Rohelised valisid endale uue juhatuse

Rohelised valisid endale uue juhatuse

35
(Uuendatud 11:26 03.12.2018)
Eestimaa Roheliste laupäeval toimunud üldkogul valiti uus juhatus, kus on kuus naist ja seitse meest. Üldkoosolekul võeti vastu ka uus põhikiri ja kinnitati uus üldprogramm.

TALLINN, 2. detsember — Sputnik. Uude juhatusse osutusid valituks Johanna Maria Tõugu, Kai Künnis-Beres, Fideelia-Signe Roots, Ulvi Koop, Helina Tilk, Marko Kaasik, Timur Sagitov, Kaspar Kurve, Steve Truumets, Joonas Laks, Aleksander Laane ja Olev-Andres Tinn ja Züleyxa Izmailova, vahendas Pealinn viitega BNS-le. 

Erakonna Eestimaa Rohelised uueks juhiks valiti Züleyxa Izmailova >>

"Ma olen rõõmus, et naiste osakaal juhatuses suurenes, sest naiste aktiivne osalus poliitikas ja riigi juhtimises peab suurenema. Miks? Selleks, et teha paremaid otsuseid meie tulevikku silmas pidades," ütles erakonna esinaine Züleyxa Izmailova pressiteate vahendusel.

"Töörühmad peavad viimase poole aasta jooksul kõikide liikmete, huvigruppide ja spetsialistide esitatud sisendid vormima üheks tervikuks. Valimisplatvorm on meie nelja riigikoguaasta tööplaan. Kutsume kõiki rohelise ilmavaate esindajaid meiega liituma, et head plaanid teoks teha," märkis erakonna juhatuse liige Aleksander Laane.

Roheliste erakorraline üldkoosolek toimus 1. detsembril Tallinna Õpetajate maja Magistri saalis. Üldkoosolekul võeti vastu uus põhikiri ja kinnitati uus üldprogramm, mis on erakonna tööplaan järgmiseks kümnendiks.

Uus põhikiri, mille alusel on piirkondade moodustamine ning seal ka hääletuste korraldamine märksa lihtsam. Erakonna erinevatele kogudele tekkis juurde otsustusvabadust.

Üldprogramm kinnitab erakonna pühendumust riigi keskkonna ja rahva kaitsel. Erakond Eestimaa Rohelised on rohelisel ideoloogial põhinev Eesti erakond, mis asutati Tallinnas 25. novembril 2006.

Mullu kevadel valis Eestimaa Roheliste üldkogu oma uueks juhiks Noorte Roheliste liidri ja looduskaitsja Züleyxa Izmailova. Roheliste endine juht Aleksander Laane märkis, et Züleyxa ehk Zuzu on väga kiiresti õppiv ja julge uue põlvkonna juht. Alates 9. novembrist 2017 on ta Tallinna abilinnapea.

President Kersti Kaljulaid kirjutas laupäeval alla otsusele kuulutada välja riigikogu järgmise, XIV koosseisu valimised 3. märtsil 2019, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti.

President kuulutas välja riigikogu valimised >>

"Sama tähtis, kui aidata hädasolijaid, oma kogukondi ja ühiskonda, nagu seda teevad meie tänased tunnustatavad ja kümned tuhanded teised tublid vabatahtlikud, on kodanikuna koguneda iga nelja aasta tagant hääletamisurnide juurde — olgu siis kodulähedases valimispunktis või juba poolteist aastakümmet soovi korral igaühe arvutis —, ning otsustada, kuidas me läheme oma riigiga edasi. See on otsus meie kõigi ja meie riigi tuleviku kohta," sõnas president. 

35
Tagid:
põhikiri, juhatus, poliitika, Erakond Eestimaa Rohelised, Aleksander Laane, Züleyxa Izmailova, Eesti