Министр обороны Британии Гэвин Уильямсон

Suurbritannia naaseb Venemaaga külma sõja ajal võitlemise strateegia juurde

32
(Uuendatud 11:50 19.12.2018)
Briti kaitseministeerium naaseb Venemaast lähtuvate sõjaliste ohtudega võitlemise strateegia juurde, mida ei ole kasutatud külma sõja päevist saadik.

TALLINN, 19. detsember - Sputnik. Sellist avalduse tegi Briti kaitseminister Gavin Williamson, vahendab RIA Novosti viitega Bloombergile.

Suurbritannia tunnistas, et peab meediasõda kõigi Venemaa kodanikega >>

Kaitseministeerium taaselustab eristruktuuri tegevuse, mille ülesandeks on vaenulikest riikidest, sealhulgas Iraanist, Hiinast ja Venemaast lähtuvate ohtude monitooring.

See struktuur loodi 1980. aastate alguses, kuid pärast perestroika käivitumist NSV Liidus see likvideeriti. Williamsoni sõnul tegeleb struktuur ka Ühendkuningriigi relvajõudude lahinguvõime hindamisega.

Muuhulgas rääkis minister, et pärast Venemaa allveelaevade tegevuse aktiviseerumist Arktikas on Norra arktilise programmi raames tugevdatud merejalaväelaste väljaõpet ja see on saavutanud peaaegu "külma sõja taseme".

Lisaks kavatsetakse kaasajastada Briti sõjalaevastikku ja helikoptereid, samuti pöörata suuremat tähelepanu küberründeoperatsioonidele.

Briti meedia nimetas "Maša ja Karu" vene propagandaks >>

Suurbritannia tunnistas, et peab meediasõda kõigi Venemaa kodanikega. Briti meedia sõnul võib Ühendkuningriiki lähitulevikus tekkida ka küberjulgeoleku minister, kes vastutab riigi kaitsmise eest inforuumis, sealhulgas ka väidetavate "Vene häkkerite" eest, vahendas uduisteportaal Sputnik Eesti novembris.

32
Tagid:
kaitseministeerium, Gavin Williamson, võitlus, strateegia, Venemaa, Suurbritannia
Samal teemal
USA ja Suurbritannia hoiatavad Venemaa küberrünnete eest
Suurbritannia paiskas Venemaa tagasi eelmisesse sajandisse. Jah, see on katastroof
Briti armee küberüksus levitab teadlikult valeinfot ja võltsinguid