Valimised Tallinnas

Pärast häälte uut ülelugemist Tallinna volikogu kohtade jaotus ei muutunud

21
Mõni tallinlane läks eraldi jaoskonda, et sedelile kirjutada, et ei soovi sel korral valida, mõni aga hääletas inimese poolt, kes üldse ei osalegi valimisel

TALLINN, 18. oktoober — Sputnik. Tallinna valimiskomisjoni esimehe Toomas Sepa sõnul oli pärast uut häälte üle lugemist olulisim uudis see, et mandaatide arv ei muutunud. Üheksa jaoskonda esitasid valimistulemused ilma vigadeta.

"Kehtetuid sedeleid loeti valimispäeva õhtul kokku 1498, pärast üle lugemist oli neid 1544," lausus Sepp.

Järgmisteks valimisteks tasub meeles pidada, milliseid reegleid tuleb sedelitele kirjutades jälgida, et panustada valimistulemustesse. Näiteks ei kirjutanud osad valijad sedelile ühegi kandidaadi numbrit. Samuti tuli ette, et märgiti üle ühe kandidaadi, aga kuna oma hääle saab anda vaid ühele inimesel, ei tea valimiskomisjon, millist isikut hääletaja eelistab, mistõttu sedel muutub kehtetuks, vahendab Pealinn.

Keskerakond otsib Tallinnas koalitsioonipartnerit>>

Sepp tõi välja, et kehtetu on sedel, kus registreerimisnumber pole selge — seda on parandatud, soditud, ümber kirjutatud. "Kui inimene oma sedeli ära rikub ja tahab parandada, siis tuleb sedel ära sodida, et kandidaadi numbrit näha pole, anda sedel tagasi ja küsida uus sedel," rääkis Sepp ja lisas, et kohapeal rikutud ja tagastatud sedelite kohta on eraldi arvestus. Soditud sedelit ei saa arvestada, sest valimiskomisjon ei tea, ka hääletaja ise parandas oma sedelit või tegi seda hiljem keegi jaoskonnast.

Veel tõi Sepp välja, et kandidaadi numbri asemel kirjutatakse hoopis nimi. Näiteks tõi ta välja kellegi spordihuvilise, kes hääletas korvpallur Gert Dorbeku poolt, aga tema ei osalenud üldse nendel valimistel.

Ministritest sai enim hääli Kadri Simson>>

Üks huumorimeelega inimene aga joonistas numbri asemel banaani. Ta oli selle tarbeks lausa kollase värvi kaasa toonud.

Mõnda sedelit vaadates võib arvata, et hääletajal võis olla raskusi kirjutamisega, näiteks käed värisesid. Sepa sõnul on sellisel juhul võimalik kirjutamise jaoks abi küsida.

KOV volikogu valimised 2017>>

21
Tagid:
KOV, volikogu, Gert Dorbek, Toomas Sepp, Tallinn
Teema:
KOV volikogu valimised 2017 (127)