Briti peaminister Theresa May

Kogu kuninglik vägi - kuidas Ühendkuningriik Venemaa käest "ime läbi pääses"

38
(Uuendatud 16:22 25.12.2018)
Theresa May on väga tänulik sõjaväele riigi kaitsmise eest Venemaa vastu. Kuidas täpselt – selles on Briti peaminister äärmiselt ebamäärane. Eks proovime seda siis ise välja mõelda.

Maria Baljabina, raadio Sputnik

Sõjavägi, mis on terve aasta kaitsnud Ühendkuningriiki teda ähvardava Venemaa eest, sai selle ülesandega edukalt hakkama, ütles Briti peaminister Theresa May. Igal juhul kiitis ta oma uusaastaläkituses relvajõude just selle eest — Briti vete, maa ja taeva kaitsmise eest Venemaa sissetungi vastu ja ühtlasi võitluse eest terrorismiga Süürias.

Jätame kõrvale riigijuhi moraalse palge, kes võib endale lubada paljudes riikides, sealhulgas Venemaal keelatud terrorirühmituse ISIS* vastase võitluse esirinnas olemist. Kuid muus osas loogika lonkab. Kogu aasta on brittidele räägitud, kui kohutav on Venemaa, kuidas ta sekkub kõikidesse Ühendkuningriigi riiklikesse protsessidesse, kuidas tema pikad käed, milles on närvimürgigaasi balloon, ulatuvad isegi Albioni kolkaküla tänavatele. Ja nüüd tuleb siis välja, et sõjavägi päästis riigi kõige selle käest.

Simonjan Sputniku ajakirjanike nimekirja avaldamisest Timesis: "Head 1933 aastat!">>

Te tehke kõigepealt ise endale selgeks: kas sõjavägi oli tõesti tubli ja kaitses teid kõige selle eest, ja siis polnud mingit sekkumist, mürgitamist ega agressiooni, või kui te väidate, et kõik see oli, siis polnud sõjavägi üldsegi tubli. Mille eest kaitsesid nad õnnetuid Skripale, kellega toimub midagi arusaamatut ja kelle juurde ei lubata ei Venemaa diplomaate ega lähisugulasi? Ja kuidas kaitsesid nad kassi, kes elas endise spiooni majas ja kes skandaali käigus tapeti? Kuidas tõrjusid nad Brexiti ohu, mille mõnede meediaväljaande kohaselt algatas Moskva?

Meedialahingud>>

Kui uskuda Briti jutuvestjaid, ähvardab Venemaa kuidas aga tahab, aga nüüd selgub, et sõjavägi kaotab kõigil rinnetel. Pole midagi — Theresa May on lubanud uuel aastatel uusi väljakutseid, see tähendab, et uued skandaalid on juba ettevalmistatud. Võib-olla saab see olema sama teema jätk ja välisohu vastu võitlejad peavad jälle naljakates rohelistes kostüümides jooksma. Või äkki mõtlevad nad midagi originaalsemat välja.

Niikaua võtab aga Ühendkuningriik üle kõige progressiivsema Euroopa riigi — Ukraina — kogemused.

The Times läks Ukraina võrguportaali "Mirotvorets" jälgedes ja avaldas Sputniku Edinburghi büroo ajakirjanike nimekirja koos nende fotode ja ametijuhenditega, millele oli lisatud Liberaaldemokraatliku partei liikme Alex Cole-Hamiltoni üleskutse konfiskeerida Venemaa propaganda heaks töötavate ajakirjanike vara. See tähendab, et see on otsene üleskutse ässitamisele: vaadake neid inimesi, võtkem neilt kõik ära ja takistagem neid. Ilmselt selle nimekirja järgi jätkabki Briti sõjavägi riigi "kaitsmist Venemaa eest".

Saksa välisministeerium Ukraina "koputajate" vastu: kes keda?>>

Mis seal siis ikka, kui nad soovivad vallutada samu mäetippe, milleni Kiiev on juba jõudnud, lähevad nad õiget teed.

*Venemaal ja paljudes teistes riikides keelustatud terroriorganisatsioon

Autori arvamus ei pruugi kattuda toimetuse seisukohaga.

38
Tagid:
Mirotvorets, ISIS, Theresa May, Venemaa, Ühendkuningriik