Keskerkerakonna peakontor

Keskerakonnast välja heidetud: kõik, mis ei tapa, teeb tugevamaks

55
(Uuendatud 11:39 15.09.2017)
Eesti valitseva Keskerakonna juhatuse otsust erakonna ridade puhastamiseks kohalike valimiste eel hindasid väljaheidetud ise kui võitlust teisitimõtlejatega

TALLINN, 12. september — Sputnik. Eesti valitseva Keskerakonna juhatus heitis 11. septembri õhtul erakonna ridadest välja 32 poliitikut, kes olid otsustanud minna pealinnas kohalikele valimistele erakonnast eraldi Edgar Savisaare Valimisliidu ja ühenduse Tegus Tallinn nimekirjaga ega muutnud oma otsust ka pärast hoiatusi võimaliku erakonnast väljaviskamise kohta, mis oli septembri algul Keskerakonna peasekretäri Mihhail Korbi suust kõlanud. 

Olga Ivanova visati Keskerakonnast välja
© Sputnik / Вадим Анцупов

"Väljavisatute" hulgas kõige tuntum on parlamendisaadik Olga Ivanova, kes hindas kriitiliselt oma nüüdseks juba endiste parteikaaslaste otsust. Tema sõnul kavatseb ta oma parteist väljaheitmise vaidlustada.

Täna, 12. septembril esinesid Eesti parlamendisaadikud Olga Ivanova, Heimar Lenk ja Marika Tuus-Laul pöördumisega Keskerakonna juhatuse poole, kus nad kutsusid esimees Jüri Ratast üles otsust sedavõrd massilisest parteikaaslaste vähendamisest ümber vaatama.

Avalduses märgitakse, et ainsaks erakonnast väljaheitmise põhjuseks on nende hinnangul ustavus erakonna rajajale ja selle kauaaegsele esimehele Edgar Savisaarele, kes oma ametist 2016. aasta sügisel kukutati.

Avalduse terviktekst ilmus Olga Ivanova kodulehel Facebookis. Pöördumise autorite meelest muudab erakonna juhatuse seisukoha "küüniliseks" see, et opositsionääride peamist liidrit Edgar Savisaart parteist välja ei visatud.

"Meid hämmastab antud otsuse silmakirjalikkus, kuna Edgar Savisaart, kelle otsuseks oligi samanimelise valimisliidu loomine, erakonnast välja ei visatud, see otsus puudutab ainult tema meeskonna liikmeid. Meeskonna puhul, mis seisab eranditult keskerakondlike väärtuste eest."

Üks 32 väljaheidetust

Alissa Ait on Eesti poliitikute ja kodanikuaktivistide noore põlvkonna eredaks esindajaks. Tallinnas tuntakse teda venelaste hariduspäeva ühe korraldajana ja venekeelse hariduse aktiivse pooldajana. 

Ta ei varja oma kriitilist suhtumist riigi NATO-liikmesusse ning hoiatab tema hinnangul "vene ohust" veelgi suurema ohu – massilise sisserände ohu eest. Ait võtab sõna riigieelarve õiglasema ümberjaotamise kaitseks kultuuri arendamise heaks, võttes arvesse asjaolu, et Eesti on paljurahvuseline riik.

Olga Ivanova vastas ettepanekule arvata ta Keskerakonnast välja
© Sputnik / Вадим Анцупов

Keskerakonnast väljaviskamist tõlgendas ta pigem filosoofiliselt, millest ta oma Facebooki-kontol ka teada andis:

"See on hetk, mil erakonnal pole tarvis oma isikliku arvamuse ja põhimõtteliste seisukohtadega inimesi. Ent see, mis ei tapa, teeb tugevamaks. Savisaarele ustavad kandidaadid lähevad kohalikele valimistele omaette nimekirjaga Savisaare Valimisliit ja Tegus Tallinn."

Keskerakonna endine esimees ja juht Edgar Savisaar ei ole veel Keskerakonna juhatuse otsust "opositsionääride" väljaviskamisest kommenteerinud. See vaikimine on seda üllatavam, et väljaheidetud on korduvalt rõhutanud, et lähevad valimistele eraldi nimekirjaga ainult ustavusest Savisaarele ja vastusena tema kukutamisele partei juhi kohalt.

Savisaare valimisliit lõhki >>

55
Tagid:
väljaheitmine, väljakutse, liikmed, Savisaare valimisliit, Keskerakond, Mihhail Korb, Olga Ivanova, Jüri Ratas, Edgar Savisaar, Eesti
Teema:
KOV volikogu valimised 2017 (127)