Keskerakonna logopallid

Kaljulaid: Savisaare nimekiri Keskerakonda peataolekut ei too

29
(Uuendatud 06:55 31.07.2017)
Põhja-Tallinna linnaosavanem Raimond Kaljulaid kirjutab enda blogis, et kuigi Edgar Savisaar kandideerib kohalike omavalitsuste valimisel Tallinnas enda nimekirjaga, ei kaasne sellega Keskerakonnas peataolekut

TALLINN, 30. juuli — Sputnik. "Mingit peataolekut Keskerakonnas, millest kirjutab riigikogu liige Peeter Ernits seoses Edgar Savisaare valimisliidu loomisega, kindlasti ei ole," viitab Kaljulaid Päevalehe portaalis avaldatud Ernitsa artiklile, mis kannab pealkirja "Savisaar lõi kõik kaardid sassi! Erakond on šokis, Taavi Aasa šansid päris linnapeaks saada ilmselt kadusid", vahendab ERR.

Savisaare kättemaks Jüri Ratasele ja Taavi Aasale personaalselt >>

"Kahtlematult on iga Eesti kodaniku põhiseadusest tulenev õigus valimistel kandideerida ning ise valida, millise erakonna või valimisliidu nimekirjas seda teha. On olnud pikalt teada, et Edgar Savisaar väga tõsiselt kaalub eraldiseisva valimisnimekirja moodustamist ning muidugi oleme sellise võimalusega arvestanud," kirjutab Kaljulaid. "Keskerakonnal on viimase 10 aasta kõige tugevam kampaaniameeskond, meil on tugev nimekiri ja hästi läbimõeldud programm nii üle Eesti kui pealinnas. Me läheme neid valimisi võitma."

Samas möönab Kaljulaid, et kui Savisaar siiski osutub valimistel kandideerida ning teeb seda Keskerakonnaga konkureeriva valimisliidu nimekirjas, siis viib see paratamatult Keskerakonnalt osa hääli ära.

Edgar Savisaar loob oma valimisliidu >>

Kaljulaid on enda sõnul olnud kaua seisukohal, et Savisaare tervis ning ka õiguslik olukord ei võimalda tal tegelikult poliitikas osaleda ja selles osas pole ka midagi muutunud.

"Inimesed, kes annavad talle vastupidist nõu, ei ole sugugi tema sõbrad," lõpetab Kaljulaid enda blogipostituse.

29
Tagid:
valimised, KOV, Keskerakond, Raimond Kaljulaid, Edgar Savisaar
Teema:
KOV volikogu valimised 2017 (127)