Margus Tsahkna

IRL-ist lahkujaid tuleb veel

13
(Uuendatud 10:54 23.09.2017)
Isamaa ja Res Publica (IRL) endine esimees, juunikuus erakonnast lahkunud ja hetkel parteitu Margus Tsahkna prognoosib pärast kohalikke valimisi lahkujaid nii IRL-i kui ka Vabaerakonna riigikogu saadikute seast

TALLINN, 22. september — Sputnik. Kommenteerides "Aktuaalsele kaamerale" kahe madalaima toetusega parlamendipartei, Vabaerakonna ning IRL-i lähituleviku väljavaateid, leidis Tsahkna, et mitmed nende erakondade saadikud ei mõtle enam mitte oma erakonna, vaid iseenda tulevikule, vahendab ERR.

"Personaalselt konkreetsed riigikogu saadikud mõtlevad, mis neist saab 2019. aasta valimistel (2019. toimuvad riigikogu valimised — toim) ja ma ei välista, et hakkab hoopis toimuma mingisuguseid liikumisi. Võibolla keegi läheb Reformierakonda, keegi EKRE-sse, kes seda teab," rääkis Tsahkna.

Margus Tsahkna ning Marko Mihkelson teatasid 26. juunil Isamaa ja Res Publica Liidust lahkumisest. Mõlemad on siiani parteitud ehk ei ole ühegi erakonnaga liitunud. Tsahkna pole välistanud uue erakonna loomist.

Eile avalikustas ERR värsked Turu-uuringute AS-i erakondade reitingud, milles Vabaerakond langes nelja protsendi suuruse toetusega alla valimiskünnise, kuid IRL tõusis kaheksa protsendiga viimase poole aasta kõrgemaile tasemele.

13
Tagid:
valimised, Vabaerakond, IRL, saadik, Margus Tsahkna