Ivanka Trump võtab eeskuju mitte ainult veresugulastest, vaid ka ideoloogilistest vastastest

Valge Maja argipäevad: džentelmenid eelistavad säutse, blondiinid aga postkasti

22
(Uuendatud 09:56 03.12.2018)
Kõik juba arvasid, et eks ta ole oma isa tütar. Aga selgus, et Ivanka Trump võtab eeskuju mitte ainult veresugulastest, vaid ka ideoloogilistest vastastest. Eeskuju, olgu öeldud, on vilets. Aga nagu teada, on see kõige nakkavam.

Maria Merkulova, raadio Sputnik

Kes oleks võinud arvata, et Ivanka Trump astub Hillary Clintoni jälgedes! Märgukelli muidugi oli – nendeks olid kuuldused USA presidendi tütre presidendiks pürgimise ambitsioonidest. Aga neid kaht naist, nagu selgus, ei ühenda üksnes sugupool, juuksevärv ja erakordne lähedus Ovaalkabinetile.

Riigidepartemang leidis Clintoni abilise arvutist ligi 3000 salajast kirja >>

Ka "käekiri" osutus neil sarnaseks. Eriti märgatav on see ametikirjades, mida nii üks kui teine on eelistanud läkitada isikliku, aga mitte ametliku e-posti kaudu.

Ivanka Trump koos isaga USA president Donald Trumpiga
© Sputnik / Michael Klimentyev

Igatahes teavitavad sellest ameeriklaste meediakanalite allikad, kes on olukorraga Valges Majas tutavad. Räägitakse, et Ivanka Trump on oma isiklikult kontolt läkitanud sadu sõnumeid kolleegidele ja ametiisikutele – on arutanud nendega ka administratsiooni asjade ja tegemiste üle.

Teisest küljest aga – midagi konfidentsiaalset ega riigisaladust sisaldavat pole nendes läkitustes olnud, kinnitab presidendi tütre õigusnõuniku Abbe Lowelli esindaja Peter Mirijanian. Ehkki salajane ei olnud, aga skandaal tuleb.

Kuid tuleb veel selgust saada, mida võib selles kontekstis lugeda "administratsiooni asjadeks" ja "tegevuseks". Juhul kui Ivanka kolleegi lõunale kutsus või pajatas akende arvust oma kabinetis, palus konditsioneeri käima panna või käskis tugitooli kohendada, kas siis võib seda pidada administratsiooni asjadeks?

Ajalugu esialgu vaikib – uurimise huvides mõistagi – USA presidendi kirjade konkretsest sisust, kuid seda infot pole kaugeltki kõigile tarviski. Süüdistusteks ja avalikuks hukkamõistuks piisab täiesti häälekatest avaldustest rikkumise enese kohta.

Kuidas Ivanka "kõik majja" kamandas — Valgesse Majja >>

See on, muide, üks erinevusi Trumpi ja Clintoni puhul. Faktis Hillary-poolsetest rikkumistest on ametlikult tõestatud, Ivanka puhul aga senimaani sõrmeotsaga vee peale joonistatud. Teise teguri osas ei ole veel selge, kas see osutub erinevuseks või järjekordseks sarnasuseks.

USA endisel riigisekretäril ei juhtunud kirjavahetuse reeglite rikkumise pärast midagi. Kas Ühendriikide riigipea tütre nõunikul õnnestub samuti pääseda kerge ehmatusega ja käraga ajakirjanduses, see küsimus jääb esialgu lahtiseks.

Kuid USA-s jätkub hüsteeria vene häkkerite asjus, kes kõikjale ja kõigesse sisse murravad. Sel juhul on isiklik postkast tõenäoliselt paremini kaitstud ja vähem märgatav kui teenistusalane, mis köidab häkkerite tähelepanu esimeses järjekoras.

Võib-olla tasub Ivankal seda lünka ära kasutada: öelda, et ta just nimelt võõraste pilkude ja küberkurjategijate "kurja silma" vältimiseks suhtles isikliku e-posti kaudu. Siis võib ta niihästi kuiva nahaga pääseda kui loo enda kasuks pöörata kui ka järgida poliitilist kurssi Kremli spioonide asjus.

Autori arvamus ei pruugi kokku langeda toimetuse seisukohaga.

22
Tagid:
isiklik, e-kirjad, poliitika, Valge Maja, Ivanka Trump, Donald Trump, Hillary Clinton, USA