Olga Ivanova

Savisaare valimisliit lõhki

111
(Uuendatud 14:16 12.09.2017)
"Valimiste ainsaks positiivseks küljeks on, et annab võimaluse saada aimu, kui madalale kõik need tegelased on valmis laskuma, kes teid järgnmevatel aastatel juhivad sõltumata sellest keda te siis ka ei vali"

TALLINN, 9. september — Sputnik. Edgari Savisaare nõunik ja abi Andres-Marius Rosenblatt lahkus Savisaare liidust ja peale tema lahkub liidust veel väike rühm inimesi. Tema sõnul lahkub tema ja veel mitmeid inimesi Savisaare liidust konflikti tõttu Olga Ivanovaga, kes tegevat Edgari rahade eest peamiselt vaid endale valimisreklaami.

"Ma ei tulnud Ivanova liitu, vaid ma tulin Savisaare liitu," räägib Rosenblatt. "Meil oli paar päeva tagasi ka kriisikoosolek, mille kutsusin kokku, et pöörata tähelepanu teatud probleemidele. Koosolek lõppes väga labaselt ja inetult. Ivanova tõusis 10 minuti pärast püsti ja jooksis minema. Laua taga ei olnud ka teised inimesed olukorraga rahul. Ja Edgar ei teinud ise ka midagi, et probleemi lahendada."

Pealinna volikogu 79 kohale kandideerib kokku 1421 inimest
© Sputnik / Владимир Песня

Rosenblatt on seni Savisaart abistanud

Rosenblati sõnul on ta Edgariga pikalt rääkinud ja hoiatanud, millised võivad olla tagajärjed, edastab Pealinn.

"Ivanova on suutnud Edgariga väga hästi manipuleerida ja Edgar on tema lõksus. Edgar ise ei saa enam väga midagi otsustada," ütleb Rosenblatt.

"Sisuliselt juhib liitu Ivanova, promob Edgari rahade eest ainult ennast ja oma seltskonda, mingeid taksojuhte, alles kooli lõpetanud lapsi jne. Ülikooli professor ja ajakirjanik Urmi Reinde jt, kes on Edgari pikaaegsed ja lojaalsed austajad, istuvad kuskil valimisnimekirja lõpus. See oli üks põhjus, mis tekitas pahameelt. Teine põhjus on Ivanova käitumine. Kui Olga ütleb kõigile sellises toonis, et kes me siin üldse oleme, et enne võtke 2000 häält ja alles siis hakake rääkima…"

Edgari rahade eest endale reklaami

Rosenblati sõnul ei lähtu Ivanova kogu meeskonna huvidest ja reklaamib liidu kampaania abil vaid ennast.

"Lasnamäe kanal kubiseb ainult Olga piltidest ja tema meeskonnast," kritiseerib Rosenblatt. "Tekib küsimus, et kas teisi linnaosasid ja teisi inimesi liidus siis ei ole. Teeks ta seda siis veel oma raha eest, aga ta kasutab Edgarit, võtab tema raha ja kasutab ära tema naiivsust. Tema eesmärk on saada maksimaalselt oma inimesi volikokku ja et tema on siis see suur otsustaja, mitte Edgar. Ülejäänud on aga selline massovka — orjad, keda ära kasutada. Olge siin lihtsalt ilu jaoks, tehke oma raha eest reklaame — see kõik on nii läbinähtav."

Ebaõiglusega ei lepi

Rosenblati sõnul oli temal üldnimekirjas suhteliselt hea 12. positsioon, aga Olga meeskonna inimene oli ikka temast eespool, kuigi Rosenblatt on Edgari abi ja nõunik.

"Ma võinuks selle positsiooni pealt kompensatsioonimandaadiga ka volikokku pääseda. Aga ma olen selline inimene, et kui ma näen, et asjad liiguvad ebaõiglaselt, siis mina ei kavatse jätkata ja mul pole seda volikogu kohta vaja. Ma ütlesin ka Edgarile, et volikogu kohta on eelkõige sinule vaja ja sulle on vaja, et mina ja teised inimesed saaksid sisse. Sa tead väga hästi, et me oleme sulle lojaalsed, aga me ei allu Ivanovale."

Rosenblati sõnul on Savisaar tunnistanud talle, et Ivanova inimesed on parematele positsioonidele pääsenud, aga ei muuda ta midagi.

"Kas ta on noorte naiste suhtes nii nõrk või ma ei mõista, mis on see põhjus," räägib Rosenblatt

Olga Ivanova: "Inimesed ei lahku meie nimekirjast. See, et esitatud nimekiri oli natuke lühem, kui algselt planeeritud, on täiesti normaalne. Algselt oli meil nimekirjas 117, nüüd lõpuks 108 nime. Kandideerimine on aja- ja närvikulukas ettevõtmine. Võib-olla kõik inimesed pole kohe kõike seda enda jaoks piisavalt selgeks teinud. Meil on loobutud tervislikel põhjustel ja oli ka neid, kellel polnud sissekirjutust Tallinnas, siis arvab inimese välja valimiskomisjongi juba. Protestilahkumist, millest siin on kõneldud, meil ei ole."

Pealinna lugeja "Vaba vaatleja" kommentaar: "Näib, et valimiste ainsaks positiivseks küljeks on, et annab võimaluse saada aimu, kui madalale kõik need tegelased on valmis laskuma, kes teid järgnmevatel aastatel juhivad sõltumata sellest keda te siis ka ei vali."

111
Tagid:
valimisnimekiri, valimised, omavalitsus, KOV, Andres-Marius Rosenblatt, Olga Ivanova, Edgar Savisaar
Teema:
KOV volikogu valimised 2017 (127)
Руководитель представительства МИА Россия сегодня в Эстонии, шеф-редактор Sputnik Эстония Елена Черышева

Sputnik Eesti asus tööle erirežiimis. Peatoimetaja avaldus

(Uuendatud 00:17 01.01.2020)
Sputnik Eesti juhataja Elena Cherysheva selgitas portaali lugejatele suunatud pöördumises olukorda seoses portaali töö peatumisega. Avaldame avaliku pöördumise tervikteksti.

Austatud lugejad!

Tänasest, nagu näete, erineb Sputnik Eesti veebisait tavapärasest. Tõenäoliselt teate juba muutuse põhjust, kuid pean vajalikuks toimunu veel kord lahti seletada.

Alates 1. jaanuarist võeti meilt võimalus teie heaks töötada.

Eesti politsei- ja piirivalveamet esitas meile kõigile ultimaatumi: me kas katkestame töölepinguid rahvusvahelise uudisteagentuuriga "Rossiya Segodnja" ega tööta enam Sputnik Eestis, või meie suhtes algatatakse kriminaalasjad.

Eelmise aasta viimastel päevadel arutasime korduvalt kujunenud olukorda ja jõudsime järeldusele, et hoolimata võimude nõudmiste absurdsusest ja ohust, mille reaalsusse me tegelikult uskuda ei tahaks, ei ole meil õigust oma inimeste saatusega riskida.

Selle tulemusel olid toimetuse töötajad sunnitud 1. jaanuarist lõpetama töösuhted Sputnik Eesti ja RIA "Rossiya Segodnjaga". Kas see tähendab, et saidi elupäevad on lõppenud? Ei, see pole nii.

Sait jätkab tööd täies mahus, kuid protsessi organiseerimine selliselt, et me ei peaks Eesti võimude pideva surve all elama, võtab veel natuke aega. Loomulikult proovime töö võimalikult kiiresti taastada. 

Tahan tänada teid, kallid lugejad, meie tegevuse toetamise eest nelja aasta vältel ja eriti viimastel kuudel, kui surve ja ähvardused kõigi meie ja meie partnerite vastu muutusid äärmuslikeks.

Pangad külmutasid meie palgad, meie büroo omanikule avaldati survet ja sunniti teda meiega lepingut lõpetama. Seda kõike tehti karistusseadustiku paragrahviga ähvardamise taustal, mis näeb ette kuni viis aastat vabadusekaotust.

Meie ainus "süü" on selles, et oleme ajakirjanikud võimudest sõltumatus meediaväljaandes ja lihtsalt teeme oma tööd.Võideldes võimaluse eest töötada, võitleme me nii Eestis kui ka välismaal asuvate lugejate õiguse eest saada täielikku teavet.

Meiega võib mitte nõustuda. Võib vaielda ja kritiseerida. Kuid meie jaoks on peamine lugejate võimalus iga päev meie sait avada ja iseseisvalt infot, kommentaare ja pakutavaid järeldusi hinnata.

Seda nimetatakse sõnavabaduseks, mis kahjuks tänases Eestis puudub, vaatamata tõsiasjale, et "Piirideta reporterite" arvates sobib meie riik väljendusvabaduse pingereas maailmas 11. kohale.

Täname veelkord kõiki meie lugejaid, kolleege, avaliku elu tegelasi, poliitikuid ja lihtsalt kõiki ausaid inimesi nende toetuse eest nii Eestis kui ka teistes riikides.

Saadud toetus ei jäta meile muud valikut, kui jätkata võitlust õiguse eest tõtt rääkida ja teile täielikku ja kvaliteetset informatsiooni pakkuda. Tuleme varsti tagasi!

Lugupidamisega,

Elena Cherysheva
RIA "Rossija Segodnja" Eesti esinduse juhataja

Tagid:
tagakiusamine, sõnavabadus, Sputnik Eesti, Eesti
Teema:
Võimud ähvardavad ajakirjanikke kriminaalkaristusega
Ekspert Kaljulaidi mõttekäigust – kas Eestis on halb venelane olla

Ekspert Kaljulaidi mõttekäigust kas Eestis on halb venelane olla

(Uuendatud 22:04 30.12.2019)
Eesti Inimõiguste Teabekeskuse direktor Aleksei Semjonov kommenteeris Sputnik Eestile president Kersti Kaljulaidi uusaasta arutelu sellest, kas Eestis on halb venelane olla.

TALLINN, 30. detsember — Sputnik. Hiljuti üllatas president Kersti Kaljulaid publikut oma uusaastaintervjuuga, kus ta rääkis avalikult riigi vene elanikkonna küsimusest. 

Aleksei Semjonov tunnistas, et on Kaljulaidi sõnavõttude suhtes äärmiselt skeptiline, kui mitte suisa irooniline. Inimõiguslase sõnul on "selle naise peas täielik puder ja kapsad".

"Ühelt poolt mingid natsionalistlikud mõtted ja ideed, mis talle Eestis sisendati, teisalt omamoodi liberaalne õhkkond, kus ta olulise osa oma elust Euroopas veetis. Sellistel nn "tolerantsest keskkonnast" naasnud natsionalistidel on väga sageli mitmesuguseid kognitiivseid dissonantse.

Ta räägib kord üht, teinekord aga hoopis teist juttu," märgib Semjonov. ("Sõna on Vaba" – jõuline seisukohaväljendus presidendi dressipluusil liberaalset, poliitkorrektset ajakirjandust kaitstes ja probleemi täielik ignoreerimine Sputniku tagakiusamisel ajal – Toim.).

Tema sõnul satuvad need klišeed, eelarvamuslikud arusaamad omavahelisse vastuollu, kuid president isegi ei tunneta selle konflikti olemasolu: "Ta ise ei saa arugi, et räägib täpselt vastupidiseid asju ja selles ongi dissonants."

"Ühest küljest on Kaljulaidil see, mis pärit lapsepõlvest, tema natsionalistlikust keskkonnast, mis saatis ta Euroopasse, teiselt poolt euroopalikud motiivid, ja kolmandaks, mingid pragmaatilised katsed läheneda venelaste küsimuse lahendusele, suhetele Venemaa endaga, milles ta samuti tugev ei ole," loetles Semjonov.

Seetõttu ei näegi inimõiguslane siin mingeid suundumusi. 

"See on lihtsalt veel üks sümptom, et tal puudub selge maailmapilt, küll on aga erinevad arvamused, mida ta aeg-ajalt kuuldavale toob," lõpetas Eesti Inimõiguste teabe keskuse direktor Aleksei Semjonov. 

Nagu Sputnik Eesti juba kirjutas, rääkis Kersti Kaljulaid uusaastaintervjuus, kuidas kord pärast koolisaabumist tema väike poeg küsis: "Ema, miks on Eestis halb olla venelane?"

Kaljulaid ütles, et just siis sai ta ootamatult aru, et on mõne Eesti inimese mõtteviisi lihtsalt omaks võtnud: nad leiavad, et kui sa oled venelane, on see halb.

"Minu laps oli multikultuursest kogukonnast Eestisse tulles kui puhas leht ja selline küsimus tekkis temas umbes kaks kuu möödudes.

Nii et kuskil on see peidus. Ja see tähendab, et me peaksime sellest rääkima," tunnistas Eesti riigipea.

Tema arvates on mõne eestlase negatiivne suhtumine venelastesse muutunud omamoodi kättemaksuks Nõukogude mineviku eest.

Lugege lisaks:

Tagid:
venelased, Kersti Kaljulaid, Eesti
Teema:
Võimud ähvardavad ajakirjanikke kriminaalkaristusega
Samal teemal
Eesti president sõitis Vatikani Rooma paavsti juurde