Olga Ivanova vastas ettepanekule arvata ta Keskerakonnast välja

Ivanova vastas ettepanekule arvata ta Keskerakonnast välja

107
(Uuendatud 18:50 30.08.2017)
Valitseva Keskerakonna peasekretäri Mihhail Korbi väljaöeldud idee visata kohalikele valimistele eraldi nimekirjaga minev Olga Ivanova erakonnast välja põhjustas parlamendisaadiku vastureaktsiooni

TALLINN, 30. august — Sputnik. Keskerakonna peasekretär Mihhail Korb sõnas, et erakonna juhatus arutab ilmselt lähiajal Lasnamäe piirkonna esimehe Olga Ivanova jätkamist erakonnas, vahendas ERR.

Edgar Savisaare valimisliidu ja valimisliidu Tegus Tallinn vastloodud ühendus on politoloogi hinnangul Savisaare katse oma positsiooni tugevdada
© Sputnik / Вадим Анцупов

"Olga Ivanova on ise ennast väljapoole erakonda ilmselgelt asetanud ja on arusaadav, et piirkonna juht ei saa samal ajal olla konkurent erakonnale. Seega ei saa Olga Ivanova piirkonda esindada ega juhtida ning usun, et see küsimus saab peatselt lahendatud," ütles Korb.

"Erakonna liikmed ja juhatus annavad kindlasti Ivanova tegevusele konkreetse hinnangu ja usun, et seda juba lähiajal. Eeldatavasti pärast nimekirjade sisseandmist 5. septembril," ütles Korb.

Savisaare Liit ja Tegus Tallinn kinnitasid ühinemist >>

Keskerakonna juhatuse liige, erakonna Lasnamäe piirkonna esimees Olga Ivanova on Edgar Savisaare valimisliidu üks juhtidest. Augusti alguses ütles Keskerakonna esimees Jüri Ratas, et valimisliidus kandideerimisest teatanud Olga Ivanova ei saa jätkata partei Lasnamäe piirkonna juhina.

Ivanova on valmis erakonnale oma seisukohta selgitama

Olga Ivanova teatas portaalile Sputnik Eesti, et ta käsitleb Mihhail Korbi avaldust kui katset mõjutada erakonnakaaslasi, kes on otsustanud minna kohalikele valimistele alternariivse nimekirjaga, ja võib-olla isegi selliseid kandidaate hirmutada või hoiatada nende suhtes rakendatavate karistuste eest, juhul kui keskerakondlased jäävad ikkagi valimisliitu koos Savisaarega.

Samas nägi Ivanova Korbi avalduses ennekõike katset jätta ta ilma Lasnamäe piirkonna juhi kohast, aga mitte erakonna ridadest välja arvata. Tema sõnul on üllatav, et avalduses esineb ainult tema nimi, kuna vähemalt kaks või kolm partei piirkonnaorganisatsiooni juhatuse liiget on samuti Savisaare nimekirjas.

Politiloog: Savisaare uus liit on ajutine ühendus >>

Samas avaldas ta valmidust olla isiklikult kohal Keskerakonna juhatuse erakorralisel koosolekul, kus tuleb arutlusele küsimus tema liikmesusest erakonnas. Samuti on ta valmis astuma üles ka erakonna Lasnamäe piirkonna juhatuse koosolekul.

Valmisliitude Savisaare Liit ja Tegus Tallinn eestvedajad andsid kolmapäeval pressikonverentsil
© Sputnik / Вадим Анцупов

"Loomulikult ootavad inimesed minult selgitusi mu seisukoha osas, ma astun heameelega lavale ja selgitan, mis ja mispärast on erakonna sees toimunud ja mis viis eraldi "Savisaare nimekirja" loomiseni," väitis Ivanova.

Ta tänas portaali Sputnik Eesti mõtte eest korraldada lähimal ajal eraldi pressikonverents, kus ta saaks juba mitte ainult parteisiseselt, vaid ka kõigi valijate jaoks selgitada oma suhtumist toimuvasse. "Aitäh idee eest, mõtlen sellele – praegu on valimiskampaania asjus nii palju tegemist, et mul lihtsalt ei ole aega," märkis Eesti parlamendisaadik.

Eelnevalt on Olga Ivanova Facebooki kogukonnas Valimised Eestis kommenteerinud Mihhail Korbi avaldust märksa avameelsemalt: "Oh, Miša, Miša. Ütlesid ju, et sul on kahju, kui mind hakatakse parteist välja viskama. Nüüd aga ähvardad juba ise sellesamaga."

Ja nad on jäänud kahekesi >>

107
Tagid:
valimised, Savisaare valimisliit, keskerakond, Mihhail Korb, Olga Ivanova, Eesti
Teema:
KOV volikogu valimised 2017 (127)