Ukraina president Petro Porošenko otsustas ilmselt Venemaa suhtes maailma silmad avada

Mida teate teie krokodillidest: Porošenko loob uut Venemaa kuvandit

68
Ukraina president on kindel, et Venemaa on krokodill. Nii ta ütles. Sõitis Londonisse ja ütles. Avaldas tugevalt muljet. Pärast tema esinemist olid teised tükk aega vait. Oleks olnud mida küsida küll aga ei sobinud kuidagi

Anna Razvaljajeva, raadio Sputnik

Ukraina president Petro Porošenko otsustas ilmselt Venemaa suhtes maailma silmad avada. Lääne poliitikutel on presidendi arvates formeerunud Moskvast ebaõige ettekujutus. Olukorra parandamiseks otsustas Petro Oleksejevitš ära kasutada oma visiiti Londonisse. Esinedes Briti Kuninglikus rahvusvaheliste suhete instituudis (Chatham House), pidas ta ausa inimesena oma kohuseks hoiatada kõiki, kes kavatseb Moskvaga dialoogi pidama hakata.

Kui te mõistust pähe ei võta, siis paneb Venemaa teid nahka. Sellest rääkis Churchill juba jaanuaris 1942: "Igaüks loodab, et kui krokodilli piisavalt sööta, siis sööb krokodill tema ära pärast teisi," meenutas Porošenko. Ja "krokodill" rahvusvahelises poliitikas täna on Venemaa.

Siinkohal tekib paraku kognitiivne dissonants, sest alati on arvatud, et Venemaa on karu. Aga eks Ukraina president tea paremini. Tal on üldse oma vaatenurk kõigele. Sealsamas Londonis ütles ta näiteks, et Ukraina majandusreformide õnnestumise pant on Lääne sanktsioonide säilitamine Venemaa suhtes.

Ei hakka meie riikide majandussidemetesse süüvima, kuid Kiievi positsioon selles küsimuses meenutab vana habemega nalja: "ema kiuste torgatagu mul või silmad peast välja". Muide, välismaa inspireerib Petro Oleksejevitši ebatavalisi avaldusi tegema. Mitte väga ammu, Kiievis julgeolekufoorumil esinedes ütles ta, et Venemaa kogu häda on tema "provintslikkuses".

Ja üldse, Moskva magab ja näeb unes, kuidas mahutada Ukraina "sellesse maailma, mida kirjeldasid vennad Strugatskid oma kuulsas romaanis. See on maailm, mida juhivad oligarhid, kes on huvitud vaid võimul olemisest ja selle nautimisest". Ja siin tekib taas kognitiivne dissonants. Nagu üks sotsiaalmeedia kasutaja selle kohta tabavalt märkis: "Oligarh räägib, kui halvad oligarhid on. Mingi enesepiitsutamine. Porošenko tahab tõepoolest pühakuks saada."

Autori arvamus ei pruugi kokku langeda toimetuse seisukohaga.

68
Tagid:
krokodill, Chattam House, Winston Churchill, Petro Porošenko, Porošenko, Venemaa, Ukraina, Suurbritannia
Samal teemal
Kõik utiili: Porošenko müüb "Ukrainat"