Morgan Freeman

Versioonid Freemani kohta: eksalteeritus, "etturiks olemine" või siiras eksitus

50
(Uuendatud 14:02 25.09.2017)
Ameerika näitleja Morgan Freeman teatas, et on Venemaaga sõjajalal. Ta kutsub kõiki vastutustundlikke kaasmaalasi üles lahingusse astuma

TALLINN, 22. september — Sputnik. Nagu teatab RIA Novosti, ei võetud Kremlis Hollywoodi näitleja pöördumist küll tõsiselt.

Venemaa presidendi pressisekretär Dmitri Peskov põhjendas Morgan Freemani ootamatut sammu "emotsionaalse eksalteeritusega", mis nii kergesti tabab loomeinimesi, kes ei valda tegelikku teavet asjade tegelikust seisust. "Aja jooksul läheb see mööda," ütles Peskov.

Venemaa välisministeeriumi ametliku esindaja Maria Zahharova arvates võidi tuntud näitleja lihtsalt etturiks lükata.

"Morgan Freeman lükati etturiks, nagu omal ajal lükati etturiks (USA endine riigisekretär – toim.) Colin Powell. Usun, et see on järjekordne lugu sellest, kuidas hetke-eesmärk õigustab mis tahes vahendeid. Kes aga selle loo taga seisab, selle saame teada palju kiiremini kui saime teada tõe kurikuulsate katseklaaside tegelikust sisust," kirjutas ta oma kodulehel Facebookis.

Hollywoodi illusioon

Nagu märkis Venemaa Riigiduuma asespiiker Irina Jarovaja, "Hollywood on värvatud võitlusse USA presidendi Donald Trumpiga ja Morgan Freeman ei ole sugugi esimene täht, kes särab ameerikaliku demokraatia tapja rollis." Parlamendisaadik väitis, et ainus oht Ameerika Ühendriikide demokraatiale lähtub ameeriklaste endi poliitilisest võimuladvikust ning soovis USA kodanikele, et nood "ei osutuks kinematograafilise illusiooni ohvriteks".

Riigiduuma välisasjade komisjoni liige Sergei Železnjak aga kutsus Morgan Freemani Venemaale, et ta isiklikult veenduks oma kõnede absurdsuses. Tema sõnul jääb vaid loota, et näitleja avaldus on "siiras eksitus, aga mitte järjekordne kinnimakstud filmiroll. Juhul kui tegemist on eksituse ning mitte tellitud farsiga, on Morgan Freemanil mõtet tulla Venemaale ja isiklikult veenduda selle absurdsuses, mida ta meist on rääkinud," ütles Železnjak.

"Videoklipis kaasatud kuulus ameerika näitleja, keda maailmas tuntakse ümberkehastumiste meistrina, on oma ülesandega meisterlikult toime tulnud. Samas on ilmne, et Freeman ei tunne tegelikke olukordi ja osutus lihtsalt peibutuspardiks olematut "Vene ohtu" kuulutavate libauudiste tarvis," sedastas poliitik.

Venemaa aadressil esitatud süüdistusi sekkumises USA 2016. aasta presidendivalimistesse on ennegi kõlanud. Venemaa on need süüdistused korduvalt tagasi lükanud, nimetades neid absurdseteks.

50
Tagid:
Morgan Freeman, Maria Zahharova, Dmitri Peskov, Donald Trump, USA