. Ja Colombia välisministeeriumis ei teata senimaani, mispärast Bolton oma sülearvutisse säärase ülestähenduse tegi.

Eksperdid Venemaa ja USA erimeelsustest Venezuela olukorras>>

Aga see muidugi ei tähenda, et sel lausel mõtet ei ole. USA-s ei peeta alati vajalikuks teiste riikide valitsusi sellest teavitada, et neile tuleb demokraatia. Armastatakse üllatusi.

Huvitav, mismoodi need peente vihjete armastajad Washingtonis sel juhul reageeriksid, kui näiteks keegi Venemaa riigipea abilistest köhataks ajakirjanikega vesteldes midagi sellist, et kõik kuuleksid justkui "khm-khm-S-400" (vene raketitõrjesüsteem - toim.).

Autori arvamus ei pruugi kokku langeda toimetuse seisukohaga.

80
Tagid:
Venezuela, USA, John Bolton
Teema:
Riigipöördekatse Venezuelas (33)