Washington

Üks USA vanimaist ülikoolidest avab kursuse "Venemaa hübriidohtudest"

31
(Uuendatud 10:16 13.01.2019)
Georgetowni ülikool – üks vanimaid ja mõjukamaid Ameerika kõrgkoole - hakkab üliõpilastele "Venemaa hübriidsõja" kursust lugema. Sellekohane teave on avaldatud asutuse veebilehel.

TALLINN, 13. jaanuar - Sputnik. Kirjeldusest selgub, et õpilastele hakatakse rääkima "Vene trollidest ja "bottidest", "Kremli infokampaaniaist", "sekkumistest" Ameerika valimistesse ja "Krimmi annekteerimisest", vahendab RIA Novosti.

Saidil märgitakse, et pärast 2016. aasta presidendivalimisi Ameerika Ühendriikides "suurenes teadlikkus Kremli uutest sõjapidamisviisidest". Üliõpilastele kavatsetakse ka õpetada, kuidas Venemaa "muutis Ameerika ühiskonna ja kodanikud oma sihtmärkideks".

"Küberrünnak Eesti vastu 2007. aastal, sissetung Gruusiasse 2008. aastal . Manipuleerimine, mõjutamine ja eitamine. "Ebaseaduslikud migrandid", "patriootilised häkkerid" ja "väikesed rohelised mehikesed". Oligarhid, kaasmaalased ja kasulikud lollid ", jätkub kursuse kirjeldus.

Teatatakse, et loengud puudutavad "Vene doktriini ja ideoloogiat". Õpilastega hakatakse arutama "näiteid" ja seda "miks see Ameerika Ühendriikidele ja tema liitlastele endast nii suurt väljakutset kujutab".

Donald Trump: hea USA president ei peagi Euroopale meeldima >>

RIA Novostil ei ole toimunu kohta hetkel veel ülikoolipoolseid kommentaare.

Peale demokraatide lüüasaamist 2016. aasta presidendivalimisi hakkasid Ameerika Ühendriikide globaliseerumise pooldajad aktiivselt rääkima "Venemaa sekkumisest", mida pandi uurima eriprokurör Robert Mueller.

Venemaa pealinn Moskva
© Sputnik / Наталья Селиверстова

Donald Trump on seda teemat korduvalt "nõiajahiks" nimetanud.

Riigipea sõnul spekuleerisid demokraadid selle küsimusega aktiivselt oma kandidaadi Hillary Clintoni lüüasaamise õigustamiseks.

Venemaa ametivõimud on samuti korduvalt USA valimisprotsessi sekkumist eitanud.

Samal ajal rõhutab Moskva, et hoopis Ameerika Ühendriigid sekkuvad igapäevaselt kolmandate riikide siseasjadesse.

31
Tagid:
Demokraatlik partei, ajupesu, üliõpilased, kõrgharidus, Ameerika Ühendriigid, USA
Samal teemal
Ameerika "võimutehase" direktor: Venemaad me enam ei võida
Föderatsiooninõukogu: Hollywoodi domineerimine Venemaal peab lõppema
Kohutav tõde Venemaa kohta: salajasele propagandale kulutatakse miljoneid