Majandus- ja taristuminister Kadri Simson

Simson: ootan huviga umbusaldusavalduse teksti

27
(Uuendatud 13:49 08.01.2018)
Majandusminister Kadri Simson ootab enda sõnul huviga plaanitava umbusaldusavalduse teksti, eitades huvide konflikti põllumajanduses, samuti bussifirmade huvide eelistamist maakondliku bussiliikluse korraldamisel

TALLINN, 8. jaanuar — Sputnik. "Etteheited võimaliku huvide konflikti osas põllumajandussfääris on juba eelnevate nädalate jooksul ümber lükatud," ütles Simson esmaspäeval BNS-ile kommenteerides opositsioonierakondade kavandatavat umbusaldusavaldust, vahendab Pealinn.

Opositsioon algatab Simsoni umbusaldamise >>

"Kui Reformierakond soovib arutleda tasuta maakonnasisese bussitranspordi teemadel, siis selleks olen alati valmis," rääkis ta.

"Mind ei üllata Reformierakonna ükskõiksus ja põlgus maaelu edendamise osas, kuid see ei tähenda, et ka tänane valitsus peaks käed rüpes istuma ning laskma maaelul hääbuda. Meie soov on muuta maakondlikud bussiliinid tasust priiks, sest see aitab parandada inimeste liikumisvõimalusi ja vähendada nende kulutusi transpordile," lisas ta.

Simson sõnas, et kindlasti ei päde reformierakondlaste väide, et maakondlike bussiliinide tasust priikis muutmine on mõeldud bussifirmade tulude suurendamiseks. "Teadupärast saavad bussifirmad fikseeritud liinikilomeetri tasu ning nende sissetulek ei sõltu sellest kui palju inimesi liinil sõidab," sõnas Simson.

Ministritest sai enim hääli Kadri Simson >>

Minister lisas, et jääb huviga ootama umbusaldusavalduse teksti. "Võimalikku umbusaldust on ilma konkreetset teksti nägemata keeruline kommenteerida. Teadupärast tuli umbusaldamise jutuga välja Hanno Pevkur, kes peagi sai hoopis enda erakonna sees umbusaldatud," märkis Simson.

Opositsioonierakonnad otsustasid pärast esmaspäevast nõupidamist, et annavad veel sel nädalal riigikogu juhatusele üle majandusminister Kadri Simsoni umbusaldusavalduse.

Vabaerakonna fraktsiooni juht Artur Talvik kinnitas ERR-i raadiouudistele, et umbusaldusavaldus tuleb. "Hakkame omavahel nüüd kooskõlastama teksti, igaüks tahtis midagi juurde lisada, täiendada, oma nüanssi panna."

Vastutus nagu tiisel, kuhu pöörad… >>

EKRE fraktsiooni esimees Martin Helme täpsustas, et avaldus antakse üle veel selle nädala jooksul.

"Meil on fraktsioonil ka oma ettepanekud teksti juurde. Meil on soov see teema uuesti fookuses hoida. See vajus ära seoses jõulude ja aastavahetusega. See teema on vaja lõpuni käia. Meie põhietteheide Kadri Simsonile on see, et otsused, mis on langetatud, on selgelt korruptsiooni hõnguga. On selgeid tehtuid otsuseid, mis mängivad avalikke vahendeid mingi oma inimesteringi kätte."

Kohalikel valimistel kandideerinud valitsuse ministritest sai enim hääli nii üldarvult kui protsentuaalselt Pärnus kandideerinud majandus- ja taristuminister Kadri Simson Keskerakonnast, vahendas Sputnik Eesti pärast kohalikke valimisi.

Peaminister Jüri Ratas avaldas toetust Kadri Simsonile, kelle elukaaslane Teet Soorm sai kahtlustuse omastamises ja rahapesus, vahendas Sputnik Eesti novembri lõpus.

27
Tagid:
põllumajandus, majandus, poliitika, umbusaldus, Keskerakond, opositsioon, Kadri Simson, Eesti