Välisminister Sven Mikser

Mikser: Eesti peab eesistujana looma USA ja ELi sanktsioonide osas üksmeelt

13
Eesti välisminister Sven Mikser kommenteeris USA esindajatekoja heakskiitu uutele Venemaa sanktsioonidele, et Eesti üks rolle Euroopa Liidu eesistujana on luua ja hoida Ühendriikide ja ELi konsensust sanktsioonide osas.

TALLINN, 26. juuli — Sputnik. USA kongressi esindajatekoda kiitis teisipäeval ülekaaluka häälteenamusega heaks uued sanktsioonid Venemaa vastu. Mikser rääkis ERRile, et nüüd tuleb Ameerikas seaduse menetlemise protsess lõpule viia.

Venema kommenteeris USA uusi sanktsioone
© Sputnik / Екатерина Чеснокова

"Esindajatekojas heaks kiidetud eelnõu vajab veel teistkordset senati heakskiitu. Võimalik, et senat teeb ka mõningad muudatused ja seejärel on reaalsete sanktsioonide kehtestamine taas Valge Maja ehk administratsiooni käes," selgitas ta.

Brüssel arutab vastusamme USA uutele Vene-sanktsioonidele >>

Euroopa Liit ja ka Eesti tahavad Mikseri sõnul näha koordineeritud tegutsemist nii sanktsioonide kehtestamisel kui rakendamisel. Kui senat selle eelnõu vastu võtab, president selle välja kuulutab ja selle alusel asub sanktsioone rakendama või karmistama, siis ELi poolt koordineerib seda protsessi Euroopa Komisjon ja välisteenistus.

13
Tagid:
sanktsioonid, välisminister, Sven Mikser, USA, Venemaa, EL
Teema:
Eesti - Euroopa Liidu Nõukogu eesistuja (144)