USA ajakiri: USA-d tõukab hukule arrogantne ülbus, illustreeriv foto

Meedia: USA-d tõukab hukule "arrogantne ülbus"

35
(Uuendatud 12:16 21.11.2018)
Ameeriklaste ebaseaduslike ja ebaloomulike sõdade poliitika võib viia USA jaoks raskete tagajärgedeni, seetõttu tuleb Washingtonil oma riiklikud huvid tingimata läbi vaadata, kirjutab ajakiri The American Conservative.

TALLINN, 21. november — Sputnik. USA föderaalse eelarve jooksevdefitsiit ületab 800 miljardit dollarit ning riigivõlg läheneb 22 triljonile dollarile, mis on suurim riigivõlasumma kogu inimkonna ajaloo vältel, vahendab RIA Novosti ajakirja artikli.

Rahvuslikud valuutad dollari vastu: rubla läheb pealetungile >>

Isegi seda arvesse võttes et võlasumma osakaalu poolest SKP-st on maailmas palju vaesemaid riike kui Ameerika Ühendriigid, saabub USA-sse vältimatult kriis, on artikli autor veendunud.

Samal ajal kinnitavad mõned Washingtoni majandusteadlased USA pankrotistumise võimatust, valitsusel aga on teoreetiliselt võimalik niipalju dollareid juurde trükkida, nagu tal võlgade kustutamiseks vaja läheb. Kuid säärane hüperinflatsioon võtab väljaande hinnangul dollarilt viimsegi väärtuse ja laseb koos sellega allavett maailma majanduse.

Kui maailm lakkab uskumast USA võimesse võlgu tasuda või kui riigivõla intressid kerkivad talumatult kõrgeteks, tuleb Washingtonil eelarvet olulisel määral kärpida ja tulemusena läheb ennekõike "impeerium" ise põhja, nendib The American Conservative.

Ameerika uuskonservatiivide loogika kohaselt võtavad illa USA-ta maailmas võimust "kurjuse" jõud, kirjutab autor. Aga mitte miski ei saa tema arvates siduda ameerika sõdurite käsi tugevamalt kui võlakriis.

Kaubandussõda: USA kõigi ülejäänute vastu >>

Ning kui sedasi juhtubki, siis toimub see osaliselt sellepärast, et uuskonservatiivid hääletavad maailmasõja poolt maksumusega triljoneid dollareid, et inimkond Ameerika Ühendriikide eeskujul ja äranägemisel ümber kujundada.

"Arrogantne ülbus viib hukule," väidab autor.

Washingtoni väljakuulutamata sõjad ei ole lihtsalt "ebaseaduslikud, ebaloomulikud ja teisi riike destabiliseerivad", vaid need põhjustavad rahandusliku tasakaalukaotuse ka USA-s endas, kirjutab ajakiri.

Ameerika Ühendriikidel on tarvis oma välismaiste varade ja kohustuste radikaalset ümberhindamist ning USA välispoliitikal tuleb kindlasti piiratud strateegilistest seisukohtadest lähtuvalt oma riiklikud huvid ümber mõtestada, arvab artikli autor. Ja seejures on vaja sulgeda baasid Saksamaal ning väed Afganistanist välja viia, öeldakse artiklis.

Olgu kuidas tahes, ameeriklaste väed naasevad koju ja parem on, kui selle otsuse langetab USA ise, aga mitte varakogujad.

35
Tagid:
riigivõlg, poliitika, majandus, sanktsioonid, eelarve, USA
Teema:
Kaubandussõda: USA kõigi ülejäänute vastu (102)
Samal teemal
Ameerika tõde on mäda: eksperdid süüdistavad Venemaad
Nõdrameelsus ja kangelaslikkus: Washington läheb kaubandussõjas täispangale
Riigiduuma vastas Trumpi sõnadele "Venemaa soovist USA-lt abi saada"
Руководитель представительства МИА Россия сегодня в Эстонии, шеф-редактор Sputnik Эстония Елена Черышева

Sputnik Eesti asus tööle erirežiimis. Peatoimetaja avaldus

(Uuendatud 00:17 01.01.2020)
Sputnik Eesti juhataja Elena Cherysheva selgitas portaali lugejatele suunatud pöördumises olukorda seoses portaali töö peatumisega. Avaldame avaliku pöördumise tervikteksti.

Austatud lugejad!

Tänasest, nagu näete, erineb Sputnik Eesti veebisait tavapärasest. Tõenäoliselt teate juba muutuse põhjust, kuid pean vajalikuks toimunu veel kord lahti seletada.

Alates 1. jaanuarist võeti meilt võimalus teie heaks töötada.

Eesti politsei- ja piirivalveamet esitas meile kõigile ultimaatumi: me kas katkestame töölepinguid rahvusvahelise uudisteagentuuriga "Rossiya Segodnja" ega tööta enam Sputnik Eestis, või meie suhtes algatatakse kriminaalasjad.

Eelmise aasta viimastel päevadel arutasime korduvalt kujunenud olukorda ja jõudsime järeldusele, et hoolimata võimude nõudmiste absurdsusest ja ohust, mille reaalsusse me tegelikult uskuda ei tahaks, ei ole meil õigust oma inimeste saatusega riskida.

Selle tulemusel olid toimetuse töötajad sunnitud 1. jaanuarist lõpetama töösuhted Sputnik Eesti ja RIA "Rossiya Segodnjaga". Kas see tähendab, et saidi elupäevad on lõppenud? Ei, see pole nii.

Sait jätkab tööd täies mahus, kuid protsessi organiseerimine selliselt, et me ei peaks Eesti võimude pideva surve all elama, võtab veel natuke aega. Loomulikult proovime töö võimalikult kiiresti taastada. 

Tahan tänada teid, kallid lugejad, meie tegevuse toetamise eest nelja aasta vältel ja eriti viimastel kuudel, kui surve ja ähvardused kõigi meie ja meie partnerite vastu muutusid äärmuslikeks.

Pangad külmutasid meie palgad, meie büroo omanikule avaldati survet ja sunniti teda meiega lepingut lõpetama. Seda kõike tehti karistusseadustiku paragrahviga ähvardamise taustal, mis näeb ette kuni viis aastat vabadusekaotust.

Meie ainus "süü" on selles, et oleme ajakirjanikud võimudest sõltumatus meediaväljaandes ja lihtsalt teeme oma tööd.Võideldes võimaluse eest töötada, võitleme me nii Eestis kui ka välismaal asuvate lugejate õiguse eest saada täielikku teavet.

Meiega võib mitte nõustuda. Võib vaielda ja kritiseerida. Kuid meie jaoks on peamine lugejate võimalus iga päev meie sait avada ja iseseisvalt infot, kommentaare ja pakutavaid järeldusi hinnata.

Seda nimetatakse sõnavabaduseks, mis kahjuks tänases Eestis puudub, vaatamata tõsiasjale, et "Piirideta reporterite" arvates sobib meie riik väljendusvabaduse pingereas maailmas 11. kohale.

Täname veelkord kõiki meie lugejaid, kolleege, avaliku elu tegelasi, poliitikuid ja lihtsalt kõiki ausaid inimesi nende toetuse eest nii Eestis kui ka teistes riikides.

Saadud toetus ei jäta meile muud valikut, kui jätkata võitlust õiguse eest tõtt rääkida ja teile täielikku ja kvaliteetset informatsiooni pakkuda. Tuleme varsti tagasi!

Lugupidamisega,

Elena Cherysheva
RIA "Rossija Segodnja" Eesti esinduse juhataja

Tagid:
tagakiusamine, sõnavabadus, Sputnik Eesti, Eesti
Teema:
Võimud ähvardavad ajakirjanikke kriminaalkaristusega
Ekspert Kaljulaidi mõttekäigust – kas Eestis on halb venelane olla

Ekspert Kaljulaidi mõttekäigust kas Eestis on halb venelane olla

(Uuendatud 22:04 30.12.2019)
Eesti Inimõiguste Teabekeskuse direktor Aleksei Semjonov kommenteeris Sputnik Eestile president Kersti Kaljulaidi uusaasta arutelu sellest, kas Eestis on halb venelane olla.

TALLINN, 30. detsember — Sputnik. Hiljuti üllatas president Kersti Kaljulaid publikut oma uusaastaintervjuuga, kus ta rääkis avalikult riigi vene elanikkonna küsimusest. 

Aleksei Semjonov tunnistas, et on Kaljulaidi sõnavõttude suhtes äärmiselt skeptiline, kui mitte suisa irooniline. Inimõiguslase sõnul on "selle naise peas täielik puder ja kapsad".

"Ühelt poolt mingid natsionalistlikud mõtted ja ideed, mis talle Eestis sisendati, teisalt omamoodi liberaalne õhkkond, kus ta olulise osa oma elust Euroopas veetis. Sellistel nn "tolerantsest keskkonnast" naasnud natsionalistidel on väga sageli mitmesuguseid kognitiivseid dissonantse.

Ta räägib kord üht, teinekord aga hoopis teist juttu," märgib Semjonov. ("Sõna on Vaba" – jõuline seisukohaväljendus presidendi dressipluusil liberaalset, poliitkorrektset ajakirjandust kaitstes ja probleemi täielik ignoreerimine Sputniku tagakiusamisel ajal – Toim.).

Tema sõnul satuvad need klišeed, eelarvamuslikud arusaamad omavahelisse vastuollu, kuid president isegi ei tunneta selle konflikti olemasolu: "Ta ise ei saa arugi, et räägib täpselt vastupidiseid asju ja selles ongi dissonants."

"Ühest küljest on Kaljulaidil see, mis pärit lapsepõlvest, tema natsionalistlikust keskkonnast, mis saatis ta Euroopasse, teiselt poolt euroopalikud motiivid, ja kolmandaks, mingid pragmaatilised katsed läheneda venelaste küsimuse lahendusele, suhetele Venemaa endaga, milles ta samuti tugev ei ole," loetles Semjonov.

Seetõttu ei näegi inimõiguslane siin mingeid suundumusi. 

"See on lihtsalt veel üks sümptom, et tal puudub selge maailmapilt, küll on aga erinevad arvamused, mida ta aeg-ajalt kuuldavale toob," lõpetas Eesti Inimõiguste teabe keskuse direktor Aleksei Semjonov. 

Nagu Sputnik Eesti juba kirjutas, rääkis Kersti Kaljulaid uusaastaintervjuus, kuidas kord pärast koolisaabumist tema väike poeg küsis: "Ema, miks on Eestis halb olla venelane?"

Kaljulaid ütles, et just siis sai ta ootamatult aru, et on mõne Eesti inimese mõtteviisi lihtsalt omaks võtnud: nad leiavad, et kui sa oled venelane, on see halb.

"Minu laps oli multikultuursest kogukonnast Eestisse tulles kui puhas leht ja selline küsimus tekkis temas umbes kaks kuu möödudes.

Nii et kuskil on see peidus. Ja see tähendab, et me peaksime sellest rääkima," tunnistas Eesti riigipea.

Tema arvates on mõne eestlase negatiivne suhtumine venelastesse muutunud omamoodi kättemaksuks Nõukogude mineviku eest.

Lugege lisaks:

Tagid:
venelased, Kersti Kaljulaid, Eesti
Teema:
Võimud ähvardavad ajakirjanikke kriminaalkaristusega
Samal teemal
Eesti president sõitis Vatikani Rooma paavsti juurde