Maardu linnavolikogu saadik, keskerakondlane Nikolai Degtjarenko

Keskerakondlaste reklaamipind

18
(Uuendatud 00:45 06.09.2017)
Kui üht kanalit rahastatakse linna rahaga, siis peab see hoiduma poliitilistest hinnangutest ja konkurentide mustamisest, arvab Maardu linnavolikogu saadik, keskerakondlane Nikolai Degtjarenko

TALLINN, 5. september — Sputnik. Degtjarenko, kes kandideerib Edgar Savisaare Valimisliidu nimekirjas, leiab et mida enam on mis tahes poliitilistes küsimustes infot ja erinevaid vaatenurki, seda demokraatlikum on ühiskond, kirjutas eile Sputnik Eesti venekeelne portaalipool.

Keskerakondlane kritiseeris pealinna meediakanaleid >> 

Keskerakondlane Vladimir Velman kritiseeris pealinna meediakanaleid
© Sputnik / Вадим Анцупов

Kuid tema sõnul on tarvis järgida läbipaistvust ja vastava teabe kasutamise tõhusust – kas seda rakendatakse elanike hüvanguks või kasutatakse parasjagu võimulolijate reklaamipinnana.

Degtjarenko lisas, et kui üht kanalit rahastatakse linna (see tähendab maksumaksjate) rahaga, siis peab see hoiduma poliitilistest hinnangutest ja konkurentide mustamisest. Tema hinnangul on Maardus praegu just niisugune olukord, et kõik linna meediakanalid aitavad edendada praeguse linnapea valimisvõitu.

"Samal põhimõttel tegutseb ka Tallinna ajaleht Pealinn/Stolitsa – keskerakondlaste hääletoru. Opositsiooniesindajate kommentaare ega intervjuusid sellistes allikates lihtsalt ei ole, seega ei kasutata neid üllastel eesmärkidel," väitis Degtjarenko.

Eesti valitseva Keskerakonna parlamendisaadik Vladimir Velman väitis portaalile Sputnik Eesti, et pealinna meediakanalid, sealhulgas telekanal Tallinna TV ja ajaleht Pealinn/Stolitsa tuleb tingimata sulgeda.

Selle arvamusega toetas silmapaistev poliitik konkureeriva erakonna – Reformierakonna liiget Deniss Boroditši, kes on mitmele Eesti meediaväljaandele kinnitanud vajadust lõpetada Tallinna linnameedia tegevus, et leida täiendavaid vahendeid tasuta lasteaeaiakohtade loomiseks.

18
Tagid:
reklaamipind, demokraatia, sõnavabadus, Pealinn, keskerakond, Nikolai Degtjarenko, Vladimir Velman, Maardu, Harjumaa
Teema:
KOV volikogu valimised 2017 (127)