Ksenija Sobtšak teatas, et osaleb 2018. aasta presidendivalimistes

"Kõigi vastu": Ksenija Sobtšak kandideerib Venemaa presidendiks

47
(Uuendatud 11:43 19.10.2017)
Tuntud vene telesaatejuht Ksenija Sobtšak teatas, et osaleb 2018. aasta Venemaa presidendivalimistes

TALLINN, 19. oktoober — Sputnik. "Mina olen kandidaat "kõigi vastu"," positsioneerib end telesaatejuht, kes 5. novembril saab 36-aastaseks. Nõnda on teatatud veebilehel sobchakprotivvseh.ru.

Oma videopöördumises kutsus Sobtšak valimistepäeval hääletama tulema, hoolimata sellest, et paljud soovitavad teda boikoteerida.

Putin, "tulukesed jõulupuul" ja uued tulijad >>

President Vladimir Putin
© Sputnik / Алексей Никольский

Raha oma valimiskampaania jaoks kavatseb Sobtšak koguda eliidi seast. Tema sõnul näitab see, et "kõik ühiskonnakihid on toimuva suhtes rahulolematud".

Samas väidab ta, et seisab väljaspool rangeid ideoloogilisi raame, ei kuulu ühtegi konkreetsesse erakonda ega ole seotud partei- ega grupidistsipliiniga, kuid samas on avatud konsultatsioonideks kõigi poliitiliste jõududega. Telesaatejuhi arvates on tema osalemine valimistes "soodus võimalus valijatele ja kasulik Venemaa poliitilisele süsteemile".

Venemaa presidendi pressisekretär Dmitri Peskov märkis seda teadet kommenteerides, et "Ksenija on meie põhiseaduse sätete kohaselt täiesti sobiv" ja võib presidendiks kandideerida.

Vladimir Putin saab täna 65-aastaseks >>

Peskov märkis ühtlasi, et Sobtšaki poliitilised veendumused on seni teadmata, ja lisas, et tal tuleb hakata nullist peale poliitilist kogemust omandama, teatab RIA Novosti.

Venemaa presidendivalimised toimuvad 18. märtsil 2018. aastal.

Koivad, tiivad ja sabad: Putini loomasõbralikud argipäevad >>

Ksenija Sobtšak sai tuntuks vene tõsielusarja, Big Brotheri formaadil põhineva "Dom-2" saatejuhina TNT telekanalil. Viimasel ajal on ta eelistanud meelelahutussaadetele poliitilisi debatte. Pärast seda, kui ta 2012. aastal loobus saate "Dom-2" juhtimisest (juhtis saadet 8 aastat) ja Muz-TV kanalil "Gosdep" suleti, töötab Sobtšak telekanalis Dožd, kus ta juhib praegu mitut sotsiaalpoliitilistele teemadele pühendatud saadet, nende seas "Gosdep-2".

Ksenija Sobtšaki isa oli Anatoli Sobtšak, Peterburi linnapea 1990. aastatel. (Allikas: Vikipeedia)

47
Tagid:
Ksenija Sobtšak, Venemaa