Keskerakonna logoga õhupallid

Savisaar: Keskerakonna oponendid on pettunud

34
(Uuendatud 14:53 10.07.2017)
Keskerakonna fraktsiooni aseesimees Erki Savisaar sõnas, et erakonna ühtseks jäämine oli arusaadavalt löök nii Reformierakonnale kui teistelegi, kes lootsid näha valimiste asemel muuga hõivatud Keskerakonda.

TALLINN, 10. juuli — Sputnik. Savisaar sõnas, et kindlasti olid paljud juba käsi kokku löömas lootuses näha Keskerakonda minemas valimistele keskendudes iseendale, mitte valijatele, kuid need unistused ei täitunud.

"Seepärast on hetkel ka arusaadav, miks püütakse taas rääkida udu Kremli-meelsusest. See on järjekordne Reformierakonna hirmutamistaktika, millel pole mitte mingisugust alust," rõhutas fraktsiooni aseesimees.

Ratas: Keskerakond läheb valimistele ühtsena >>

Tema sõnul näitab tulemus ja opositsiooni pettumus ilmekalt, et Keskerakond tegi õigesti, et võttis aega erakonna sees asju arutada ja paremini selgeks saada.

Eurosaadik Yana Toom läheb Tallinna valimistele Keskerakonna nimekirjaga. Oudekki Loone ja Olga Ivanova ei ole valimisliidu ideest loobunud
© Sputnik / Владимир Барсегян

"Keskerakonna tugevus on meie laiapõhjaline toetus ja nende ideede elluviimine, mis kõnetavad võimalikult suurt hulka inimesi, olenemata nende palganumbrist või emakeelest. Selle suuna õigsust näitab selgelt erakonna toetus kogu riigis ja eriti pealinnas, kus senist linnajuhtimist usaldab üle poole valijatest," tõi Savisaar välja.

Toom selgitas omaette nimekirja mõttest loobumise põhjuseid >>

Savisaar lisas, et jutud salalepetest on arusaadavalt põnevad, kuid reaalsus on kujutlusvõimest alati kehvem. "Erakonna eetikakoodeksi loomine või Tallinna programmi ning kaasavama juhtimise üle arutlemine ei kõla küll huvipakkuvate pealkirjadena, kuid on tegelikkus, mille üle ka tegelikult arutleti ja mõtteid vahetati," sõnas Savisaar.

Keskerakonna esindajad Yana Toom, Olga Ivanova ja Oudekki Loone ning nende mõttekaaslased, kes ei ole nõus Jüri Ratase poliitikaga, teatasid võimalusest minna sügisestele kohalikele valimistele omaette nimekirjaga. Oodati, et intriig, kes nimelt sellesse nimekirja kuuluvad, sõlmub lahti 28. juuni pressikonverentsil, kuid keskerakondlased võtsid patreisisese kompromissi leidmiseks nädala mõtlemisaega.

7. juulil toimunud pressikonverentsil tegi Euroopa Parlamendi saadik ja Keskerakonna liige Yana Toom teatavaks, et läheb Tallinna valimistele erakonna ühtses nimekirjas, aga mitte eraldi, nagu varem sai eeldatud.

Toom: kodakondsus halli passi omanikele — erakonna seisukoht >>

"Täna sai selgeks, et Ratas istub jõuetult Toomi valitsuses ja Keskerakond muutub veelgi venemeelsemaks. Nii võimegi õige pea hakata nägema Keskerakonna "uusi algatusi", mis on pakendatud eestimeelsusesse, kuid sisu poolest made in Kreml," kommenteeris Reformierakonna esimees Hanno Pevkur Toomi otsus.

Pevkur märkis, et demokraatlikus riigis peab ühiskonnal olema täielik teadmine sellest, mille üle poliitikud kauplevad ja õigus öelda ei. "Ratase-Toomi-Kõlvarti pakti tegelik sisu on avalikkusele teadmata. Kavatseme valitsusliidu tegemistel seetõttu eriti teravalt silma peal hoida, et kusagil ei vahetataks häälte nimel peenraha vastu Eesti rahvuslikke huvisid," jätkas ta.

34
Tagid:
Kreml, Keskerakond, Savisaar, Ratas, Yana Toom, Hanno Pevkur
Teema:
KOV volikogu valimised 2017 (127)