Vladimir Putin esitati Venemaa presidendi kandidaadiks

Putin esitati Venemaa presidendi kandidaadiks

29
(Uuendatud 17:30 28.12.2017)
Initsiatiivgrupp esitas Vladimir Putini ühehäälselt kandidaadiks eelseisvatele, 2018. aasta presidendivalimistele

TALLINN, 27. detsember — Sputnik. Otsus võeti vastu ühehäälselt, teatab RIA Novosti. "Üheskoos oleme ära teinud suure töö – toetasime Vladimir Vladimirovitši, toetasime meie presidenti," ütles sel puhul initsiatiivgruppi juhtinud andekatele lastele keskuse "Sirius" juht Jelena Šmeleva.

Putin kandideerib presidendivalimistel >>

Vladimir Putiniga konkureerib eelseisvatel valimistel teiste hulgas televisiooni saatejuht Ksenja Sobtšak, kellel Venemaa Keskvalimiskomisjon lubas samal päeval alustada valimiskampaaniat. Nüüd saab ta avada spetsiaalse arve valimisfondi moodustamiseks ja alustada toetusallkirjade kogumist.

Venemaal algas 18. detsembril 2017 ametlik presidendivalimiste kampaania. Valimiskomisjoni esimees Ella Pamfilova sõnul tühistati eelmistest presidendivalimistest möödunud kuue aasta jooksul seadusandluses mitmed piirangud ja laiendati valimiste vaatlejate võimalusi. Venemaa valimissüsteem, nagu kinnitas Pamfilova, on täielikult presidendivalimisteks valmis. Alanud valimiskampaania maksumus on 14, 807 miljardit rubla.

Venemaa presidendivalimised: algas valimiskampaania >>

Sputnik Eesti on juba kirjutanud, et 6. detsembril lahendas Vladimir Putin presidendivalimiste peamise intriigi, öeldes, et kavatseb kandideerida uueks tähtajaks. Ta teatas sellest kohtumisel Gorki autotehaste töötajatega.

Vladimir Putini suur pressikonverents
© Sputnik / Наталья Селиверстова

"Ma esitan oma kandidatuuri presidendi ametikohale," ütles ta, lisades, et "Venemaa liigub ainult edasi ja selles edasiliikumises ei peeta teda keegi."

Vladimir Putini kolm ametiaega presidendina >>

Esmakordselt valiti Vladimir Putin presidendiks 2000. aasta märtsis ja 2004. aastal valiti ta sellele ametikohale tagasi. 2008. kuni 2012. aastani oli ta Venemaa peaminister ja 2012. aastal valiti taas riigipeaks.

Järjekordsed presidendivalimised toimuvad Venemaal 18. märtsil 2018. aastal.

29
Tagid:
ühehäälselt, initsiatiivgrupp, poliitika, kandidaat, presidendivalimised, Vladimir Putin, Venemaa
Teema:
Venemaa presidendivalimised: algas valimiskampaania (55)