Olga Ivanova vastas ettepanekule arvata ta Keskerakonnast välja

Ivanova vastas ettepanekule arvata ta Keskerakonnast välja

108
(Uuendatud 18:50 30.08.2017)
Valitseva Keskerakonna peasekretäri Mihhail Korbi väljaöeldud idee visata kohalikele valimistele eraldi nimekirjaga minev Olga Ivanova erakonnast välja põhjustas parlamendisaadiku vastureaktsiooni

TALLINN, 30. august — Sputnik. Keskerakonna peasekretär Mihhail Korb sõnas, et erakonna juhatus arutab ilmselt lähiajal Lasnamäe piirkonna esimehe Olga Ivanova jätkamist erakonnas, vahendas ERR.

Edgar Savisaare valimisliidu ja valimisliidu Tegus Tallinn vastloodud ühendus on politoloogi hinnangul Savisaare katse oma positsiooni tugevdada
© Sputnik / Вадим Анцупов

"Olga Ivanova on ise ennast väljapoole erakonda ilmselgelt asetanud ja on arusaadav, et piirkonna juht ei saa samal ajal olla konkurent erakonnale. Seega ei saa Olga Ivanova piirkonda esindada ega juhtida ning usun, et see küsimus saab peatselt lahendatud," ütles Korb.

"Erakonna liikmed ja juhatus annavad kindlasti Ivanova tegevusele konkreetse hinnangu ja usun, et seda juba lähiajal. Eeldatavasti pärast nimekirjade sisseandmist 5. septembril," ütles Korb.

Savisaare Liit ja Tegus Tallinn kinnitasid ühinemist >>

Keskerakonna juhatuse liige, erakonna Lasnamäe piirkonna esimees Olga Ivanova on Edgar Savisaare valimisliidu üks juhtidest. Augusti alguses ütles Keskerakonna esimees Jüri Ratas, et valimisliidus kandideerimisest teatanud Olga Ivanova ei saa jätkata partei Lasnamäe piirkonna juhina.

Ivanova on valmis erakonnale oma seisukohta selgitama

Olga Ivanova teatas portaalile Sputnik Eesti, et ta käsitleb Mihhail Korbi avaldust kui katset mõjutada erakonnakaaslasi, kes on otsustanud minna kohalikele valimistele alternariivse nimekirjaga, ja võib-olla isegi selliseid kandidaate hirmutada või hoiatada nende suhtes rakendatavate karistuste eest, juhul kui keskerakondlased jäävad ikkagi valimisliitu koos Savisaarega.

Samas nägi Ivanova Korbi avalduses ennekõike katset jätta ta ilma Lasnamäe piirkonna juhi kohast, aga mitte erakonna ridadest välja arvata. Tema sõnul on üllatav, et avalduses esineb ainult tema nimi, kuna vähemalt kaks või kolm partei piirkonnaorganisatsiooni juhatuse liiget on samuti Savisaare nimekirjas.

Politiloog: Savisaare uus liit on ajutine ühendus >>

Samas avaldas ta valmidust olla isiklikult kohal Keskerakonna juhatuse erakorralisel koosolekul, kus tuleb arutlusele küsimus tema liikmesusest erakonnas. Samuti on ta valmis astuma üles ka erakonna Lasnamäe piirkonna juhatuse koosolekul.

Valmisliitude Savisaare Liit ja Tegus Tallinn eestvedajad andsid kolmapäeval pressikonverentsil
© Sputnik / Вадим Анцупов

"Loomulikult ootavad inimesed minult selgitusi mu seisukoha osas, ma astun heameelega lavale ja selgitan, mis ja mispärast on erakonna sees toimunud ja mis viis eraldi "Savisaare nimekirja" loomiseni," väitis Ivanova.

Ta tänas portaali Sputnik Eesti mõtte eest korraldada lähimal ajal eraldi pressikonverents, kus ta saaks juba mitte ainult parteisiseselt, vaid ka kõigi valijate jaoks selgitada oma suhtumist toimuvasse. "Aitäh idee eest, mõtlen sellele – praegu on valimiskampaania asjus nii palju tegemist, et mul lihtsalt ei ole aega," märkis Eesti parlamendisaadik.

Eelnevalt on Olga Ivanova Facebooki kogukonnas Valimised Eestis kommenteerinud Mihhail Korbi avaldust märksa avameelsemalt: "Oh, Miša, Miša. Ütlesid ju, et sul on kahju, kui mind hakatakse parteist välja viskama. Nüüd aga ähvardad juba ise sellesamaga."

Ja nad on jäänud kahekesi >>

108
Tagid:
valimised, Savisaare valimisliit, keskerakond, Mihhail Korb, Olga Ivanova, Eesti
Teema:
KOV volikogu valimised 2017 (127)
Руководитель представительства МИА Россия сегодня в Эстонии, шеф-редактор Sputnik Эстония Елена Черышева

Sputnik Eesti asus tööle erirežiimis. Peatoimetaja avaldus

(Uuendatud 00:17 01.01.2020)
Sputnik Eesti juhataja Elena Cherysheva selgitas portaali lugejatele suunatud pöördumises olukorda seoses portaali töö peatumisega. Avaldame avaliku pöördumise tervikteksti.

Austatud lugejad!

Tänasest, nagu näete, erineb Sputnik Eesti veebisait tavapärasest. Tõenäoliselt teate juba muutuse põhjust, kuid pean vajalikuks toimunu veel kord lahti seletada.

Alates 1. jaanuarist võeti meilt võimalus teie heaks töötada.

Eesti politsei- ja piirivalveamet esitas meile kõigile ultimaatumi: me kas katkestame töölepinguid rahvusvahelise uudisteagentuuriga "Rossiya Segodnja" ega tööta enam Sputnik Eestis, või meie suhtes algatatakse kriminaalasjad.

Eelmise aasta viimastel päevadel arutasime korduvalt kujunenud olukorda ja jõudsime järeldusele, et hoolimata võimude nõudmiste absurdsusest ja ohust, mille reaalsusse me tegelikult uskuda ei tahaks, ei ole meil õigust oma inimeste saatusega riskida.

Selle tulemusel olid toimetuse töötajad sunnitud 1. jaanuarist lõpetama töösuhted Sputnik Eesti ja RIA "Rossiya Segodnjaga". Kas see tähendab, et saidi elupäevad on lõppenud? Ei, see pole nii.

Sait jätkab tööd täies mahus, kuid protsessi organiseerimine selliselt, et me ei peaks Eesti võimude pideva surve all elama, võtab veel natuke aega. Loomulikult proovime töö võimalikult kiiresti taastada. 

Tahan tänada teid, kallid lugejad, meie tegevuse toetamise eest nelja aasta vältel ja eriti viimastel kuudel, kui surve ja ähvardused kõigi meie ja meie partnerite vastu muutusid äärmuslikeks.

Pangad külmutasid meie palgad, meie büroo omanikule avaldati survet ja sunniti teda meiega lepingut lõpetama. Seda kõike tehti karistusseadustiku paragrahviga ähvardamise taustal, mis näeb ette kuni viis aastat vabadusekaotust.

Meie ainus "süü" on selles, et oleme ajakirjanikud võimudest sõltumatus meediaväljaandes ja lihtsalt teeme oma tööd.Võideldes võimaluse eest töötada, võitleme me nii Eestis kui ka välismaal asuvate lugejate õiguse eest saada täielikku teavet.

Meiega võib mitte nõustuda. Võib vaielda ja kritiseerida. Kuid meie jaoks on peamine lugejate võimalus iga päev meie sait avada ja iseseisvalt infot, kommentaare ja pakutavaid järeldusi hinnata.

Seda nimetatakse sõnavabaduseks, mis kahjuks tänases Eestis puudub, vaatamata tõsiasjale, et "Piirideta reporterite" arvates sobib meie riik väljendusvabaduse pingereas maailmas 11. kohale.

Täname veelkord kõiki meie lugejaid, kolleege, avaliku elu tegelasi, poliitikuid ja lihtsalt kõiki ausaid inimesi nende toetuse eest nii Eestis kui ka teistes riikides.

Saadud toetus ei jäta meile muud valikut, kui jätkata võitlust õiguse eest tõtt rääkida ja teile täielikku ja kvaliteetset informatsiooni pakkuda. Tuleme varsti tagasi!

Lugupidamisega,

Elena Cherysheva
RIA "Rossija Segodnja" Eesti esinduse juhataja

Tagid:
tagakiusamine, sõnavabadus, Sputnik Eesti, Eesti
Teema:
Võimud ähvardavad ajakirjanikke kriminaalkaristusega
Ekspert Kaljulaidi mõttekäigust – kas Eestis on halb venelane olla

Ekspert Kaljulaidi mõttekäigust kas Eestis on halb venelane olla

(Uuendatud 22:04 30.12.2019)
Eesti Inimõiguste Teabekeskuse direktor Aleksei Semjonov kommenteeris Sputnik Eestile president Kersti Kaljulaidi uusaasta arutelu sellest, kas Eestis on halb venelane olla.

TALLINN, 30. detsember — Sputnik. Hiljuti üllatas president Kersti Kaljulaid publikut oma uusaastaintervjuuga, kus ta rääkis avalikult riigi vene elanikkonna küsimusest. 

Aleksei Semjonov tunnistas, et on Kaljulaidi sõnavõttude suhtes äärmiselt skeptiline, kui mitte suisa irooniline. Inimõiguslase sõnul on "selle naise peas täielik puder ja kapsad".

"Ühelt poolt mingid natsionalistlikud mõtted ja ideed, mis talle Eestis sisendati, teisalt omamoodi liberaalne õhkkond, kus ta olulise osa oma elust Euroopas veetis. Sellistel nn "tolerantsest keskkonnast" naasnud natsionalistidel on väga sageli mitmesuguseid kognitiivseid dissonantse.

Ta räägib kord üht, teinekord aga hoopis teist juttu," märgib Semjonov. ("Sõna on Vaba" – jõuline seisukohaväljendus presidendi dressipluusil liberaalset, poliitkorrektset ajakirjandust kaitstes ja probleemi täielik ignoreerimine Sputniku tagakiusamisel ajal – Toim.).

Tema sõnul satuvad need klišeed, eelarvamuslikud arusaamad omavahelisse vastuollu, kuid president isegi ei tunneta selle konflikti olemasolu: "Ta ise ei saa arugi, et räägib täpselt vastupidiseid asju ja selles ongi dissonants."

"Ühest küljest on Kaljulaidil see, mis pärit lapsepõlvest, tema natsionalistlikust keskkonnast, mis saatis ta Euroopasse, teiselt poolt euroopalikud motiivid, ja kolmandaks, mingid pragmaatilised katsed läheneda venelaste küsimuse lahendusele, suhetele Venemaa endaga, milles ta samuti tugev ei ole," loetles Semjonov.

Seetõttu ei näegi inimõiguslane siin mingeid suundumusi. 

"See on lihtsalt veel üks sümptom, et tal puudub selge maailmapilt, küll on aga erinevad arvamused, mida ta aeg-ajalt kuuldavale toob," lõpetas Eesti Inimõiguste teabe keskuse direktor Aleksei Semjonov. 

Nagu Sputnik Eesti juba kirjutas, rääkis Kersti Kaljulaid uusaastaintervjuus, kuidas kord pärast koolisaabumist tema väike poeg küsis: "Ema, miks on Eestis halb olla venelane?"

Kaljulaid ütles, et just siis sai ta ootamatult aru, et on mõne Eesti inimese mõtteviisi lihtsalt omaks võtnud: nad leiavad, et kui sa oled venelane, on see halb.

"Minu laps oli multikultuursest kogukonnast Eestisse tulles kui puhas leht ja selline küsimus tekkis temas umbes kaks kuu möödudes.

Nii et kuskil on see peidus. Ja see tähendab, et me peaksime sellest rääkima," tunnistas Eesti riigipea.

Tema arvates on mõne eestlase negatiivne suhtumine venelastesse muutunud omamoodi kättemaksuks Nõukogude mineviku eest.

Lugege lisaks:

Tagid:
venelased, Kersti Kaljulaid, Eesti
Teema:
Võimud ähvardavad ajakirjanikke kriminaalkaristusega
Samal teemal
Eesti president sõitis Vatikani Rooma paavsti juurde