Eesti erakonnad

Sotsiaaldemokraatide reiting on tõusuteel

95
(Uuendatud 12:14 19.09.2017)
Kuigi erakondade reitingutes pole suuri, statistiliselt olulisi muutusi, on ainsana teistest suurema tõusu teinud sotsiaaldemokraadid (SDE), kuid reitingutabelit juhib jätkuvalt Reformierakond

TALLINN, 18. september — Sputnik. Sotsiaaldemokraatide reiting tõusis 4,1 protsendi võrra ning saavutas septembris 18,7 protsendi taseme, selgus Postimehe ja BNS-i tellimusel tehtud Kantar Emori uuringust, vahendab ERR.

"Tõus toimus põhiliselt noorte, madalama sissetulekuga rühma ja maa-asulate elanike hulgas," rääkis Kantar Emori uuringuekspert Aivar Voog ja lisas, et noorte eelistused on varem olnud üsnagi ebastabiilsed. "Seega SDE tõus võib olla ka üsnagi lühiajaline."

Erakondade reitingutabelit juhib kindlalt Reformierakond 25,7 protsendiga.

Teisel kohal oleva Keskerakonna reiting on viimased kolm kuud olnud 23 protsendi taseme lähedal, septembris oli see 23,1 protsenti.

Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna (EKRE) reiting on lähedane nende rekordtasemele augustis — 16,7 protsenti.

Vabaerakonna reiting jätkab pendeldamist suhteliselt suures vahemikus: 6,2 protsenti septembris, näiteks aprillis oli vastav näitaja 11,2 protsenti.

Isamaa ja Res Publica Liit (IRL) reiting on viimase kuu jooksul mõnevõrra taastunud, tõustes 5,8 protsendini, millega ületatakse jällegi valimiskünnis.

95
Tagid:
Vabaerakond, Keskerakond, IRL, EKRE, Reformierakond, sotsid, SDE, erakond
Teema:
KOV volikogu valimised 2017 (127)