Olga Ivanova ja Edgar Savisaar

Savisaar: see pole kättemaks

42
(Uuendatud 16:08 03.08.2017)
"See pole mingi Keskerakonna vastasus ega kellelegi kättemaks. Küsimus on selles, et ka Keskerakonnas peab olema konkurents," andis omapoolse põhjenduse Edgar Savisaar, kes koos Olga Ivanova kandideerivad valimistel eraldi nimekirjas.

TALLINN, 3. august — Sputnik. "See pole mingi Keskerakonna vastasus ega kellelegi kättemaks. Küsimus on selles, et ka Keskerakonnas peab olema konkurents," andis omapoolse põhjenduse Edgar Savisaar, kes koos Olga Ivanova kandideerivad valimistel eraldi nimekirjas, vahendab portaal Pealinn.

"See pole mingi Keskerakonna vastasus ega kellelegi kättemaks. Küsimus on selles, et ka Keskerakonnas peab olema konkurents," andis omapoolse põhjenduse Edgar Savisaar, kes koos Olga Ivanova kandideerivad valimistel eraldi nimekirjas.

Eurosaadik Yana Toom läheb Tallinna valimistele Keskerakonna nimekirjaga. Oudekki Loone ja Olga Ivanova ei ole valimisliidu ideest loobunud
© Sputnik / Владимир Барсегян

"Loomulikult me jääme Keskerakonna liikmeteks ja seda ka tulevikus. Meie eesmärk on, et Keskerakonna läheks hästi. Toetajaid on meil küllalt palju ja ma arvan, et oleme selle nimel ka palju teinud," märkis Savisaar.

Edgar Savisaar loob oma valimisliidu >>

"Seda kavatseme ka edaspidi teha ja see ongi ainus põhjus, miks me nendele valimistele otsustasime minna. See pole mingi Keskerakonna vastasus ega kellelegi kättemaks. Küsimus on selles, et ka Keskerakonnas peab olema konkurents," sõnas ta.

Olva Ivanova kinnitas, et valitsus ei kuku, sest Keskerakonna valitsusele alternatiivi pole.

Savisaare kinnitas, et tema valimisliit on valmis kõigi poliitiliste jõududega koostööd tegema.

"Oleme valmis tegema koostööd kõigiga, Keskerakonnaga, [Urmas] Sõõrumaa nimekirjaga ja teistega," vahendas BNS Savisaare sõnu Postimehe otsestuudios venekeelses intervjuus. "Meie valimisliit ei tähenda, et me astuksime sellega Keskerakonna vastu. Meie valimisliit kandideerib Keskerakonna toetuseks."

Savisaar märkis, et ta ei saanud tõsiselt võtta Keskerakonna ettepanekut olla Tallinnas erakonna üldnimekirja esinumber.

Ivanova leidis, et Keskerakonnas on ideoloogiline lõhe. "Ei saa öelda, et Keskerakonnas ei ole ideoloogilist lõhet. Me peame arutama, kas Keskerakond liigub paremale poole või jääme me tsentristideks," ütles ta.

Savisaar märkis, et valimisliidu meeskonna loomine on alles ees. "Me anname sellest teada. Kas teised erakonnad on oma meeskonnaga välja tulnud? Ei ole. Ka teised erakonnad on mõned nimed välja käinud, aga mitte kogu meeskonda," ütles ta.

Edgar Savisaar
© Sputnik / Вадим Анцупов

Rääkides loodava valimisliidu rahastamisest, ütles Savisaar, et ta liidab ettevõtjate ja annetajate peale. "Kui hakati koguma raha minu uue jala jaoks, tuli paari päevaga kümnetelt tuhandetelt inimestelt abi. Ma usun, et inimesed on valmis meid toetama," sõnas ta.

Varem Keskerakonna esimees Jüri Ratas ütles, etEdgar Savisaarele anti halba nõu kandideerida eraldi nimekirjas.

"Nii Edgar Savisaare kui ka tema valijate jaoks on suurim kaotus see, kui nad ei saa realiseerida oma valimistulemust läbi Keskerakonna," sõnas peaminister ja Keskerakonna esimees Jüri Ratas, kelle sõnul valimised tulevad pingelised. "Küsimus pole aga selles, kes millises nimekirjas kandideerib, vaid missugused on sõnumid ja programmilised seisukohad, mille vahel inimesed saavad valida," lisas Ratas.

"Keskerakond läheb valimisi Tallinnas võitma. Me läheme küsima samasugust mandaati nagu viimasel neljal korral," rääkis Ratas valitsuse pressikonverentsil ajakirjanike küsimustele vastates.

42
Tagid:
nimekiri, valimisliit, Keskerakond, Olga Ivanova, Jüri Ratas, Edgar Savisaar
Teema:
KOV volikogu valimised 2017 (127)