Berliin. Illustratiivne foto

USA sanktsioonide eelnõud muudeti Berliini lobitöö tulemusel

41
(Uuendatud 21:02 03.08.2017)
USA presidendi Donald Trumpi allkirjastatud uus sanktsioonide seadus toob eraldi välja piirangud Venemaa torujuhtmete vastu, mis võiksid kahjustada ka Euroopa ettevõtteid. Brüsseli ja Berliini lobitöö viis selleni, et seaduseelnõu täiendati

TALLINN, 3. august — Sputnik. 70-leheküljelises dokumendis on detailne loetelu, millistel tingimustel peaks USA president kehtestama või kaaluma piiravate meetmete kehtestamist Iraani, Põhja-Korea ja Venemaa vastu. Seadus toob eraldi esile Venemaa torujuhtmete vastu suunatud sanktsioonid, vahendab ERR.

"See oli ilmselgelt mõeldud selleks, et sihikule võtta Nord Stream 2. Projekt, mida USA kongress tahaks rünnata selleks, et tekitada kahju Venemaa energiastrateegiale Euroopas," rääkis mõttekoja Bruegel analüütik Simone Tagliapietra.

Seaduseelnõu algne tekst tekitas Brüsseli ja Washingtoni vahel pingeid, sest oleks andnud presidendile vabad käed karistada Euroopa ettevõtteid, kes teevad Gazpromiga koostööd.

"See on põhimõtte küsimus. Euroopa energiapoliitika ja energiaprojektide üle tuleks otsustada Euroopas, mitte Washingtonis. Alates Euroopa Komisjoni presidendist kuni Saksamaa liidriteni — kõik olid üsna vihased," kommenteeris Tagliapietra.

Brüsseli ja Berliini lobitöö viis selleni, et seadust täiendati. Trump võib torujuhtmete osas kehtestada piirangud pärast liitlastega konsulteerimist, seisab allkirja saanud seaduses.

41
Tagid:
sanktsioonid, Brüssel, Saksamaa, EL, USA, Venemaa