Edgar Savisaare valimisliidu ja valimisliidu Tegus Tallinn vastloodud ühendus on politoloogi hinnangul Savisaare katse oma positsiooni tugevdada

Politiloog: Savisaare uus liit on ajutine ühendus

34
(Uuendatud 11:11 30.08.2017)
Savisaare pooldajate ja ärimeeste uus liit on ajutine ühendus ja Savisaarel tuleb arvestada konfliktidega, prognoosib politoloog Sergei Petinov

TALLINN, 30. august — Sputnik. Edgar Savisaare valimisliidu ja valimisliidu Tegus Tallinn vastloodud ühendus on politoloogi hinnangul Savisaare katse oma positsiooni tugevdada. Savisaar on haritud poliitik ja mõistab, et ainult enese nimel valimisliidu loomine olnuks liiga ennatlik. Tugevaid kandidaate pole tema nimekirjas kuigi palju, kuid Jüri Mõis oma seltskonnaga suudab seda teatud moel turgutada.

Valmisliitude Savisaare Liit ja Tegus Tallinn eestvedajad andsid kolmapäeval pressikonverentsil
© Sputnik / Вадим Анцупов

Savisaare Liit ja Tegus Tallinn kinnitasid ühinemist >>

Savisaare nimekiri ja Tegus Tallinn on ajutine liit ning asetus linnavolikogus võib kujuneda hoopis teistsuguseks. Savisaare nimekiri, juhul kui see valituks osutub, ühineb pigem Keskerakonnaga, leiab Petinov. Tulenevad ju keskerakondlaste poliitilised põhialused nimelt Edgar Savisaare varasemast poliitikast ja poole aastaga pole just palju, mis võinuks muutuda.

"Kuigi Savisaar läheb valimistele eraldi, ei ole tal teist teed kui liituda tulevases linnavolikogus üheks koalitsiooniks," oletab politoloog.

Kuid see ei osutu niisama monoliitseks, nagu oli eelmise koosseisu Keskerakond: tekivad sisekonfliktid ja vastuolud, millega tuleb arvestada.

Keskerakonna peasekretär Mihhail Korb
© Sputnik / Вадим Анцупов

Milise leeriga liitub Tegus Tallinn – see on suur küsimus. Praegu lahendab tema sõnul igaüks oma probleemi: nii Savisaar kui Mõis tahavad viia oma inimesi linnavolikogusse, kuna seda kummalgi eraldi teha oleks märksa raskem.

Mis puudutab Savisaare Valimisliidu programmi, siis oma isikliku põhjapaneva programi koostamiseks Savisaarel aega ei olnud, seetõttu tuli kasutada teiste erakondade nende meelest positiivseid programmipunkte. See ei tulene Petinovi hinnangul mitte jõust, vaid nõrkusest.

Korb: valimisliitude lähenemine oli vaid aja küsimus >>

Samas leiab ta, et teatud järjekindlate ja konstruktiivsete seisukohtade kasutamises ei ole midagi dramaatilist, sest paljudes valimisprogrammides on täiesti vastuvõetavaid sätteid.

34
Tagid:
arvamus, politoloog, poliitika, konflikt, ajutine, ühendus, Savisaare valimisliit, Tegus Tallinn, Sergei Petinov, Edgar Savisaar, Eesti
Teema:
KOV volikogu valimised 2017 (127)