Venemaa välisministeeriumi pressiesindaja Maria Zahharova

Zahharova andis hinnangu USA suursaadiku kirjadele Nord Stream 2 kohta

48
(Uuendatud 12:08 15.01.2019)
Venemaa välisministeeriumi pressiesindaja Maria Zahharova kommenteeris USA suursaadiku Richard Grenneli avaldusi kehtestada sanktsioonid Nord Stream 2 projektis osalevatele Saksamaa ettevõtetele.

TALLINN, 15. jaanaur - Sputnik. Varem on meedia teatanud Grennel'i ähvardustest kehtestada mitmetele Saksamaa ettevõtetele piirangud gaasijuhtme ehitamise toetamise eest. Täpsustati, et see ei ole ähvardus, vaid "selge USA poliitika väljendus".

Saksamaa välisministeerium luges USA suursaadiku läkitust provokatsiooniks >>

"See on osa suurest programmist. On olemas pikaajaline programm meie riigi ülemaailmseks heidutamiseks, mida on realiseeritud läbi kogu ajaloo. Ja on olemas selle lühiajaline osa. Loomulikult on see vastuvõetamatu, loomulikult ei kuulu see pehmelt öeldes suursaadiku pädevusse, vaid on üldiselt sellega vastuolus," ütles Zahharova telekanali Rossia 1 eetris, vahendas RIA Novosti.

Saksamaa seisukoht

Saksamaa välisministeeriumi pressiesindaja Maria Adebahr rõhutas Ameerika suursaadiku surveavalduse kohta meedias ilmunud teavet kommenteerides, et Berliini ja Washingtoni seisukohad Nord Stream 2 osas on erinevad.

Saksamaa kantsler Angela Merkel omakorda on korduvalt märkinud, et Berliin peab Nord Stream 2 projekti äriprojektiks, kuid seob samal ajal selle realiseerimise Venemaa gaasitransiidi säilitamisega läbi Ukraina.

Saksamaa välisminister Heiko Maas kutsus Ameerika Ühendriike samuti üles mitte sekkuma Euroopa energiapoliitika küsimustesse.

Ta meenutas, et Nord Stream 2 ei ole mitte ainult Saksamaa ega Venemaa projekt, vaid selle tähtsus on üleeuroopaline. Ta hoiatas ka oma Ameerika kolleegi Mike Pompeot, et ühepoolsete sanktsioonide kehtestamine Nord Streami 2 suhtes ei ole õige tee.

Projekt Nord Stream 2

Nord Stream 2 näeb ette kahe gaasijuhtme liini paigaldamist koguvõimsusega 55 miljardit kuupmeetrit aastas Venemaa rannikult Läänemere kaudu Saksamaale.

Torujuhtme ehitamiseks on loa andnud Saksamaa, Soome ja Rootsi. Projekti vastu on Ameerika Ühendriigid, kes suruvad läbi oma veeldatud maagaasi ekspordikavasid ja Ukraina, kes kardab kaotada Venemaa gaasi transiidist Euroopasse saadavaid tulusid.

Ameerika Ühendriigid: Saksamaa ei kuuletu enam meile >>

Projekti poliitilisest orientatsioonist on teatanud ka Läti, Poola ja Leedu. Moskva on korduvalt nõudnud, et torujuhtmesse ei tohiks suhtuda kui mõjuvahendisse.

48
Tagid:
poliitika, majandus, gaas, Nord Stream 2, Saksamaa
Teema:
Gaas - perspektiivne energia (142)
Samal teemal
Saksamaa astus Nord Stream 2 kaitseks välja
Trump nimetas Saksamaa kulutusi Nord Stream 2-le kohatuiks
Saksamaa ei loobu Kertši intsidendi pärast Nord Stream 2-st