Eurosadik ja Keskerakonna liige Yana Toom pressikonverentsil

Toom selgitas omaette nimekirja mõttest loobumise põhjuseid

50
(Uuendatud 11:17 10.07.2017)
Eurosadik ja Keskerakonna liige Yana Toom selgitas, miks ta oma aatekaaslaste meelehärmiks loobus mõttest minna kohalikele valimistele omaette nimekirjaga

TALLINN, 10. juuli — Sputnik. Toomi sõnul teeb talle muret, et enamik eraldi nimekirja ideed toetanud inimesi lähtub eranditult omaenese isekatest huvidest. Sääraste erimotiividega inimeste ilmumine linnavolikogusse tõmbab kriipsu peale võimalusele kellegagi koalitsiooni luua, kirjutas ta oma Facebooki-kontol.

Toom juhtis ka tähelepanu "konkurentide varjamatule rõõmule" valitseva Keskerakonna lõhenemise korral ning rõhutas, et omaette nimekiri jätab keskerakondlased ilma venekeelsetest valijatest. See võib omakorda viia erakonna marginaliseerumiseni.

Ratas: Keskerakond läheb valimistele ühtsena >>

"Eestlaste huve hakatakse aina vähem arvestama. Mis omakorda mõistagi tõukab Keskerakonna nišši, kus praegu hingeldab IRL. Eesti mõõtkavas suur erakond muutuks, näiteks, rahvuskonservatiivseks," märkis Toom.

Tema sõnul on olemas ka oht valitsuskriisi tulemusena erakorraliste parlamendivalimiste korraldamiseks. Nendel valimistel lahkulööv osa keskerakondlastest enam osaleda ei saa.

Savisaare toetajad andsid pressikonverentsi >>

Omaette nimekiri on veel küsimärgi all

Keskerakonna silmapaistvad esindajad Yana Toom, Olga Ivanova ja Oudekki Loone ning nende mõttekaaslased, kes ei ole nõus Jüri Ratase poliitikaga, teatasid võimalusest minna sügisestele kohalikele valimistele omaette nimekirjaga. Oodati, et intriig, kes nimelt sellesse nimekirja kuuluvad, sõlmub lahti 28. juuni pressikonverentsil, kuid keskerakondlased võtsid patreisisese kompromissi leidmiseks nädala mõtlemisaega.

Eurosaadik Yana Toom läheb Tallinna valimistele Keskerakonna nimekirjaga. Oudekki Loone ja Olga Ivanova ei ole valimisliidu ideest loobunud
© Sputnik / Владимир Барсегян

7. juulil toimunud pressikonverentsil tegi mõjukas poliitik, Euroopa Parlamendi saadik ja Keskerakonna liige Yana Toom teatavaks, et läheb Tallinna valimistele erakonna ühtses nimekirjas, aga mitte eraldi, nagu varem sai eeldatud.

Ja nad on jäänud kahekesi >>

Üks pressikonvenerentsi osalisi, keskerakondlane Oudekki Loone teatas omakorda, et veel 6. juuli õhtul olid Riigikogu saadik Olga Ivanova ja Yana Toom nõus minema valimistele omaette nimekirjaga, mistõtu Yana hommikune avaldus osutus talle täielikuks ootamatuseks.

Nii Ivanova kui Loone langetavad valimiste suhtes oma lõpliku otsuse ja teevad selle teatavaks 16. augustil.

50
Tagid:
nimekiri, kohalikud valimised, pressikonverents, keskerakond, Olga Ivanova, Yana Toom, Oudekki Loone, Eesti
Teema:
KOV volikogu valimised 2017 (127)
Samal teemal
Toom: kodakondsus halli passi omanikele - erakonna seisukoht
Yana Toom sõitis jälle Süüriasse
Savisaar teatab valimisliidu loomisest
Ivanova: andsin truudusvande demokraatlikule Eestile
Keskerakonna signaal tõukab vene valijaid eemale