Alissa Ait on Tallinna ja Eesti noor poliitik ja ühiskonnategelane

Alissa Ait: Keskerakond reetis koha nimel valitsuses oma juhi

85
(Uuendatud 12:06 13.09.2017)
Oma sallimatuses sõltumatute vaadetega erakonnakaaslaste suhtes hakkab Eesti valitsev partei aina enam teiste erakondadega sarnanema, leiab Alissa Ait

TALLINN, 13. september — Sputnik. Olga Ivanova ja veel üle kolmekümne parteikaaslase Keskerakonnast väljaheitmine on hoobiks erakonna enese mainele. Nii väitis portaalile Sputnik Eesti nüüd juba endine keskerakondlane Alissa Ait erakonna juhatuse 11. septembril langetatud otsust kommenteerides.

"Saab ilmselgeks, et Keskerakond muteerub aegamisi, aga kindlalt poliitilise sallimatuse suunas, mis on omane teistele Eesti erakondadele," lisas ta. 

Ta lükkas ümber erakonna juhatuse kinnituse, et "opositsionääride" väljaheitmine toimus parteidistsipliini rikkumise ja eraldi valimisnimekirjas osalemise pärast.

"Tuleb heita pilk mitte tagajärgedele, vaid probleemi põhjustele," väitis Alissa, leides, et peamine põhjus selle otsuse langetamiseks peitub nii erakonna rajaja ja endise esimehe Edgar Savisaare isikus kui ka tema poliitilistes vaadetes, mille pooldajad sattusidki löögi alla.

"Savisaar on olnud ainus poliitik, kes on teinud kõik Venemaaga heanaaberlike suhete sõlmimiseks ja ainus, kes tunnistas Krimmi referendumi legitiimsust. Nimelt sellepärast tegid tema oponendid kõik selleks, et ta mitte lihtsalt kõrvale tõrjuda, vaid ka tema nime mustata," leiab ta. 

Olga Ivanova visati Keskerakonnast välja
© Sputnik / Вадим Анцупов

Aida arvates on Savisaare raske haigus, 2016. aasta sügisel linnapea ning erakonna juhi ametist kõrvaldamine, kohtu alla andmine, Lasnamäel (Tallinnas suurimas magalarajoonis, kus tavapäraselt hääletatakse Edgar Savisaare ja Keskerakonna poolt – toim.) mitte Savisaare, vaid pealinna aselinnapea Mihhail Kõlvarti esinumbriks seadmine ning nüüd tema pooldajate erakonnast väljaviskamine – need kõik ühe-sama ahela lülid:

"Vastutasuks Savisaare reetmise eest pääses pikki aastaid opositsioonis olnud Keskerakond valitsusse ning uus parteijuht Jüri Ratas sai peaministri ametikoha. Samas pole keskerakondlased lahendanud mitte ühtegi venekeelset valijaskonda erutavat küsimust, vaid venevastane retoorika on veelgi enam tugevnenud."

Alissa Ait on Tallinna ja Eesti noor poliitik ja ühiskonnategelane, üks siinsete venelaste hariduspäeva korraldajaid, aktiivne venekeelse hariduse andmise kaitsja. Ta osaleb kohalikel valimistel Savisaare Valimisliidu ja Tegusa Tallinna ühisnimekirjas.

85
Tagid:
väljaheitmine, poliitika, valimised, KOV, Savisaare valimisliit, Keskerakond, Alissa Ait, Olga Ivanova, Eesti
Teema:
KOV volikogu valimised 2017 (127)