Главный редактор Sputnik и Russia Today (RT) Маргарита Симоньян

"Juurdlust" viib läbi BBC: propagandistid haarasid kinni Simonjani perekonnast

95
(Uuendatud 16:56 18.12.2018)
Margarita Simonjan kommenteeris "juurdluse" kulgu, mida tuntud briti meediakorporatsiooni propagandistid kokku mätserdavad.

TALLINN, 18. detsember - Sputnik. Telekanali RT ja agentuuri Sputnik peatoimetaja Margarita Simonjan rääkis "uurimise" algusest, mille briti meediakorporatsiooni BBC Venemaa teenistus tema pereliikmete suhtes on käivitanud.

"Ohoo, BBC vene teenistus, kus "toimetus nõuab verd", ei suuda kuidagi maha rahuneda ja lappab nüüd kokku järjekordset "uurimist" minu perekonna kohta. Seekord minu noorema õe ja tema mingisuguse "suhtekorraldusfirma" asjus," teatas Simonjan Telegramis.

Simonjan andis hinnangu uutele RT ja Sputniku vastu esitatud süüdistustele >>

Tema sõnul on seda infot kinnitanud juba kaheksa inimest, kelle poole BBC kaastöötajad on pöördunud nõudmisega esitada andmeid tema õe töö kohta.

"Mulle tuli vägagi meelde, kuidas BBC töötajad nõudsid vabakutseliselt tõendeid, et Pariisi meeleavaldustes leidub vene jälg," lisas RT peatoimetaja.

Margarita Simonjan, RT ja meediaagentuuri Rossija Segodnja peatoimetaja
© Sputnik / Виталий Белоусов

Järgnevalt lausus Margarita Simonjan, et tema õde Alissa on "meie kauni riigi üks parimaid suhtekorraldajaid." Samas märkis ta, et mingisugust firmat tal ei ole.

"Ta on füüsilisest isikust ettevõtja, tal on kümneid kliente, kelle hulgas on ka üleriigiliselt tuntud ärimehi..." selgitas RT ja Sputniku peatoimetaja.

Sputnik Eesti on eelnevalt kirjutanud BBC propagandistide teatud töövõtetest, kui neil on tarvis koguda "tõendeid" Moskva seotusest nende või teiste sündmustega. Nii näiteks "lekkis" üsna hiljuti internetti BBC Venemaa teenistuse ajakirjaniku Olga Ivšina kirjavahetus ühe mittekoosseisulise korrespondendiga. Suhtluse vältel nõudis Ivšina vestluspartnerilt kasvõi mingisuguste vihjete andmist "Moskva käe" kohta Prantsusmaa "kollaste vestide" protestiliikumises.

"Ma otsin vastavaid nurki... Aga toimetus nõuab verd," sedastas ta.

Zahharova andis hinnangu BBC tööstiilile: vapustav küünilisus >>

Briti propagandistide säärasele tööstiilile juhiti tähelepanu Venemaa välisministeeriumis. Ministeeriumi ametliku esindaja Maria Zahharova sõnul on "ajakirjanike küünilisus antud juhulk lihtsalt vapustav."

"Nüüd me näeme, mida see ajakirjandustöö telekorporatsioonis BBZ endast kujutab," ütles Zahharova kommentaaris telekanalile Rossija 24.

 

95
Samal teemal
Simonjan soovitas BNS-ile oma kliente mitte petta
RT võitleb lihtsate inimeste tõe eest, teatas Simonjan
Simonjan võttis intervjuu Skripalide juhtumi "kahtlusalustelt"