Yana Toom

Savisaar kõrvutab Yana Toomi kodakondsuse juhtumit Saakašvili omaga

25
(Uuendatud 12:49 26.08.2017)
Keskerakonna endine liider Edgar Savisaar võrdleb enda sotsiaalmeediapostituses Yana Toomile kodakondsuse andmist endise Gruusia ja Ukraina poliitiku Mikheil Saakašvili omaga

TALLINN, 26. august — Sputnik. "Lugesin Yana Toomi postitust, kus ta väitis, et ta lahkus "Kolme õe" ridadest, kuna tajus perspektiivi näha fraktsioonikaaslaste hulgas Jüri Mõisa," kirjutab Savisaar Facebookis. "Mulle meenus üks lugu Ukrainast. Porošenko andis Saakašvilile kodakondsuse ja ka võttis temalt selle."

Eurosaadik Yana Toom läheb Tallinna valimistele Keskerakonna nimekirjaga. Oudekki Loone ja Olga Ivanova ei ole valimisliidu ideest loobunud
© Sputnik / Владимир Барсегян

"Minus tekitas see mitmesuguseid mõtteid. Omaaegse majandusministrina initsieerisin ma Yana Toomile erakordsete teenete eest kodakondsuse andmise," märkis Savisaar enda postituses, edastas ERR.

Tallinnas sündinud Toom sai 2006. aastal Savisaare ettepanekul Eesti kodakondsuse — ja seda eriliste teenete eest. Enne seda oli Toomil Venemaa kodakondsus.

Algselt Olga Ivanovat, Oudekki Loonet ja Yana Toomi koondanud "kolme õe" grupist on Loone ja Toom praeguseks lahkunud. Loone ja Toom kandideerivad kohalike omavalitsuste valimisel Keskerakonna ridades, Ivanova aga liitus Savisaare nimekirjaga ning läheb valimistele koos Urmas Sõõrumaa ja Jüri Mõisa juhitud valimisliiduga Tegus Tallinn.

 

25
Tagid:
keskerakond, Yana Toom, Edgar Savisaar
Teema:
KOV volikogu valimised 2017 (127)