Pentus-Rosimannuse välireklaam ületab ringkonna esinumbri oma

Pentus-Rosimannuse välireklaam ületab ringkonna esinumbri oma

48
(Uuendatud 13:50 15.01.2019)
Reformierakonna teine kandidaat Tallinna Kesklinna, Lasnamäe ja Pirita valimisringkonnas Keit-Pentus Rosimannus sai välikampaaniaks mahu, mis teeb silmad ette ka ringkonna esinumbrile.

TALLINN, 15. jaanuar — Sputnik. Reformierakonna peasekretäri sõnul on plakatite asukohad ja hind Pentus-Rosimannuse isiklik lisapanus, edastab ERR.

Tallinna kesklinnas torkab silma Pentus-Rosimannuse näopildiga välireklaamide rohkus - suuri ja väiksemaid reklaame on tal selgelt rohkem kui samas piirkonnas kandideerivatel erakonnakaaslastel. Samas on Pentus-Rosimannus ringkonnas alles teisel kohal Siim Kallase järel.

Kindel trump: millal Eestis rahvusküsimus lahendatakse >>

ERR-ile teadaolevalt broneeris Pentus-Rosimannus reklaampinnad juba 2017. aasta sügisel vahetult pärast kohalike omavalitsuste volikogude valimisi.

Politsei- ja piirivalveamet (PPA) algatas väärteomenetluse Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna (EKRE) valimisplakatite sodimise asjas, vahendas uduisetportaal Sputnik Eesti reedel.

"Plakatite sodimise ja rikkumise puhul on tegemist väärteoga. Alustasime väärteomenetlust ning püüame välja selgitada, kes rikkumise toime pani, et ta siis vastutusele võtta," ütles Põhja prefektuuri korrakaitsebüroo juht Valdo Põder BNS-ile.

EKRE aseesimees Martin Helme teatas reedel sotsiaalmeedia vahendusel, et nende plakateid oli Tallinnas rikutud ning erakonna kandidaadid Ida-Virumaal olevat saanud tapmisähvarduse.

Tallinnas reklaampindade sisu üle järelevalvet tegev ettevõtlusamet andis teada, et Eesti 200 venelasi ja eestlasi eri pooltele seisma kutsuvad plakatid läksid vastuollu reklaamiseadusega ning oleks kuulunud eemaldamisele.

Kaks suurimat erakonda kinnitasid Riigikogu valimisnimekirjad >>

Kui plakateid poleks nii kiiresti eemaldatud, oleks amet alustanud järelevalvemenetlust reklaamplakatite eemaldamiseks, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti.

Riigikokku pürgiv Eesti 200 võttis omaks "intrigeerivate" plakatite ülesriputamise Tallinna kesklinna. Liikumise esimees Kristina Kallas ütles, et see, kui valuliselt Eesti ühiskond reageeris vene kogukonna eraldatusele viidanud plakatile, näitab lahendamata probleemi olulisust.

Venelased eestlaste hõimu liual
© Sputnik / Вадим Анцупов

2019. aasta Riigikogu valimised

2019. aasta Riigikogu valimised on XIV Riigikogu korralised valimised, mis toimuvad 3. märtsil 2019. aastal.

Riigikogu 101 liiget valitakse 12 mitmemandaadilises valimisringkonnas võrdelise valimissüsteemi alusel. Saadikukohti jagatakse D'Hondti meetodi muudetud versiooniga. Erakonnad peavad ületama üleriigilise 5% valimiskünnise.

Üksikkandidaadid saavad valituks, kui nende häälte arv ületab lihtkvooti (saadakse valimisringkonnas kehtinud häälte numbrit jagades mandaatide arvuga valimisringkonnas) või on sellega võrdne. (Allikas: Vikipeedia).

48
Tagid:
Riigikogu, valimised, poliitika, reklaam, Keit Pentus-Rosimannus
Teema:
2019. aasta Riigikogu valimised (94)