Venemaa president Vladimir Putin andis Peterburi rahvusvahelisel majandusfoorumil modereerinud USA telekanali NBC News ajakirjanik Megyn Kellyle intervjuu

USAs rassismi ei ole, kuid vallandada selle eest võidakse küll

27
(Uuendatud 05:19 27.10.2018)
Arvatakse, et Ameerika Ühendriikides pole ülemäärase poliitkorrektsuse probleemi. Seetõttu ei tohi seda teemat üldse mainida. Need, kes kirjutamata reeglit rikuvad, võivad rikkuda oma karjääri, mis NBC saatejuht Megin Kellyga juhtuski.

Maria Baljabina, raadio Sputnik

USA-s valmistub Halloweeniks ja mõtleb välja kostüüme, tegelaskujusid ja meike. Varem olid valikvõimalused muidugi suuremad kui praegu. Näiteks võis valge mees end mustaks grimeerida. Kui NBC saatejuht Megin Kelly oli alles laps, oli selline asi täiesti vastuvõetav, kuid nüüd ei tohi seda mingil juhul teha, see tekitab viivitamatult süüdistusi rassismis.

Tele-eetris ülemäärase poliitkorrektsuse üle kurtnud Kelly muutus ise hukkamõistuobjektiks. Ta vallandati koheselt "rassistliku avalduse" pärast. Omamata mingeid sooja tundeid Kelly vastu, tahaksin siiski märkida, et ta ei rääkinud mustanahalistest ega nende seisundist Ameerika ühiskonnas, vaid Ameerika ühiskonna probleemidest, kus isegi probleemi mainimine on juba tabu. Tuleb välja, et teda ei vallandatud rassismi, vaid rahulolematus pärast poliitkorrektsusega.

Kõigepealt keelati Ameerikas ära sõna "neeger" — see asendati sõnaga "afro-ameeriklane", mis end samuti kompromiteeris, andes teed sõnale "Aafrika-ameeriklane".

Nüüd ei lase tsensuur läbi juba terveid väljendeid ja mõtteid, isegi kui kõiki neid sõnu seal polegi. Üllatav, kui terav see teema praegu on, kui juba Ameerika teletäht ühe hetkega töö kaotas.

Venemaa president Vladimir Putin
© Sputnik / Алексей Никольский

Räägitakse, et tema palk oli 25 miljonit dollarit aastas, järelikult pidas juhtkond temast väga lugu ja tema teened kriipsutati ühe hetkega läbi ühe ettevaatamatu fraasiga.

Tema karjääri ei mõjutanud asjaolu, et ta oli eelmisel aastal Peterburi rahvusvahelise majandusfoorumi moderaator.

Mitte keegi ei teinud talle etteheiteid käitumise pärast Vladimir Putini intervjuu ajal — ta mitte ainult ei katkestanud Venemaa presidenti, vaid esitas talle samu küsimusi ja see on vähemalt ebaprofessionaalne. Kuigi võib-olla sellist lähenemist asjale toimetajad temas just hindasidki.

Venemaa president Vladimir Putin
© Sputnik / Алексей Дружинин

Kuid tema sõnu Ameerika Ühendriikide probleemidest ei kannatanud keegi välja.

Gentlemen Prefer Blondes>>

Keelatud teemasid on Ameerika vabas ühiskonnas üha enam, sest palju lihtsam on teeselda, et probleemi pole, kui seda lahendada. Nüüd Megin Kelly"t NBC-s enam ei ole ja keegi ei ütle enam, et USA paljukiidetud poliitkorrektsusega on midagi valesti. Ja kuna keegi seda ei ütle, tulebki välja, et sellist probleemi pole. Kui on vaja, vallandatakse kellegi teine, kes kasvõi vihjab sellele, et Ameerika meedias on tabu-teemasid.

Autori arvamus ei pruugi kokku langeda toimetuse seisukohaga.

27
Tagid:
rassism, intervjuu, Vladimir Putin, Megyn Kelly, USA