Venemaa ja USA riigipead on isiklikult kohtunud G20 tippkohtumisel Hamburgis

Serbia välisministeerium: Belgrad on valmis võõrustama Putinit ja Trumpi

26
(Uuendatud 13:09 22.03.2018)
Belgrad on juba kujunenud neutraalseks pinnaks Moskva ja Washingtoni esindajate läbirääkimistele.

TALLINN, 22. märts — Sputnik. "Serbia teeb ettepaneku korraldada Vladimir Putini ja Donald Trumpi väljakuulutatud kohtumine Belgradis," teatas Sputnikule Serbia välisminister Ivica Dačić.

Sputnik Srbija`le antud ainukommentaaris märkis Dačić: "Belgrad on täielikult valmis kogu maailmale olulise kohtumise läbiviimiseks. Serbial on sõjaliselt neutraalse riigina välispoliitilist võimekust selleks, et võõrustada Vene Föderatsiooni ja USA presidenti. See oleks parimaks kinnituseks poliitikale, mida meie riik ellu viib."

Meenutame, et Belgrad on juba kujunenud neutraalseks pinnaks Moskva ja Washingtoni esindajate läbirääkimistele: 2017. aasta oktoobris ja novembris arutasid siin olukorda Ukrainas Venemaa presidendi abi Vladislav Surkov ja USA Riigidepartemangu eriesindaja Kurt Volker.

Trump õnnitles Putinit tagasivalimise puhul>>

Venemaa ja USA presidendi kohtumise võimalikkusest kõneldi pärast kahe riigipea telefonivestlust, mis leidis aset peale Putini tagasivalimist uueks presidendiajaks.

Ameerika Ühendriikide president õnnitles Putinit valimisvõidu puhul. Ühtlasi kinnitasid Venemaa ja USA liidrid vajadust kogunenud keeruliste küsimuste tõttu isiklikult kohtuda, kuid konkreetseid kuupäevi selliseks tippkohtumiseks ei mainitud. Mõlemad pooled tunnistasid strateegilise stabiilsuse ja terrorismivastase võitluse küsimustes koostöö arendamise vajalikkust.

Kaljulaid saatis Putinile omapoolse õnnitluse>>

Venemaa ja USA riigipead on isiklikult kohtunud kahel korral. Juulis pidasid presidendid täiemahulisi läbirääkimisi G20 tippkohtumisel Hamburgis, arutades kahepoolsete suhete, Süüria ja Ukraina kriisi küsimusi. Novembris suhtlesid Putin ja Trump "jooksujalu" APEC-i tippnõupidamisel Đà Nẵngis. Kohtumise käigus kiitsid nad heaks ühisavalduse Süüria suhtes. Pärast seda on riigipead vestelnud mitu korda telefoni teel.

26